BTR lerin Teog da Görev Alması

Kodla Büyü

murathan21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar malum 27-28 Nisan Teog var geçen sene bu sınavlarda görev vermemek için çok uğraştı bizim ilçe mem de ki mebbis ci arkadaş bu teogların başvuruları neden sınav işlemleri modülünden alınmıyor btr lere teog da görev verilmez diye bi yazı veya ibare mi var bi yerlerde acaba kadromun olduğu okulda 1 gün dersim var diğer 4 günde de bir lisede btr yim yani sınavın olduğu gün btr yim görev alabilirmiyiz ?

hocam neden görev alınamasın, ben alıyorum kaç dönemdir...

Bana bu döneme kadar görev verdiler öğretmenim, kadrom ortaokul, lisede görev yapıyorum, neye göre görev verip vermediklerini bilmiyorum fakat sanırım öğretmenin alanına göre değişiyor.Geçen dönem Türkçe ve Matematik öğretmenimize görev gelmemişti, btr olmakla ilgisi var mı bende merak ettim :eek:

kadrom halk eğitimde çpl'de fbtr'yim. Geçen teog'da açık olduğu için bana bile görev verdiler :roll:

Haklısınız hocalarım bu güne kadar sınav görevi veriliyodu lakin murathan arkadaşımızın da değindiği gibi aydın valiliği yazısına dayanarak 18 saatin üstü ücret alınamayacağı kararına göre(çok saçma da olsa) ücret verilmeyebilir. Bakalım nolacak :?

rehber öğretmenler de 18 saat alıyor ve onlara da görev çıkıyor teog yapılmaya başladığından beri.....

şimdiye kadar hep aldım hocam. hatta bizim branş sınavda çıkmadığı için 2 gün görev veriyorlar...

Hocam bu işler nerden çıkıyor anlamadım gitti. Ben bugüne kadar görev aldım ve almam da bir sıkıntı olması kadar saçma birşey yok. Resmi olarak itiraz edilir ve neye istinaden görev verilmediğini açıklarlar. İyice abarttılar.

bilerzen' Alıntı:
rehber öğretmenler de 18 saat alıyor ve onlara da görev çıkıyor teog yapılmaya başladığından beri.....

Elbette öyle hocam bizde alıyorduk. Lakin kurs ücretlerimizde bu sebepten iptal edilmedi mi, olur mu olur :D

Gerçi küçük okullarda öğretmen azlığından göz ardı edilir muhtemelen ama bu da çıkarılan yazıya ters düşer. :?

bende alıyorum hocam hatta sınav komisyonuna yazıyorlar. sınav komisyon üyesi olarak gören alıyorum. haa bu dönem değişir mi billemem. inşaallah değişmez.

afedersiniz arkadaşlar ama bazen bu tip sorularla eşeğin kulağına karpuz kapuğunu kaçırıyorsunuz. durduk yere biri böyle bir soru ortaya atıyor ondan sonra da burdan okuyup görev çıkmazsa hiç şaşırmam :x

Nedir bu BTR düşmanlığı çözemedim ben. Niye yani? Sarfettiğimiz emekleri geçtim zaten de bizim kime zararımız var onu düşünüyorum. Bir sebebi olmalı bunca şeyin.

bana geçen dönem teog görevi çıkmıştı. Kadrom ortaokulda , lisede görev yapıyorum. Sonrasında müdürüm sınav görevini iptal etti.

ya bu konular buraya yazılınca çözüm bulunmuyo, sadece hortluyo yerel sıkıntılar ve herkesin başına bela oluyor. sendikanız veya il koordinatörünüze konuyu açtınızmı? emin olun il koordinatörünüzün yada sendikanızın çözemediği konuyu burdaki öğretmenler hiç çözemez, sadece "biz de alamadık yada aldık sıkıntı yok bizde" cevabını alıp efkarınızla başbaşa kalırsınız o kadar. inşaallah sorununuz çözülür. iyi çalışmalar.

Mesele konuları hortlatmak değil zaten idarelerin keyfi tutumları sıkıntı. Burada da derdimizi sıkıntımız dile getirmeyip nerelere yazalım hem dertler sorunlar paylaştıkça azalırmış :)

murathan21' Alıntı:
Mesele konuları hortlatmak değil zaten idarelerin keyfi tutumları sıkıntı. Burada da derdimizi sıkıntımız dile getirmeyip nerelere yazalım hem dertler sorunlar paylaştıkça azalırmış :)

hocam bu bi kaç tane işgüzarın gözüne çarpıp teog görevi de verilmiyormuş düşüncesine kapılmasına neden olacaktır. derdim bu. hak arasın arkadaşımız, yada bizde destek olalım, ama bi tane işgüzarın yüzünden aylardır çekmediğimiz sıkıntı kalmadı sizde biliyorsunuz. ilkoordinatörleri ve sendikalar başvurulacak ilk yerdir. şahsen biz kapatılmak istenen kurs sorununu sendikamızın devreye girmesi sayesinde hallettik.

Sayın hocam sınav görevi aldığınız gün idari izinli sayılırsınız. Yani aslî göreviniz her ne ise (btr-okul idarecisi vs) her hangi bir sorumluluğunuz olmaz

Hocam çarşamba perşembe günleri lisede gorevliyseniz çıkmaması normal..ama ortaokuldaysaniz yanlislik yapılmıştır..

Ağrı'da bütün bilişimcileri Btr gibi kabul edip hiçbirimize vermemişler :) Btr ile bilişimcileri süzmeye üşenmişler :alkis:

iki gün de ortaokuldayım.belli saatlerde.geri kalan zamanlarda lisedeyim. yalnız burda bir sürü yanlışlık var. .gerçekten parasında değilim.haksızlık sıkıyor canımı.
1.si kendi görevlendirmelerine birşey olmasın diye konu hortlatmak tabirlerini kullananlar gördüm.çok yazık.biz burada konuşmayınca sizin görevlerinizi gelecekte iptal etmeyecekler mi sanıyorsunuz?
2.si o zaman herkesi kendi okulunda btr yapsınlar.başka okula gitmek zorunda olmasın kimse.
3.sü bunun bir kriteri yokmudur?ilçeden ilçeye ilden ile değişir mi?bu nasıl uygulamadır?

800 lira için (Allah bereket versin-parayı küçümsemiyorum) uğraşıp duruyoruz.Öbür tarafta adam 1800 lira ek ders alıyor dyk kursuyla.sen o kursu veremeyesin diye ellerinden geleni yaptılar ve burda konuşmayalım öyle mi?

yakında btr tercih edenler azalacak(tahminim)..ve 500 liraya zorunlu btr olacaksın.o zaman hortlar yine buralar...

Geri