Btr Lise sorumluluk sınavı ek dersi hk.

Kodla Büyü

conem

Aktif Üye
Anadolu lisesinde öğretmenlik yapmaktayım ve aynı lisede 31 Ağustos itibariyle btr yim. Sorumluluk sınavlarına komisyon ve gözetmen görevim vardı. Bu komisyon ve gözetmenlik ek dersleri alabiliyor muyum. Almamam hakkında bir yazı bulamadım.

Hocam daha önce benzer durumu yaşadım• idare şöyle bir çözüm buldu, aynı gün aynı zaman diliminde ki 2 görevden hangisinin ücreti fazlaysa o yazılır dedi• yani her komisyon görevi için 5 saat ekders yazıldığı için ve btr için günlük 4+3+4+3+4 şeklinde ekders yazıldığı için komisyon ücretini yazdılar• Ama biz planlama yaparken günlük olabildiğince komisyon görevini fazla alıp btr ekders kaybını en aza indirmeye çalışarak öğretmen odaklı bir çalışma yapıyorduk, örneğin toplamda 2 komisyon görevi varsa bunu tek güne koyup o gün 10 saat ekders yazdırıp diğer günlerin btr ekdersini kaybetmenin önüne geçiyorduk

Hocam daha önce benzer durumu yaşadım• idare şöyle bir çözüm buldu, aynı gün aynı zaman diliminde ki 2 görevden hangisinin ücreti fazlaysa o yazılır dedi• yani her komisyon görevi için 5 saat ekders yazıldığı için ve btr için günlük 4+3+4+3+4 şeklinde ekders yazıldığı için komisyon ücretini yazdılar• Ama biz planlama yaparken günlük olabildiğince komisyon görevini fazla alıp btr ekders kaybını en aza indirmeye çalışarak öğretmen odaklı bir çalışma yapıyorduk, örneğin toplamda 2 komisyon görevi varsa bunu tek güne koyup o gün 10 saat ekders yazdırıp diğer günlerin btr ekdersini kaybetmenin önüne geçiyorduk
Tabi sorumluluk sınavları ders saatleri dışında veya cumartesi günüyse btr ekdersi içinde bir kayıp yaşanmaz

Aynı durum benim hizmetiçi durumumda da başıma gelmişti. Seminer Haftasında Hizmetiçi eğitim vermişti. Hizmetiçi eğitim günlük 6 saat diye dediğiniz gibi fazla olanı vermişlerdi. Bende dilekçe vererek itiraz etmiştim ve dilekçe sonucunda hem hizmetiçi hemde btr ek dersimi almıştım. aynı durumla karşılaşmamak için bilgi toplamaya çalışıyorum.

Geri