Btr öğretmen okula kaç gün gidecek?

Kodla Büyü
Arkadaşlar BTR nin yapması gereken görevler ve ekstra yaptıkları görevler arasında ince bir çizgi var. Bu çizgi korunmaz ise birilerine bir şey anlatmak zor olur. Gerektiğinde hayır demeyi gerektiğinde geri çekilmeyi gerektiğinde reklamını yapmayı iyi bilmek gerekir diye düşünüyorum.

Hocam bnm ztn 26 saat dersim var ve normal şartlarda formatorluk görevim için kalan süre 4 saat esasında, canlı derslerimi evden yapıyorum, zümre günümde de okula gidiyorum. Planlamamı bu şekilde yaptım kendimce. Açıkçası uzaktan eğitim sürecinde kendi adıma anladığım da bu, kendimi normal öğretmen olarak gördüğüm için. Ama tabi ki ben 4 saat okula gelirim, sadece o saatlerde işlerimi hallederim demiyorum herkes gibi ne zmn ihtiyaç duyulsa okula koşuyorum,bütün öğretmen arkadaşlara gerek uzaktan gerek yakından saat kaç olursa olsun destek oluyorum. ki ztn çok yakın mesafedeyim. Hemen hemen her gün 2 saat, 3 saat neyse okula uğruyorum. Fakat meğer idarenin beklentisi farklıymış, canlı derslerimi de okulda yapmam ve sürekli okulda bulunmamı bekliyorlarmış. Bi sorun mu oldu tak diye oraya ışınlanabilmem için ellerinin altında beklememi istiyorlar. Ki sorun dediğimiz şeyler de bilirsiniz , wordde o an bişiyi yapamadılar vs vs gibi basit şeyler aslında. Ki bizim aslında iş yükümüz Fatih projesi kapsamında ve sınırlarında, etkileşimli tahta, btr sınıfı eba, web sitesi çalışmaları fln. bunların dışında yaptığımız işler ztn insaniyetimizle alakalı. Biz ekstra her şeye el atıp yardım etmeye başlayınca bunlar da görevimizmiş gibi algılanıyor ve bu sebepten beklentiye giriyorlar anladığım kadarıyla. Antepin yayınladığı yazından da anlıyoruz ki uzaktan eğitim sürecünde biz de normal öğretmen muamelesi görmeliyiz. Bunu anlatamıyorum. Pazartesi uygun bi dille durumu geniş geniş anlatıp aksi taktirde istifa etmeyi düşünüyorum. Zaten 26 saat dersle niye formator oluyosam işte alışkanlık sanırım. o_O
ders saatiniz yüksekmiş almayın btr hocam napcaksınız. geçen yıl bırakmak istediğimde kurul raporu istendi yarı dönem sabrettim. umarım sorun yaşamazsınız. görev valilik oluru olduğundan istifa olmuyor diye biliyorum. geçerli mazeret olarak ders yükünüzü ve yetişemediğinizi söyleyin. inşallah gerek kalmaz anlarlar.

Cimerden gelen cevap :

Ekran Alıntısı.PNG

Mud yard bı arkadaş şöyle yorumladı... Yazıda rehber öğretmenler diyor sizi de rehber öğretmen gibi düşünerek bu cevabı vermişler diyor... Ama sorun şu ki bunu çok az kişi böyle yorumluyor.. biz BT rehber ogreetmen değil formator olarak aniliyoruZ

Mud yard bı arkadaş şöyle yorumladı... Yazıda rehber öğretmenler diyor sizi de rehber öğretmen gibi düşünerek bu cevabı vermişler diyor... Ama sorun şu ki bunu çok az kişi böyle yorumluyor.. biz BT rehber ogreetmen değil formator olarak aniliyoruZ
Ne kadar ileri görüşlü bir idareci darısı bize

Bizde btr her gun geliyordu, il koordinatorlugu ekteki yaziyi paylasti. ogretmen 1 gun gelecek bundan sonra.

Ekli dosyalar

• 20201130_005939.jpg
    20201130_005939.jpg
    123.8 KB · Görüntüleme: 470
istanbul il kordinatörü öyle bir şey düşünmüyorlarmış.. ben öyle duyum aldım neye göre düşünmüyorlarsa. gerekli yerlere bugün yazacağım böyle zor günlerde il koordinatörü bizim hakkımızı savunmazsa bu günler geçtiğinde elbet bizlerde onların sorunlarına çözüm bulmayız

Bu konu ile ilgili bakanlığın her hangi bir yazısı yok öğretmen haftada bir gün idareciler dönüşümlü olacak ama btr belli değil bu durumda okul müdürüne kalıyor iş okul müdürü haftada bir gün getirse de oluyor ders programına göre btr olduğunuz günlerde de kapı açık...

Arkadaşlar,kamuda esnek çalışmaya geçildi malumunuz. Öğretmenler haftada bir gün, idareciler nöbet şeklinde . Niye tartışılıyor anlamıyorum. Size esnek çalışma planı sunmayan idare sorumludur bundan, o yüzden bu plan "ki diğer öğretmenler haftada bir gün gidiyor" buna uygun hale getirilene kadar gitmeyiniz. Zorlayan, hergun gelmenizi isteyen, Sayın Cumhurbaşkanı nin yüksek emirlerini tinlamiyor demektir.Aksini iddia ettiği için Fetocu dur. Devlete evinizde hizmet ediniz...( Bir de MEB kadrolarinda yukselmeye bakın. Tıp okuyacak adamlar fen edebiyat mezunlari tarafından yönetilince böyle oluyor, bunun olmaması için)

Ben neden bu kadar mağdur ettiklerini anlamadım çok ilginç bugün soğuktan ayaklarım dondu okulda kimse gelmedi çok ilginç Allah büyük

Bu saatten sonra haftada bir gün yeter bize. Yasaklar koyulaştı. Oturun evinizde :). Net bir yazı olmaıdğı için idare de soruşturma yapamaz

İl koordinatörümüz bizi de bilgilendirdi. Okula sadece bir gün gitmemiz gerektiğini söyledi. 23 Kasımdaki Ek Ders Genelgesiyle tüm öğretmen ve idarecilerin okula haftada bir gün gelecekleri yazıyor. Bu her öğretmen gibi Bilişim Rehber Öğretmenleri de kapsıyor. BTR' ler hariç demiyor. İdarecilere 23 kasımdaki genelgeyi dayanak olarak gösterebilirsiniz.

İl koordinatörümüz bizi de bilgilendirdi. Okula sadece bir gün gitmemiz gerektiğini söyledi. 23 Kasımdaki Ek Ders Genelgesiyle tüm öğretmen ve idarecilerin okula haftada bir gün gelecekleri yazıyor. Bu her öğretmen gibi Bilişim Rehber Öğretmenleri de kapsıyor. BTR' ler hariç demiyor. İdarecilere 23 kasımdaki genelgeyi dayanak olarak gösterebilirsiniz.
Hangi il hocam

o yazıyı buraya ekleyebilir misiniz hocam? Yazıda esnek çalışma var ama haftada bir gün diye bir ifade yok diye biliyorum.

Cimer'e basvuru yapmistimt, cevabi paylaşıyorum. Fakat karışmasın diye üzerine basa basa Bilişim Teknolojileri Rehber Ogretmeni deneme ragmen cevaplayan Genel Müdürlük Ozel Egitim ve Rehberlik... Ya bunlar okuma bilmiyor yada ben yanlış biliyorum...

Ekli dosyalar

• IMG_20201201_142013.jpg
    IMG_20201201_142013.jpg
    188.1 KB · Görüntüleme: 195
Cimer'e basvuru yapmistimt, cevabi paylaşıyorum. Fakat karışmasın diye üzerine basa basa Bilişim Teknolojileri Rehber Ogretmeni deneme ragmen cevaplayan Genel Müdürlük Ozel Egitim ve Rehberlik... Ya bunlar okuma bilmiyor yada ben yanlış biliyorum...
Şaka gibi ya ben de şimdi Cimer e yazı yazacaktım ... Son kez bbnet e bakıp yazayım diyordum... Okul buz gibi .. hizmetlisi bile tek tek geliyor .. bizi netlestiremediler.. yanımızda duran bir kişi de yok... Okul 4de kapanacak koymuşlar 2.5 5arasi ders..

Geri