BTR görevlendirmeyi uzatan iller

Kodla Büyü

Unis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ankara, Isparta...devamı gelecektir.

Meb BTR işini illere bırakmamalı bu iki haftalık süreçte okulların BTR ihtiyacı olacak ama her il kafasına göre takılıyor. Okulda ihtiyaç olacak ama ücret verilmediği için işler aksayabilir.

Son düzenleme:
Rehber öğretmen nasıl devam ediyorsa Bizim de etmemiz lazim ama bizi sallayan olmadığı için biri devam eder biri etmez böyle bu iki haftayı da geçiririz.

Ya siz niye örgütlenemiyorsunuz anlamadım. Okula gitmiyoruz, teknik destek yardımında bulunmuyoruz. Sadece derslerimizin olduğu saatte okula gidip öğrenci varsa ders yapacağız. Hala gidip işleri halledeceğiz diyorsunuz.

Son düzenleme:
Ya siz niye örgütlenemiyorsunuz anlamadım. Okula gitmiyoruz, teknik destek yardımında bulunmuyoruz. Sadece derslerimizin olduğu saatte okula gidip öğrenci varsa ders yapacağız. Hala gidip işleri halledeceğiz diyorsunuz.
önceki gonderilerimde de sık sık yazıyorum bizim başımıza ne geliyorsa bu tipler yüzünden geliyor işte btr bitti mi format da biter diğer işlerde ama işte gel de elimize mi yapisacakci tayfaya anlat

Arkadaşlar ben de okulun işi devletin işi yapalım diyen bir bakış açısına sahip olmama rağmen uzatma olmaması durumunda kesinlikle hiç bir işe el sürülmemesi taraftarıyım. Kesinlikle taviz verilmemeli

Uzatma yazısı varsa okula gidilir. Yoksa gidilmez. Bu kadar basit görev bittiği halde okula giderseniz ileride kendinizi zor durumda bırakır öğretmen değil memur muamelesi görürsünüz

Hocam gidilmek istenilmiyor . Ancak okulların bu iki hafta da işleri yürütecek BTR ye ihtiyaç duyulacak yoksa kimse angarya iş yapmak istemez. Burda tepki illere göre farklılık olmasıdır.

Bu arada yorumları okurken şu dikkatimi çekti: Bizim ders yüz yüze olmuyor. Eğer BTR uzatılmazsa okula neden gideceksiniz anlamadım? Aranızda dersi yüz yüze yapan hocalarım mı var anlayamadım. Bizim ilçe koordinatörü, herhangi bir değişiklik olursa, görevlendirme uzarsa hemen bildiririm demişti. Ben de müdür yardımcısına söyledim. Eğer uzamazsa okula gelmeyeceğim, ek ders ödemeyin dedim. Yüz yüze ders yok, görev yok, okulda ne işimiz olsun arkadaşlar?

Arkadaşlar ben de okulun işi devletin işi yapalım diyen bir bakış açısına sahip olmama rağmen uzatma olmaması durumunda kesinlikle hiç bir işe el sürülmemesi taraftarıyım. Kesinlikle taviz verilmemeli
okulun işi devletin işi süper peki iki ya da daha fazla müdür yardımcısınin olduğu okullarda görev yeri belgesi istendiğinde müdür yardımcısı bunu diğer arkadaş veriyor ya da dilekçe vereceğin zaman personel işlerine diğer arkadaş bakıyor benim işim değil diyebiliyor bence aynı mantık

Bu arada yorumları okurken şu dikkatimi çekti: Bizim ders yüz yüze olmuyor. Eğer BTR uzatılmazsa okula neden gideceksiniz anlamadım? Aranızda dersi yüz yüze yapan hocalarım mı var anlayamadım. Bizim ilçe koordinatörü, herhangi bir değişiklik olursa, görevlendirme uzarsa hemen bildiririm demişti. Ben de müdür yardımcısına söyledim. Eğer uzamazsa okula gelmeyeceğim, ek ders ödemeyin dedim. Yüz yüze ders yok, görev yok, okulda ne işimiz olsun arkadaşlar?
aynen hocam katılıyorum

Özel eğitimde de yüz yüze ve sadece dersimin, nöbetimin olduğu günler ve saatlerde kendi okulumda olmayı düşünüyorum. Görevlendirildiğim ikinci okul ile de dün vedalaştım.

Peki hocalarım btr bitti fakat birçoğumuzun maaş karşılığı 15 saat dolmuyor. Bu iki haftalık sürede idarenin bunu 15 saate tamamlaması gerekiyor mu? Misal benim 12 saat dersim var ve müdür 15 saate tamamlamadı.

Peki hocalarım btr bitti fakat birçoğumuzun maaş karşılığı 15 saat dolmuyor. Bu iki haftalık sürede idarenin bunu 15 saate tamamlaması gerekiyor mu? Misal benim 12 saat dersim var ve müdür 15 saate tamamlamadı.
Hocam yanlış anlamayın da kendi kendinize iş çıkarıyorsunuz.. İki haftalık bu süre tamamen belirsiz bir sürecin ürünü oldu. Neyin ne olduğu belli değil. Son dakika alınan kararların ortaya çıkardığı bir durum, süreç yani..
BTR görevimiz bittiği için sadece derslerimizin olduğu zamanda okula gideceğiz. Bunun gerisi, ilerisi yok..
Benim de haftada 8 saat dersim var ve sadece bu saatlerde okulda olacağım. Okul idaresine dedim. Olay bu yani.

Son düzenleme:
[Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar:
Madde-16/2: " ..... aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi BULUNUP BULUNMADIĞINA BAKILMAKSIZIN
göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.]
Maaş karşılığını doldurma şartı bulunmuyor.

hocam başka branşlarda da sıkıntı var hak kaybı olmaması için seminer dönemi ekdersi verilmesi lazım bence

FATİH PROJESİ BTR görevinin sahibi YENİLİK ve EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜDÜR hiçbir valilik genel müdürlükten resmi yazı gelmeden bu görevlendirmeyi uzatamaz bazı illerdeki arkadaşlar görevlendirme uzatıldı gibi gerçek dışı beyanlar ifade ediyor ama okul idaresi ödeme yaparsa sonra faiziyle ödetir

FATİH PROJESİ BTR görevinin sahibi YENİLİK ve EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜDÜR hiçbir valilik genel müdürlükten resmi yazı gelmeden bu görevlendirmeyi uzatamaz bazı illerdeki arkadaşlar görevlendirme uzatıldı gibi gerçek dışı beyanlar ifade ediyor ama okul idaresi ödeme yaparsa sonra faiziyle ödetir
valilik görevi uzattıktan sonra kimse geri alamaz o ekdersi, yeğitek sahip olsa bilse gorevlendirmeyi valilik yapiyor, ellerinde uzatildi yazisi varken neden gercek dışı olsun. ben kayserideyim uzatilmadi bu da gercek. yorumunuz bence yanlis, uzatan iller dogru yapti yine bence tabi.

gonul isterki yegitek aciklama yapsa, onlarda yapmiyor.

hayir 2 ay once ki falan zoomdan yapilan btr ve pilot ders toplantisinda btr gorevlendirmesinde cok seslilige ve farkli uygulamalara son vereceklerini soylemislerdi ama, yine ses yok.

valilik görevi uzattıktan sonra kimse geri alamaz o ekdersi, yeğitek sahip olsa bilse gorevlendirmeyi valilik yapiyor, ellerinde uzatildi yazisi varken neden gercek dışı olsun. ben kayserideyim uzatilmadi bu da gercek. yorumunuz bence yanlis, uzatan iller dogru yapti yine bence tabi.

gonul isterki yegitek aciklama yapsa, onlarda yapmiyor.

hayir 2 ay once ki falan zoomdan yapilan btr ve pilot ders toplantisinda btr gorevlendirmesinde cok seslilige ve farkli uygulamalara son vereceklerini soylemislerdi ama, yine ses yok.
Sayın hocam bende Kayserideyim sayın BTR İL koordinatörümüzün sözlü ifadesi zaten bu şekilde benim yazıda da yorum yok 'VALİLİK GENEL MÜDÜRLÜKTEN RESMİ YAZI GELMEDEN UZATMA YAPAMAZ!' uzatma aldıklarını ifade eden iller resmi yazıyı almış mı?

Hocam yani tamam ilgili kurum YEĞİTEK olabilir de sonuçta sahada OLUR veren yetkili kurum Valilikler.. Abartmaya gerek yok. Sonuçta bir görevlendirme yapılıyor ve görevlendirme karşılığı da okula gelinecek.. Milletvekili, bakan, genel mdür vs. seçimi ya da ataması yapılmıyor ki..
Hem bu uzatma işi çok abartıldı.
Oysa illerde il koordinatörleri durumu ilgili şube müdürüne, şube müdürü il müdürüne, il müdürü de ilgili vali yardımcısına durumu anlatıp tek bir yazıyla 2 Temmuz'a kadar uzatılabilirdi. Yani yine diyorum büyük bir olay değil. Niye bu kadar abartıldı anlamış değilim. Her seferde Ankara'dan haber beklenmez. Tamam konunun çıkış noktası YEĞİTEK ama uygulama kısmında Valilikler var. Biraz inisiyatif kullanmayı bilmek gerek!.. (işte bu sebepten liyakat diyoruz)
Neyse olan oldu konuyu da uzatmaya gerek yok. Herkese şimdiden iyi tatiller dilerim.

Geri