BTR Normu Ataması Nasıl Yapılıyor?

Kodla Büyü

yasin613

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Az önce forumda BTR Normu ile ilgili bir konu okurken çalıştığım ilin geçen yıl kasım ayı norm güncellemesi sonrasi il geneli norm kadro çizelgesini inceledim 5 okula 23_3 normu adı altında norm verilmiş ama norm verilmemiş gibi.
Mesela bir okulda 1 bilisimci normu var, bir de 23_3 normu verilmiş ama okulda tek bilisimci var.
Başka bir okulda ders az olduğu için bilisimci normu yok, 23_3 normundan norm verilmis ama okulda bilisimci yok.
Bu okullarda norm görünüyor ama atama yapilmamis.
Bu norm nasıl işliyor konu hakkında bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Az önce forumda BTR Normu ile ilgili bir konu okurken çalıştığım ilin geçen yıl kasım ayı norm güncellemesi sonrasi il geneli norm kadro çizelgesini inceledim 5 okula 23_3 normu adı altında norm verilmiş ama norm verilmemiş gibi.
Mesela bir okulda 1 bilisimci normu var, bir de 23_3 normu verilmiş ama okulda tek bilisimci var.
Başka bir okulda ders az olduğu için bilisimci normu yok, 23_3 normundan norm verilmis ama okulda bilisimci yok.
Hocam o normlar 23-3 maddesi yani norm olmayan okullara donanım olduğu için verilen normlar
Bizim okulda 10 saat ders olmasına rağmen bölge normundan norm fazlası oldum
2 hafya önce bakanlık onaylı norm yazısı geldi okula ve 23-3 normundan norm verdiler
Çizelgede normal norm kısmı 0 mesela 23-3 norm kısmında 1 yazıyor

Buarada o btr normu değil bilişim teknolojileri öğretmen normu hocam
Normal çizelgede 0 yazar çünkü norm yoktur 23-3 ten vermişlerdir o 5 okula
Orda 0 yazması öğretmen olmadığı anlamına gelmez norm olmadığı anlamına gelir

Buarada o btr normu değil bilişim teknolojileri öğretmen normu hocam
Normal çizelgede 0 yazar çünkü norm yoktur 23-3 ten vermişlerdir o 5 okula
Orda 0 yazması öğretmen olmadığı anlamına gelmez norm olmadığı anlamına gelir
Hocam öğretmen normu 0 olan okulda 23_3 normu 1 olmasına rağmen öğretmen yok normalde burada 1 öğretmen olmalıydı değil mi?
Diğer okul, 1 bilişim normu, 1 23_3 normu olan okulu çok iyi biliyorum orada da 1 öğretmen var o da il MEM de görevli, okulda bilisimci yok hatta fen ci btr oluyor. Burada da iki öğretmen olmalıydı değil mi?
Norm durumlarını yanlış mı yorumluyorum acaba?çünkü Benim baktığım listede bu normlardan dolayı öğretmen atanmamis gibi görünüyor.
Sanki norm verilmiş ama isleme konulmamış gibi :)

Hocam baya yanlış y
Hocam öğretmen normu 0 olan okulda 23_3 normu 1 olmasına rağmen öğretmen yok normalde burada 1 öğretmen olmalıydı değil mi?
Diğer okul, 1 bilişim normu, 1 23_3 normu olan okulu çok iyi biliyorum orada da 1 öğretmen var o da il MEM de görevli, okulda bilisimci yok hatta fen ci btr oluyor. Burada da iki öğretmen olmalıydı değil mi?
Norm durumlarını yanlış mı yorumluyorum acaba?çünkü Benim baktığım listede bu normlardan dolayı öğretmen atanmamis gibi görünüyor.
Sanki norm verilmiş ama isleme konulmamış gibi :)
Hocam baya yanlış yorumluyorsun
O okulda norm 1 ise illa o okulda öğretmen vardır anlamı çıkmaz ki
Oraya 1 kontenjan açılmıştır btr değil Bt öğretmeni normu açılmıştır ama orda öğretmen olmayabilir
Yani illa norm var diye öğretmen olacak diye bir durum yok

Hocam baya yanlış y

Hocam baya yanlış yorumluyorsun
O okulda norm 1 ise illa o okulda öğretmen vardır anlamı çıkmaz ki
Oraya 1 kontenjan açılmıştır btr değil Bt öğretmeni normu açılmıştır ama orda öğretmen olmayabilir
Yani illa norm var diye öğretmen olacak diye bir durum yok
Hocam sıkıntı şurada,bahsettiğim okulda 1 ogretmen normu, 1 23_3 normu var ama şuan kadrolu 1 öğretmen var ve il içi il dışı eş durumu hiçbirinde burası açılmadı, şuan özür grubuna da acik değil. Benim bahsettiğim durumda burada 2 norm olması lazım, 1 öğretmen olduğu için 1 tane de boş norm olmasi lazım ama şuan okulda boş norm yok.

Hocam sıkıntı şurada,bahsettiğim okulda 1 ogretmen normu, 1 23_3 normu var ama şuan kadrolu 1 öğretmen var ve il içi il dışı eş durumu hiçbirinde burası açılmadı, şuan özür grubuna da acik değil. Benim bahsettiğim durumda burada 2 norm olması lazım, 1 öğretmen olduğu için 1 tane de boş norm olmasi lazım ama şuan okulda boş norm yok.
Hocam öyle olmuyor işte
23-3 ten verilen norm sabitlenmiş norm dersten ekstra norm verilmiyor o okullarda yani o okulda norm 2 değil 1 ve sabit norm o

Hocam öyle olmuyor işte
23-3 ten verilen norm sabitlenmiş norm dersten ekstra norm verilmiyor o okullarda yani o okulda norm 2 değil 1 ve sabit norm o
O zaman 23_3 normu su anlama geliyor "orada olan normun düşmesini engelliyor". Bu durumda da beklenen norm açığını olusturmuyor. Forumda her yaz resmi yazı yayınlandığında ekstra normlar gelmiş durumu oluşuyor ama gerçek öyle değilmiş.

O zaman 23_3 normu su anlama geliyor "orada olan normun düşmesini engelliyor". Bu durumda da beklenen norm açığını olusturmuyor. Forumda her yaz resmi yazı yayınlandığında ekstra normlar gelmiş durumu oluşuyor ama gerçek öyle değilmiş.
Norm olmayan okullara sabit norm veriliyor hocam kısacası o yani 1 norm olan okula ekstra 1 tane daha norm vermiyor

Arkadaşlar son durum nedir btr normu ile ilgili? 1000 okul seçildi mi? Önümüzdeki yıl ülke geneline yaygınlaşma planı var mı?

Geri