Btr öğretmeni kac saat calişir

Kodla Büyü

MENSEREN

Üye
Arkadaşlar merhaaba ben btr öğretniyim . Okulum sabah 8 ile 3 arasi benim okulda bulunma saatim nasil olmali beş gün boyunca 8-3 mu yoksa 30 ek dersi tamamlayacak kadar mi yoksa 30 saat mi bununla ilgili elinde yönetmelik yazisi olan var mi

30 saat işi yok hocam. Okul mesai saatleri kaç saatse o kadar kalacaksınız.

Arkadaşlar merhaaba ben btr öğretniyim . Okulum sabah 8 ile 3 arasi benim okulda bulunma saatim nasil olmali beş gün boyunca 8-3 mu yoksa 30 ek dersi tamamlayacak kadar mi yoksa 30 saat mi bununla ilgili elinde yönetmelik yazisi olan var mi
Forumda detaylar var

Eğitim öğretim saati demek istediniz sanırım
Evet. Sizin okul için konuşursak 8-15 arası.
Mesela bizim okulda 9.00-13.30 saatleri arasında ders olduğu için ben o saatler arasında kalıyorum. İşinizi zaten yapıyorsanız ve idare de müsamaha gösteriyorsa daha erken de çıkabilirsiniz.

30 saat işi yok hocam. Okul mesai saatleri kaç saatse o kadar kalacaksınız.
7/24 kalalım hatta okulu biz açıp kapayalım. Bir iş bir görev varsa onun da görev tanımı olur sahıslara bırakılmaz kimisi okul aç kapat diyor kimisi 2 saat okula gider yani btr ler arasında çok adaletsizlik var gerçi deveye sormuşlar ya boynun neden eğri, nerem doğru ki..

Ayrıca son olarak yayınlanan 28/09/2012 tarihli Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi (Tereddüt edilen hususlar) yazısının 7. ve 8. maddelerinde net olarak ve örnek verilerek açıklığa kavuşturulmuştur.

İlgili maddelerde şunlardır:

7. BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. -BT Rehberliği görevinin, öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilmesi; öğretmenin BT Rehberliği görevini ve varsa ders görevini yürüttüğü zamanın belirtilmesini amaçlamaktadır.
ilgili yazılar :
http://antalyauzem.meb.k12.tr/meb_i...966.html?CHK=5223c1e2d031e176461b9e4a4ffcb21a

Moderatör tarafında düzenlendi:
aldığın ek ders 18 saat karşılığı haftalık 30 saate tekabül eder.

ilk-orta-lise haftalık ders saati farklıdır. eşit işe eşit ücret mantığı geçerlidir

Benim haftalık 22 saat uzaktan eğitim dersim var.
Dersleri okuldan yapmak zorunda mıyım yoksa dersleri evden yapıp boş olan 2 gün okula gitsem olur mu sizce?

okulum 9:00-12:50 arası ve bu saatler arası okulda bulunuyorum.çarşamlar eğitim öğretim yok okulda yinede geliyorum rehberlik öğretmeni gelmiyor kimsenin bişey dediği yok bende gelmesem sorun etmezler ama yinede geliyorum..BTR nin çalışma saati okuldaki güncel eğitim öğretim saatleridir.ama eba destek noktasına öğrenci geliyosa o zaman değişir öğrenci Eba Destek Noktasına geldiğindede en fazla 15:00 a kadar bekliyorum.

Hocam EBA destek notası dışındaki yerlerde derslerin bitiş saatine kadar kalırsınız. EBA destek noktası varsa ders saati dışında da idarece belirlenen saatlerde orada kalıyorsunuz.

Eba Destek noktası değil se okulunuz 30 saat bulunacaksınız öğretmenim bununla ilgili daha önce bakanlığa fikir sorulmuştu ve bir yazı gelmişti 30 ders saati diye şuan bende 20 saat ders yapıyorum canlı aslında 10 saat okulda bulunmam gerek tabiki Eba Destek noktası olduğumuz için bu imkansız ben dersleri okuldan yapıyorum böyle bir çözüm bulduk ama Eba Destek noktası olmasaydık normali 10 ders saati okulda bulunmam gerekliydi. Bunu maalesef yöneticilere yada il mem sorduğunuzda yuvarlak cevaplar verip okulda tutmaya çalışıyorlar:( Israrla savunun hakkınızı sorun değil iş olsun kalalım ama hiç bir branşta böyle dayatmalar yapılmazken bizim aldığımız 3 kuruş ekdersin herkesin gözüne batmasından bıktım. Okulda en çok çalışan her işe koşan öğretmenken üstelik...

Eba Destek noktası değil se okulunuz 30 saat bulunacaksınız öğretmenim bununla ilgili daha önce bakanlığa fikir sorulmuştu ve bir yazı gelmişti 30 ders saati diye şuan bende 20 saat ders yapıyorum canlı aslında 10 saat okulda bulunmam gerek tabiki Eba Destek noktası olduğumuz için bu imkansız ben dersleri okuldan yapıyorum böyle bir çözüm bulduk ama Eba Destek noktası olmasaydık normali 10 ders saati okulda bulunmam gerekliydi. Bunu maalesef yöneticilere yada il mem sorduğunuzda yuvarlak cevaplar verip okulda tutmaya çalışıyorlar:( Israrla savunun hakkınızı sorun değil iş olsun kalalım ama hiç bir branşta böyle dayatmalar yapılmazken bizim aldığımız 3 kuruş ekdersin herkesin gözüne batmasından bıktım. Okulda en çok çalışan her işe koşan öğretmenken üstelik...

lisede çalışıyorum; günde 8 saatten 5 günde 40 ders saati okuldayım o zaman ben 10 saat fazla mı duruyorum ?

Hocam bunu yazisi nerde peki ?

Bundan 2-3 sene öncesi yeğitekten bir görüş yazısı gelmişti ancak şuanda bulamıyorum. Ozaman müdürle epey bir mücadelesini vermiştim sonunda yazıya istinaden 30 saate göre plan yapmıştık o yıldan beri öyle devam ediyoruz ama bulamadım yazıyı:(

Geri