Btr olup da nöbet görevi alabilen var mı?

Kodla Büyü
Hocam BTR'yim ve Cuma günü 6 saat dersim var. o gün nöbet tutuyorum ve bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

6 saat dersim olduğu için tutamıyorum..BTR yim 7 saat dersim olsa tutabilicem.

Benim ek ders onayını vermediler BTR nöbet tutamaz diye. Yani tutarsa nöbet ücreti alamaz dediler. 7 saat dersim olduğu Pazartesi günü haftalık çizelgemde BTR yazmıyor. Ama ilçe Btr nöbet tutamaz kısmında. İzmirin diğer ilçelerinde nöbet tutup ücret onayı alabilen var mı ? Ücret onayı diyorum çünkü Ekim ayının ek ders ücreti daha yapılmadı. okullar yıllık ek ders ücret onayı alıyormuş, benim nöbet ücreti oraya takıldı.

ilçe kabul etmedi hocam .... ilerde faizi ile geri istenebilirmiş. Yönetmelik direk nöbet dahil görev verilemez yazdığından ilerde teftiş anında sorun yaşarsın dendi. Geri istenirse resmen boşa nöbet tutmuş olacağımdan vazgeçtim.

Valla daha önce nöbet tutmamak için çabalıyorduk şimdi de nöbet tutmak için.sizce bir yerde yanlış yapmıyormuyuz
Bence biz biryerde yanlış yapmıyoruz. Bize yanlış yapıyorlar. Biz nöbet tutmak için çalışmıyoruz sadece nöbet tutturacaklarsa ücret onayını da alacaklar . Biz sadece tutacağımız nöbetin ücretini istiyoruz.

Valla daha önce nöbet tutmamak için çabalıyorduk şimdi de nöbet tutmak için.sizce bir yerde yanlış yapmıyormuyuz
bu konuda okul müdürü aynen şu cümleyi kullandı; "bilgisayar öğretmenleri nöbet tutmuyorlardı nöbete ücret gelince tutmaya başladılar yok bir güne 7 saat ders konulursa olurmuş gibi bunlar işi kılıfına uydurmak için yapılanlar dedi" bu cümleden sonra ne nöbet tutarım ne de nöbet ücreti alırım

Eskiden öğretmenler okullarda ek ders karşılığı kurs açmak istemiyordu şimdi DYK adıyla 2 kat ekders ücreti olunca, kurs açmak istiyorlar . Bizim durum da aynı çünkü biz de öğretmeniz :) Şaka bir yana o da bizim öğretmen olarak hakkımız yani ben öyle düşünüyorum. Tabiki hakkımız ise alırız.

Btr olmadığımız günlerde nöbet tutabiliriz maddesi şu durumda geçerli sanırım.
"Kendi okulunda dersi var ancak btr değil (Tahta yok veya başka herhangi bir sebep), haricinde bir veya iki okulda btr görevi var farklı günlerde, bu durumda kendi okulunda btr olmadığı için nöbet tutabiliyor"

çalışma planımı yaptım btr yim sen tut biz öderiz dediler
bakacaz bakalım bu ay ilk
baktık yazmadılar ne yapalım helali hoş olsun 4 gün nöbet dediğin nedir ki

Eskişehir - Odunpazarı nöbet ücretlerini ödemiyor BTR nin. Eylül ayında iki hafta tuttum ama ücret onayı alamamışlar ve tuttuğum nöbetin ücretini alamadım. Bizim ilçede durum tüm btrler için böyle.

Hocam Yeğitekin yayınladığı yazıda BTR görevi olmadığı zaman nöbet tutabilir diyor, dersiniz tam dolu olunca tutabilirsiniz. ilçe yanlış söylemiş.

6 saat 7 saat, kendi okulun veya başka okul fark etmez. Arkadaşlar aklın yolu birdir. BTR görevi saatleri içinde nöbet görevi tutulamaz. Ben bugün okulumda nöbetçiyim. Öğleden sonra başka okula BTR için gidicem. Kendi okulum yarım gün olduğu için sıkıntı yok.

İsteğe bağlı olduğundan yazıda "nöbet dahil hiçbir görev verilemez" ifadesi yer alıyor. Antalyada görev yapıyorum isteğe bağlı nöbetimi tutuyor ücretimi de alıyorum. İl formatörleriyle bu konuyu konuşup müdürler kısmı netleştirilebilir.

btr olduğun günlerde nöbet görevi verilmez.
ders saatinin 6 saat olduğu gün verilebilir.ücretini al o senin hakkın.
bizim burda iki yıldır böyle

Hocam Gaziemir de çalışıyorum.nobet tutuyorum.Yapmaniz gereken nöbet gününüze btr saati yazmayin.Bazi arkadaşlar kulüp de alıyor.Btr görevi kendi okulunda olmaması kaydıyla.

Okulda tüm gün dersiniz varsa nöbet tutun, aksi halde tutmayın. Yarın öbür gün biri sizi şikayet eder(bizim branşta bu çok muhtemel, birine hayır deyip görün isterseniz), faiziyle o nöbet parasını geri alırlar. Enayi gibi nöbet tuttuğunuzla kalırsınız.

Geri