Btr öğretmen okula kaç gün gidecek?

Kodla Büyü

06Davut

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Pandemi süreci yasaklar tekrar başladı ve öğretmenler haftada 1gün okula gidecek
Peki bilişim teknolojileri rehber öğretmeni ne yapacak 5 gün mü yoksa 1 gün mü gidecek?

Maalesef ortada resmi bir yazı yok ancak, ders programımızın Btr yazan kısımlarında okulda bulunmamız istendi idare tarafından

Daha önce hiçbir kademe yüzyüze eğitime geçmeden önceki süreçte bana idare "ek ders alabilmek için fiilen çalışman lazım, onun için de okula gelmen lazım" demişti. Evde gece gündüz çalışmalarim, gayretlerim fillen çalışmak sayılmıyormuş(!). Bakanlıktan "btr de seyrek çalışabilir, karşılığında da full ek dersini alır" diye bir yazı getirirsen ancak o zaman ikna edersin beni demişti. Bizimle alakalı net bir yazı gelmezse yine ayni durumlar yaşanacak.

Arkadaşlar ders programınıza göre gidersiniz. Örneğin benim okulda 18 saat dersim var. Pazartesi, salı, çarşamba günleri evimde canlı ders yapacağım, perşembe, cuma günü de okulda btr görevim var. Bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Rehber öğretmenler için bugünlerde okula bir resmi yazı gelecekmiş. Ancak BTR ler için herhangi bir öneri ya da yazı bulunmamakta bu da durumu idarenin insiyatifine bırakıyor biraz :S

Daha önce bu konuyu bir defa müdür yardımcısına çıtlattım. Çalışma saatlerimiz eğitim-öğretim bitince biter dedim. Diğer okul müdürlerini aradı. Diğer okul müdürleri akşama kadar bilişimcileri tutuyor diye bana da aynısını dedi.( Diyecek lafım yok!.. )

Neyse konuya dönelim, şu an 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı var ve Eba destek noktaları ölmüştür. Milli eğitim bakanlığının yazısına göre de zaten yasağın olmadığı saatlerde de çocuklara ders koymayın denilmiş. Yani EBA destek noktaları kullanılamayacak. Hal böyle olunca ben okula kendi uzaktan eğitimlerimi yapmak ve kalan sürelerde de kitap okumak için 16.00'ya kadar okulda kalacağım.
Daha da idareden zorda kalmadan bir şey istemem. Ancak bu süreç içinde mesai dışında bir şey istenilirse de yapmayı düşünmüyorum. Saatlerce online sınavlar hazırladım 8. sınıflar için. Biraz inisiyatif beklerdim doğrusu.

Aslında sorun idare falan da değil. İdare işin görünen yüzü. Her il/ilçede, hatta her okulda farklı uygulamalar var ise, bu yazılarda bir anormallik var. Adam gibi bizim anlaşılır yönetmeliğimiz yok. Yazı gelince biz bile burada birbirimizle tartışıyoruz nasıl olacak diye.

Ortada çok büyük bir adaletsizlik var maalesef uygulamada birlik olunmalı.Benim idarem de hiç anlayışlı değil 5 gün gidiyorum.

Daha önce bu konuyu bir defa müdür yardımcısına çıtlattım. Çalışma saatlerimiz eğitim-öğretim bitince biter dedim. Diğer okul müdürlerini aradı. Diğer okul müdürleri akşama kadar bilişimcileri tutuyor diye bana da aynısını dedi.( Diyecek lafım yok!.. )

Neyse konuya dönelim, şu an 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı var ve Eba destek noktaları ölmüştür. Milli eğitim bakanlığının yazısına göre de zaten yasağın olmadığı saatlerde de çocuklara ders koymayın denilmiş. Yani EBA destek noktaları kullanılamayacak. Hal böyle olunca ben okula kendi uzaktan eğitimlerimi yapmak ve kalan sürelerde de kitap okumak için 16.00'ya kadar okulda kalacağım.
Daha da idareden zorda kalmadan bir şey istemem. Ancak bu süreç içinde mesai dışında bir şey istenilirse de yapmayı düşünmüyorum. Saatlerce online sınavlar hazırladım 8. sınıflar için. Biraz inisiyatif beklerdim doğrusu.

Aslında sorun idare falan da değil. İdare işin görünen yüzü. Her il/ilçede, hatta her okulda farklı uygulamalar var ise, bu yazılarda bir anormallik var. Adam gibi bizim anlaşılır yönetmeliğimiz yok. Yazı gelince biz bile burada birbirimizle tartışıyoruz nasıl olacak diye.

Şu yazıyı yazdım 26 dakika sonra müdür yardımcısı aradı " okula gelmene gerek yok" dedi. :)
Sadece perşembe hiç dersim olmadığı için o gün gel dedi. Sevindim doğrusu... :)

Bizim idare her zümre için okula gelinecek gün ve saat belirlemiş. Ona göre ben de haftada bir gün gideceğim.

Bizim idare her zümre için okula gelinecek gün ve saat belirlemiş. Ona göre ben de haftada bir gün gideceğim.
BTR değilsen sıkıntı yok, 1 gün gidersin :D BTR isen her şey çıkmaza giriyor. İdareler keyfi bir şekilde isteklerde bulunabiliyor maalesef. Net bir yazı çıkana kadar sürünmeye devam.

Merhaba arkadaşlar bu süreçte Btr öğretmenlerinin çalışmaları ile ilgili birçok soru gelmektedir. Btr öğretmenleri de tüm öğretmenlerimiz gibi haftada bir gün okulda veya eba destek noktalarında olacak şekilde dönüşümlü olarak çalışabilirler diğer günlerde ise uzaktan destek verecek şekilde illerinizde planlama yapabilirsiniz.

Bize gelen yazı.. Bakanlıktan denmiş

Merhaba arkadaşlar bu süreçte Btr öğretmenlerinin çalışmaları ile ilgili birçok soru gelmektedir. Btr öğretmenleri de tüm öğretmenlerimiz gibi haftada bir gün okulda veya eba destek noktalarında olacak şekilde dönüşümlü olarak çalışabilirler diğer günlerde ise uzaktan destek verecek şekilde illerinizde planlama yapabilirsiniz.

Bize gelen yazı.. Bakanlıktan denmiş
neresi hocam hangi il/ ilçe ?

Hocam böyle bir yazı varsa paylaşır mısınız. Neden bu branşın akıbetini müdürlerin eline bırakıyorlar anlamıyorum. Kimi 1 gün gel diyor kimi ücret alıyorsun her gün gel diyor. Benim idarem de benim her gün gelmemi istiyor.
gerçekten resmi bir yazı gören varsa buradan paylaşsın lütfen.

Geri