Btr olunca nöbet tutabilirmiyim (7 saat ders var benim günlük 6 saatim oluyor)

Kodla Büyü

omü_böte

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar çok soruldu biliyorum ama bulamadım bana uygun konuyu
Okulda hergün 7 saat ders var..full gününüzde nöbet tutulabilir deniliyor ama benim en çok 6 saat dersim.oluyor birgunde. .1 saat Btr görevimin olduğu gün nöbet tutmam sorun olurmu parasını alabilirmiyim..sonra sıkntı çıkarmı.

Hocam ikiserden 6 saat gjrersin. Bir sinifi da 2 ye böl. 1 saat 1 gun, 1 saat de diğer gün girersin. Idareye söyle hallederler. Böylece 6+1=7 olur

Yukarıda, hocalarımın dediği gibi, 1 günde 7 saat derse girme şartıyla, 7 saat dersiniz olduğu gün nöbet tutabilirsiniz.

Kadrom köyde, btr görevim ilçede bir lisede.
Toplam 6 saat dersimi bir güne koyuyoruz, diğer günler btr için ilçede lisedeyim.
Köyde günlük 7 saat ders var yani 1 ders saati boştayım nöbet tutmamda sorun var mı?
Ulaşım imkanı yok lisedeki btr için.

hiç dersinin oladığı bir günde btr isek eğer nöbet tutamaz mıyız. yeni mi değişti bu.

10 saat dersim var köy okulunda ;
pazartesi günü 6 saat
salı günü 4 saat
çarşamba-perşembe-cuma günleri ilçede liseye btr olarak görevlendirilirsem eğer kendi okulumda nöbet tutabilir miyim ?
Diğer sorum liseye görevlendirilirsem eğer;
hem kendi okulumda hem lisede mi btr yim
yoksa sadece lisede mi btr' yim
teşekkür ederim şimdiden

Arkadaşlar benim de toplamda 6 saat dersim var kendi okulum da btr olqcağım. Dersleri bir Güne toplayacağız, bir saat boşluk var ya ona farklı bir dersten seçim yapabilir miyiz mesala bir saat medya okuryazarlığı dersi.

Kadrom köyde, btr görevim ilçede bir lisede.
Toplam 6 saat dersimi bir güne koyuyoruz, diğer günler btr için ilçede lisedeyim.
Köyde günlük 7 saat ders var yani 1 ders saati boştayım nöbet tutmamda sorun var mı?
Ulaşım imkanı yok lisedeki btr için.

hocam sizin btr göreviniz ilçedeki lisede ise köydeki okulunuzda btr göreviniz yok yani diğer öğretmenler gibisiniz. 30 Ocak 2015 tarihli " Fatih Projesi BT Rehberliği" yazısının 9. maddesini dikkatlice okuyun hocam.

pazartesi günü 6 saat
salı günü 4 saat
çarşamba-perşembe-cuma günleri ilçede liseye btr olarak görevlendirilirsem eğer kendi okulumda nöbet tutabilir miyim ?
teşekkür ederim şimdiden

Hocam salı günü nöbet tutamazsınız. Ancak pazartesi günü için görevlendirme yazısının 9. maddesini göstererek nöbet tutabilmeniz gerekir hocam. Benim düşüncem bu şekilde.
Diğer sorunuz cevabı da valilik olurunda sizi hangi okula görevlendirmişlerse o okulda btr olursunuz hacam. Sadece lise gözüküyorsa kendi okulunuzda btr değilsiniz.

FreePc ve subversaa öğretmenlerim, btr görevlendirilmesi tereddüt edilen hususları da dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Arkadaşlar çok soruldu biliyorum ama bulamadım bana uygun konuyu
Okulda hergün 7 saat ders var..full gününüzde nöbet tutulabilir deniliyor ama benim en çok 6 saat dersim.oluyor birgunde. .1 saat Btr görevimin olduğu gün nöbet tutmam sorun olurmu parasını alabilirmiyim..sonra sıkntı çıkarmı.
idare yazdıktan sonra problem olmaz.

Arkadaslar ben resim dersi ogretmeniyim gecen sene. Fp- Btr kursu aldık. Simdide okulda 14 saat dersim var.
S1: Fp- Btr olarak bi okula gorevlendirilebilir miyim?
S2: Eger gorevlendirilirsem hafta sonu okulda Destekleme ve Yetistirme Kursu acıp bundan 18 saatin haricinde ek ders alabilir miyim?
S3; Nöbet ücreti bu 18 saatin dışında mı?

Başka okula Btr olarak görevlendirilen bilişim öğretmeni kendi okulunda 1 güne 7 saat kapatmak zorunda değildir. Çünkü kendi okulunda Btr görevi yoktur. 6 saat ya da 4 saat farketmez.

pazartesi günü 6 saat
salı günü 4 saat
teşekkür ederim şimdiden

Pazartesi tutarsınız hocam 6 saat ders var 1 saat boş o 1 saat ders için ilçeye yetişme durumu olmadığı için bence bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

6 saat dersi olan kişi başka okulda btr ise ve ulaşım sorunu varsa nöbet tutmasında sakınca olmaması lazım. Sonuçta ulaşım durumuna göre 7. Saate boş yazılması gerekir.
Yada 2+2+Boş+2 şeklinde derse girerse nöbet tutmasında sakınca olmaması lazım

hocam sizin btr göreviniz ilçedeki lisede ise köydeki okulunuzda btr göreviniz yok yani diğer öğretmenler gibisiniz. 30 Ocak 2015 tarihli " Fatih Projesi BT Rehberliği" yazısının 9. maddesini dikkatlice okuyun hocam.
Bu doğrultuda nöbet tutabiliyorum diye anladım. Resmi yazıları takip etmekle beraber önerdiğiniz maddeleri okudum.
Diğer bir soru Salı günü son ders saati olan 7. dersin ardından DYK kursu açabiliyor muyum?
Salı günü köy okulunda olduğum için BTR görevim yok diye düşünüyorum.

Geri