BTR Öğretmenine kar tatili yok mu?

Kodla Büyü

eftelya-su

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar
bulunduğum ildeki okullarda 1 günlüğüne kar tatili ilan edildi. Müdür BTR öğretmenleri kar tatili yapamaz siz de bizim gibi okula geleceksiniz dedi. Şimdi biz kar tatili yapabilir miyiz yapamaz mıyız?

Kar tatilini sade ve sadece İDARE yapamaz. Onun haricinde bizler dahil her öğretmene tatil. Müdür bozuntusuna söyleyin de kazandığı parayı hak etsin biraz. Çıksın okulun çatısına, kar küresin :D

Cevaplarınız için teşekkürler. Müdür öyle diyince ben de tereddüt ettim. Bizim Müdür şubat tatilinde de burdasın derse ben de denizlerb hacamın gönderdiği belgeyi gösteriyim bari. Hazırlıklı olmak lazım. :)

eftelya-su' Alıntı:
Cevaplarınız için teşekkürler. Müdür öyle diyince ben de tereddüt ettim. Bizim Müdür şubat tatilinde de burdasın derse ben de denizlerb hacamın gönderdiği belgeyi gösteriyim bari. Hazırlıklı olmak lazım. :)
hocam şubat tatilinde görevlendirme zaten yok.
madde 9: Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır.

yasarsahbaz' Alıntı:
Kar tatilini sade ve sadece İDARE yapamaz. Onun haricinde bizler dahil her öğretmene tatil. Müdür bozuntusuna söyleyin de kazandığı parayı hak etsin biraz. Çıksın okulun çatısına, kar küresin :D
:+1:

Seçenekler
1.Müdür sana şaka yapmış
2.Problemleri olan bir müdür :++: tatiline bak hiç birşey yapamaz :p

Hocam BTR olarak görev tanımlamasında açıkça belirtilen bir maddeyi çalışma saatlerimizi vs biz bile bilmiyorsak müdür tabi ki çağırır.. E bunu da bilelim artık..

Konuyu yeniden açayım. Kar tatilinde btr olarak okula gitmem gerekiyor mu? Müdürüm gelmemi söyledi koordinatörüme sordum çok ortada bi cevap verdi. Anlamadım

Öğretmen ünvanına sahip olduğunuz için size de kar tatili vardır. (B.T. Rehber Öğretmeniz sonucunda)
Okul müdür, müdür yardımcıları ve memurlara kar tatili yoktur. Memurlardan da engelli ve hamilelere kar tatili (idari izin) vardır.
Eğitim Öğretim sürecinde BT Rehber Öğretmensiniz. Kar tatillerinde valilik tarafından öğretmenler idari izinlidir.

Konuyu yeniden açayım. Kar tatilinde btr olarak okula gitmem gerekiyor mu? Müdürüm gelmemi söyledi koordinatörüme sordum çok ortada bi cevap verdi. Anlamadım

Böyle müdürlere hadi alıştık diyelim de -alışmamalıyız-, koordinatörlerin BT öğretmeninin yanında olmaması beni daha çok şaşırtıyor. Ben hep destek olan koordinatörlerle çalıştım.

Merhaba arkadaşlar
bulunduğum ildeki okullarda 1 günlüğüne kar tatili ilan edildi. Müdür BTR öğretmenleri kar tatili yapamaz siz de bizim gibi okula geleceksiniz dedi. Şimdi biz kar tatili yapabilir miyiz yapamaz mıyız?
müdür sizinle maytap geçmiş siz idareci değilsiniz idari tatile tabisiniz.

Böyle müdürlere hadi alıştık diyelim de -alışmamalıyız-, koordinatörlerin BT öğretmeninin yanında olmaması beni daha çok şaşırtıyor. Ben hep destek olan koordinatörlerle çalıştım.
Hocam ben her böyle sorun yaşadığımda koordinatörüme yazmaya korkuyorum. Daha önce de müdürüm müdür yardımcımız yıllık iznini kullandığında okulun dys yazışmalarını benim yürütmem gerektiğini söyledi. Bunu net bi şekilde reddettiğim için btr görevlerine baktı ve bişey diyemedi. Şu an kar tatili için ne yapacağımı bilemiyorum. Koordinatörüm gitmem gerektiğini ima eden bişeyler yazdı çünkü.

Öğretmen ünvanına sahip olduğunuz için size de kar tatili vardır. (B.T. Rehber Öğretmeniz sonucunda)
Okul müdür, müdür yardımcıları ve memurlara kar tatili yoktur. Memurlardan da engelli ve hamilelere kar tatili (idari izin) vardır.
Eğitim Öğretim sürecinde BT Rehber Öğretmensiniz. Kar tatillerinde valilik tarafından öğretmenler idari izinlidir.
Bende öyle olduğunu düşünüyorum yarın konuşacağım müdürümle ama anlatabilirim inşallah

1-Okula gitmeyin, sıkıyorsa soruşturma açsın.
2- Eğer konuyu siz açmışsanız hata etmişsiniz, eğer o açmışsa lafı ağzına usulü ile sokmakmazsanız hata edersiniz. Adab-ı muhaşerete dikkat..

Mart 2020'den sonra idari tatil sırasında kaç btr okula gitmiş ki? Görev için giden tanıdığım yok. Benim idare öğretmen yok, öğrenci yok, pandemi var, ihtiyaç olursa çağırırız dediler.

1-Okula gitmeyin, sıkıyorsa soruşturma açsın.
2- Eğer konuyu siz açmışsanız hata etmişsiniz, eğer o açmışsa lafı ağzına usulü ile sokmakmazsanız hata edersiniz. Adab-ı muhaşerete dikkat..

Mart 2020'den sonra idari tatil sırasında kaç btr okula gitmiş ki? Görev için giden tanıdığım yok. Benim idare öğretmen yok, öğrenci yok, pandemi var, ihtiyaç olursa çağırırız dediler.
Ben açmadım hocam müdür yardımcımıza söylemiş o da bana söyledi. İki gündür tatildi gitmemiştim okula yarın bende aynı şekilde yapmayı düşünüyordum ama koordinatörüm öyle cevap verince çok daha sinir oldum. Ek ders aldığımı söylemiş. Bende kar tatilinde öğretmenlerin ek dersi kesiliyor mu diye sordum kesilmiyor dediler ee dedim. Mantıken hiçbir dayanağı olmayan bi durum zaten bunu ayrıntılı bir şekilde anlatacağım müdürüme ama inşallah.

Hocam ben her böyle sorun yaşadığımda koordinatörüme yazmaya korkuyorum. Daha önce de müdürüm müdür yardımcımız yıllık iznini kullandığında okulun dys yazışmalarını benim yürütmem gerektiğini söyledi. Bunu net bi şekilde reddettiğim için btr görevlerine baktı ve bişey diyemedi. Şu an kar tatili için ne yapacağımı bilemiyorum. Koordinatörüm gitmem gerektiğini ima eden bişeyler yazdı çünkü.

Koordinatörünüz de iş bilmiyormuş. Yönetmelik açıktır hocam, bizim işimiz eğitim-öğretim saatlerindedir.

Tüm öğretmenler idari izinliyken sizi okula çağırmalarının mobing olup olmadığını sorun hocam. Sendikanız varsa haber edeceğinizi iletin. Yoksa da sendikaya üye olacağınızı ve şikayetlerinizi ileteceğinizi. Mobing davası ile uğraşmak isterler mi acaba?

BT rehber öğretmenin eğitim öğretim saatlerinde görevli olduğunu ve bunun da haftalık ders programı ile belirlendiğini iletin kendilerine. Kar tatilinde idari izin vardır ve haftalık ders programındaki dersler yapılmaz. Hatta hiç dersi olmayan Rehber öğretmeni de örnek gösterin. O da okula geliyor mu mesela? BT Rehber öğretmen adı üzerinde rehberlik yapar öğretmendir memur değildir diye görüşün idarenizle.
Malesef dişinizi göstermezseniz teknisyen/ memur olarak görür idareler çünkü öylesi işlerine gelir. Öğretmen olduğunuzu hatırlatın.

Geri