Btr kurs acarsa ek ders mi

Kodla Büyü

guner1453

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar kadrosu halk egitimde olan nir bilisim teknolojileri ogretmeni bir okulda btr gorevi yapiyor.Bu kisi halk egitimde bilgisayar kullanimi kursu acarsa bu kurs ek derse mi girer yoksa maas karsiligina mi

hocam bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. kadrom halk eğitimde başka bir okul da btr yim. halk eğitimde hafta içi gündüz kursum yok açılmış olsa bile ekdersini alamıyorum diye biliyorum. şuan haftalık 10 saat akşam kursum var, ekdersini alıyorum fakat idarecim bunun yanlış bir uygulama olduğunu artık verilemeyeceğini söylüyor. biraz araştırdım fakat sağlıklı bilgiler bulamadım. bilenler yardımcı olabilirmi lütfen?

Kursu mesai saatleri dahilinde açarsa maaş karşılığından sayılır. BTR tabi olduğu mesai saatleri dışında ise, BTR maaş karşılığını da doldurduğu için halk eğitim ek ders karşılığı yapılır.

Kursu mesai saatleri dahilinde açarsa maaş karşılığından sayılır. BTR tabi olduğu mesai saatleri dışında ise, BTR maaş karşılığını da doldurduğu için halk eğitim ek ders karşılığı yapılır.

hocam kusura bakma son kısmı tam olarak anlayamadım. benim hafta içi gündüz 3 gün btr görevim var 2 gün hem deyim(bu zaman diliminde kursum yok) kursum hafta içi 3 gün akşam 18:00-20:00 arası. açtığım kursun ekdersini alabilirmiyim yoksa maaş karşılığınamı giriyor?

Halk Eğitimde Bilgisayar Öğretmeniyim. ÇPL'de 5 tam gün BTR olarak görevliyim. Akşam saat 6'dan sonra kurs açtım, haftalık 10 saat ek dersimi alıyorum. Bunu almama gibi bir durum olamaz. Eğer almazsam maaş karşılığından da ek ders saatinden de fazla çalışmış oluyorum. Ki bunu hem İl Mem Söyledi, hem Kurum müdürüm söyledi, hem de komşu ilçedeki Halk eğitim merkezi müdürü söyledi. Yine de "yok efendim fazla almışsın geri ödeyeceksin" derlerse, yargı yoluna başvururum. Ama zannetmiyorum böyle bir şey olacağını

Aynı sorunun cevabını ben de merak ediyorum. HEM de kadrolu öğretmenim. Fatih Projesinden dolayı lisede 5 gün görevliyim. Halk Eğitimde haftaiçi akşam 17:30 da kurs açmayı planlıyoruz haftalık 20 saat. Bunun ücretini nasıl almam gerekiyor ?

Aynı sorunun cevabını ben de merak ediyorum. HEM de kadrolu öğretmenim. Fatih Projesinden dolayı lisede 5 gün görevliyim. Halk Eğitimde haftaiçi akşam 17:30 da kurs açmayı planlıyoruz haftalık 20 saat. Bunun ücretini nasıl almam gerekiyor ?

hocam akşam kursları 18:00 den sonra oluyor diye biliyorum. birde btr den zaten 30 saat ekdersi alıyorsunuz bunun haricinde en fazla 10 saat daha alabilirsiniz yani 20 saatte açsanız 10 saatini alırsınız.

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla kadrosu halk eğitimde olan BTR öğretmeni hafta içi kurs açarsa ( akşam bile olsa ) ücretini alamıyor. Çünkü halk eğitimlerde hafta içi açılan kurslar maaş karşılığı olarak sayılıyor. Bu yüzden kursu akşam bile açsanız ücretini alamazsınız. kursu hafta sonu açarsanız maaş karşılığına bakılmaksızın ücretini alırsınız.

Hocam kurs süresi uzun sürmesin diye 20 saatten açmayı düşünüyoruz. Küçük bir ilçe olduğumuz için talep genellikle kursun kısa sürmesi olarak geliyor. 10 saatten açtığımızda 4 ay gibi bir süre oluyor ki kursiyerler açıkca devam edemeyeceklerini belirtiyorlar. Ben de 20 saatten açıp 10 saat ek ücret alırım diye düşünüyorum. Fakat idare 15 saatinin maaş karşılığına sayılması gerektiğini söylüyor. BTR olayını tam olarak yorumlayamıyorlar. Eğer 10 saat alırsam dediğiniz gibi sıkıntı yok yani.

Halk Eğitim Merkezi mesai saati biraz farklı arkadaşlar. Maaş karşılığı için haftaiçi gündüz ve ya gece girdiniz dersler arasında fark yok. Sadece saat 18:00 dan sonraki dersleriniz için gece ücreti alırsınız. Btr olup da kurs açmak istiyorsanız haftasonu açabilirsiniz. En azından sorunsuz ve kafanız rahat olur.

hocam kusura bakma son kısmı tam olarak anlayamadım. benim hafta içi gündüz 3 gün btr görevim var 2 gün hem deyim(bu zaman diliminde kursum yok) kursum hafta içi 3 gün akşam 18:00-20:00 arası. açtığım kursun ekdersini alabilirmiyim yoksa maaş karşılığınamı giriyor?
Kursunuz yoksa iki gün niye HEM'desiniz?

Maaş karşılığı BTR onayı varken durulmaz. Yasal değil. Kursu hiç olmasa görevlendirmesi de hiç olmasa yine tutamaz. Nereden tutarsan tut elinde kalır. Herkes kafasına göre uygulama yapıyor maşallah.

Kursunuz yoksa iki gün niye HEM'desiniz?
Hocam aynen uxur hocamın dediği gibi idare çok yalnınız sıkılıyoruz 2 gün burda takıl dediler :) birde kurs başvuruları daha tam net olmadığı için hangi zaman dilimi yoğunlukta bilemedik belki hafta içi gündüz yoğunlukta olur o zaman diliminde açarız düşüncesiyle 2 gün burda olsun diye düşündüler.

Bakanlıktan ve valilikten daha önemli tabi sizin idarecilerin can sıkıntısı :p

kadrom halk eğitimde.aynı zamanda btr 'yim başka okulda.ayrıca hafta içi akşam kurs açtım haftalık 10 saat ekdersimi alıyorum kurstan

Benim de kadrom halk eğitimde, 5 gün btrim bir okulda.18.00 dan sonra kurs açarsanız ek dersiniz alırsınız .Zaten 5 tam gün giderek btr görevinizin karşılığını(maaş karşılığı ders+18 saat ek ders)tamamlıyorsunuz. Akşam ya da hafta sonu açtığınız kurs saati kadar haftalık en fazla 10 saat daha ekstra ek ders alabilirsiniz.

Maaş karşılığını doldurmayan kadrolu halk eğitim öğretmenlerinde gece kursları da maaş karşılığı yazılabilir. Yalnızca hafta sonu kursları yazılamaz. Gündüz hiç kursunuz yokken hem btr için 18 saat hem de gece kursunuzdan 10 saat almanız yanlış bir uygulama.

Maaş karşılığını doldurmayan kadrolu halk eğitim öğretmenlerinde gece kursları da maaş karşılığı yazılabilir. Yalnızca hafta sonu kursları yazılamaz. Gündüz hiç kursunuz yokken hem btr için 18 saat hem de gece kursunuzdan 10 saat almanız yanlış bir uygulama.
BTR görevlendirmesi maaş karşılığından eksik kalan saatleri tamamlar. Haftalık blok görevlendirmedir. Hem BTR olarak çalıştırıp üzerine akşam maaş karşılığına saydırmak yanlış bir uygulamadır.

BTR görevlendirmesi maaş karşılığından eksik kalan saatleri tamamlar. Haftalık blok görevlendirmedir. Hem BTR olarak çalıştırıp üzerine akşam maaş karşılığına saydırmak yanlış bir uygulamadır.
BTR Yönetmeliğinde kendi okulundaki derslere girer ibaresi var. BTR = maaş + 18 saat diye bir uygulama yok. Kendi okulundaki derslere girdikten sonra kalan sürelerde btr görevini yürütür. Halk eğitim kurumlarında da eğitim öğretim saatleri 09:00-24:00 arasındadır. Bu saatler arasında olan kurslar öğretmenin maaş karşılığı sayılabilir. Yaygın eğitim kurumları öğretmenlerin maaş karşılığı ve ek ders mevzuatında da yazıyor.

BTR Yönetmeliğinde kendi okulundaki derslere girer ibaresi var. BTR = maaş + 18 saat diye bir uygulama yok. Kendi okulundaki derslere girdikten sonra kalan sürelerde btr görevini yürütür. Halk eğitim kurumlarında da eğitim öğretim saatleri 09:00-24:00 arasındadır. Bu saatler arasında olan kurslar öğretmenin maaş karşılığı sayılabilir. Yaygın eğitim kurumları öğretmenlerin maaş karşılığı ve ek ders mevzuatında da yazıyor.
bir memurun ve öğretmenin haftalık çalışma saati açıkça anayasada yazılıdır ve 40 saattir, normal bir öğretmen 30 saat mesai içerisinde derse girer, 10 saate mesai dışı girebilir ve bu 10 saatin ücretini alır. Btr görevlendirmesi olmayan bir halk eğitim merkezi öğretmeninin akşam girdiği kursların maaş karşılığı sayılması gerektiğini anlarım ama gündüz mesaisini görevlendirildiği okulda tamamlayan ve ayrıca akşam açtığı kursun 15 saatinin maaş karşılığı sayılmasını anlamam. bu durumda 30 ders saati gündüz, 15 ders saati akşam toplam 45 saat çalışacak ama 30 saat üzerinden ücret alacak yani 18 saat. benimde bu konuda geçen sene polemiğim oldu ve bir dönem akşam girdiğim kursu maaş karşılığı sayıldı, bende btr görevini 15 saat eksik yapıp bu şekilde ayarladık. bu sene ise gündüz ve akşam ayrı ayrı talep yeterli olmadığı için iki grubu birleştirip hafta sonu tek bir kurs açtım.

Hem'lerin genel btr problemi bu geçen sene sene gelen bir yazıda hafta içi saate bakılmaksızın öncelikle maaş karşılığı doldurması gerekir yazmışlardı.Ben bunu hem meb bilgi edinmeye yazdım hem bimere ama adamlar yazandan farklı birşey cevap vermediler bu yüzden bin lira gibi geri ödeme yaptım bu şekilde kurs açıp parasını alan arkadaşlar il ilçe yazında en azından oraları örnek gösterelim bizde

Arkadaslar kadrosu halk egitimde olan nir bilisim teknolojileri ogretmeni bir okulda btr gorevi yapiyor.Bu kisi halk egitimde bilgisayar kullanimi kursu acarsa bu kurs ek derse mi girer yoksa maas karsiligina mi

ilgili yazida egitim ogretim saatleri icerisinde btr gorevi devam eder diyor.ama hafta sonlari ve aksamlari verdiginiz kurslardan ucretini alabilirsiniz.

alirsiniz.....

Geri