BTR - Maaş Karşılığı - DYK

Kodla Büyü

huseyinnn

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar okulumda 10 saat dersim bulunmakta ve aynı zamanda BTR olarak görevlendirmem yapıldı. DYK açtığım zaman(Hafta İçi) Maaş karşılığı sayılır mı yoksa ücretini alır mı ? Bunun hakkında net bir görüş yazısı olan var mı . Nasıl Olacak Yorumlarınızı bekliyorum.

Hafta içi açılan Dyk nın ilk 5 saatini maaş karşılığı girersiniz. Hafta sonu girerseniz maaş karşılığına bakılmaksızın tamamını ek ders olarak alırsınız ve en fazla 10 saat dyk açabilirsiniz...

5 ten sonrası için onay alınsın diğer öğretmenler ne zaman veriyorsa sende o zaman ver.;)

Elimde yazı olarak yok lakin gecen yıl haftaiçi btr olmama ragmen dyk aldım. 10 saat dersim vardı. Okul saatleri dısında oldugu için alınabiliyor diye il milli eğitimden bilgi aldık. Bence iyice arastırın derim

Abi neymiş bu Btr olmak. Öğretmen desen öğretmen değil, tamirci desen tamirci değil, idareci desen idareci değil. Her seyde parmagı var lakin halen bulamadım ne oldugunu.
Baska bransların gruplarına bakıyorum nöbet, dyk, kulüp, rehberlik vs soruları yok. Bizde her seyin bir formatı mevcut. En basiti nöbet tutabilirmiyim full dersin olmadan olmaz mı. İyide 5 saat dersim oldugu gun daha rahat olmaz mı. İlla 7 saat olcak. Allah sonumuzu hayretsin

btr ile dyknın ne alakası var. müdür yardımcısı bile dyk açar full ekdersini alır. btr niye alamasın. tam gün okul diyelim. saat 15.00 da dersler biter. kursu 16.00da açarsın iki gün. 8 saat derse girip tamamının ekdersini alırsın

hocam o milli eğitimden milli eğitime değişiyor kimisi oduyor kımısı odemıyor maaş karşılığına sayıyor. ben de gecen sene maaş karşılığını dolduramamıştım hafta içi açılacaktı müdürüme rica ettim durumu anlattım o zaman hafta sonu açalım dedi. ihtimalde olsa odenmeme durumuyla karşılaşmak istemedim

geçen sene benimde aynı durum vardı hafta içi açarsan maaş karşılığına sayılır dendi bende hafta sonu açtım. Hafta sonu açtığınızda sorun olmuyormuş

işlerine geldiği gibi yorumluyor ilçeler.
22 saat dersin varsa siz zaten 30 saat karşılığı 18 saat ek ders alıyorsunuz o yüzden 10 saatten fazla DYK açamazsınız diyorlar.
10 saat dersiniz varsa da maaş karşılığı dolmuyor ki ne DYKsı diyorlar.

Ders saatlerine bakıyorlarsa 22 saat dersi olan kişi 18 saate kadar DYK açabilmesi lazım. Ek ders sayısına bakıyorlarsa da 10 saat dersi olanında hafta içi DYK açabilmesi lazım.

anlamadım ben bu işi..

Yönetmelikte BTR ile ilgili net bir madde yok, adam akıllı bir madde olsa bizi bu dertlerin hepsinden kurtaracak

Dyk ders saati dışında verilir haftaiçi yada dışı farketmez.
Btr yim haftaiçi dyk kursu açtım 15saati bulmaz dersim malum öğrenci sayımız az.

5saati kesilir olayı yok. O zaman zorunlu dyk açmalısın btr olayı ile 30saat oluyor
Olmadı egzersizi de maaş karşılığı ile yapalım

Geçen sene 6saat dersim vardı btr idim bide dyk açtım normal ücretini de aldım.

Dyk ders saati dışında verilir haftaiçi yada dışı farketmez.
Btr yim haftaiçi dyk kursu açtım 15saati bulmaz dersim malum öğrenci sayımız az.

5saati kesilir olayı yok. O zaman zorunlu dyk açmalısın btr olayı ile 30saat oluyor
Olmadı egzersizi de maaş karşılığı ile yapalım

Geçen sene 6saat dersim vardı btr idim bide dyk açtım normal ücretini de aldım.

Ellerinden gelse, açık liste, halk eğitim hepsi maaş karşılığı sayılacak.

herkesin derdi aynı ama net bir çözüm yok, herkes tutturmuş bir yönetmelik maddesi kafasına göre yorumluyor. aslında ders saati dışında yapılan etkinliklelrin hepsi direk ödenmeli. maaş karşılğı olayına takılıyor herkes. ama işlerine geldi mi de 30 saat üzerinde ek ders alıyorsunuz. 30 saat üzerinden ek ders alıyorsam maaş karşılığını 2 kere dolduruyorum demektir.

Bu kadar mı zor btr nin görev tanımı şudur, nöbet tutar, kurs verebilir,kulüp alabilir ya da alamaz yazmak bu konuda bir tane mi yetkili çıkmaz her sene forumlarda doğru bilgi aramakla canımız çıkıyor

Bazı müdürlükler veriyor bazıları vermiyor diye duydum hocam ben geçen sene alamadım. Alan arkadaşlar var ise diye buraya yazdım. Belki müdürlüğünden yazı almıştır. belki görüş yazısı istemiştir. vs .. Bakalım çıkacak mı alan yada nasıl aldığını belirten.

Hocam
1 dyk ders saatleri dışında yapılıyor.
2 haftalık ders saati olan yerde dersinizin olmadığı yere btr yazılıyor ve ona istinanen 30saat doluyor. Ve 18saat ek ders alıyorsunuz
3 mahkemeye verin yada bimer olayı var öyle vermediler le olmaz. Üstüne yatmasınlar
4 senin dediğin gibi olsa kimse alamaz.

Bir arkadaşımın espirisi vardı Sen yenisin galiba derdi hani yaptığımızın yanlış olduğunu göstermek amaçlı

Değerli arkadaşlar okulda 15.30 dan sonra dyk için onayda sıkıntı çıkarıyorlar.
formatör açar ama ücret alamaz diyor mem.
15.10 da ders bitiyor neye istinaden dediğimde idareci ve siz 17.00 a kadar diyor
görevimin 15.10 da ders bitince bittiğini izah edebilecek elinizde resmi yazı var mı acaba?

15.10 da ders bitiyor neye istinaden dediğimde idareci ve siz 17.00 a kadar diyor
görevimin 15.10 da ders bitince bittiğini izah edebilecek elinizde resmi yazı var mı acaba?
Öğretmenim, BTR görevlendirme yazısında görev saati açık şekilde yazılmış. Bakanlığın görevlendirme yazısında der ki; " Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir. "
Saat 17.00 diye bir ibare yok. Eğitim - Öğretim saati var.

Ekli dosyalar

• 17144637_EK_1_BTR_Gorevlendirme_Bakanlik_Yazisi_ve_Ekleri_2016.rar
    113 KB · Görüntüleme: 28
Arkadaşlar konuyla tam olarak ilgili değil ama okulumda 5 ve 6. sınıflarda toplam 14 öğrenci başvuru yapmış DYK'ya. Şube Öğrenci Sayıları 10'un altında kaldığından kurs açamadım. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba?

Hafta içi olanlar maaş karşılığı olarak işlenir ek ders alamazsınız hafta sonu olanların ek dersini alırsınız.

Öğretmenim, BTR görevlendirme yazısında görev saati açık şekilde yazılmış. Bakanlığın görevlendirme yazısında der ki; " Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir. "
Saat 17.00 diye bir ibare yok. Eğitim - Öğretim saati var.

teşekkürler hocam sözden anlamıyorlar yazılı başvuru yapıcam artık

Bulduğum yazılar bunlar hocam BTR eğitim öğretim saatleri içerisinde yer alır yazısını gösterebilirsiniz. DYK geçici görevdir yazısı da ilave olabilir. detaylı incelemenizi tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• 05102431_bakanlik_yazisi.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 37
  • DYK GEÇİCİ GÖREVDİR.pdf
    594.2 KB · Görüntüleme: 38
  • EKDERS ALABİLİR.pdf
    2.3 MB · Görüntüleme: 42
  • FPBTR-Görevi-ile-ilgili-YEGITEK-Yeni-Yazı.pdf
    690 KB · Görüntüleme: 40
Geri