Kodla Büyü

bil_for

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BTR ile ilgili elimdeki resmi yazıları paylaşmak istedim.
  1. 30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı BTR esasları yazısı
  2. Okul İnternet (Web) Yayın Ekibi yazısı 05.06.2018 tarih ve 10943576 sayılı Okul İnternet Siteleri Yönergesi.pdf
  3. BTR maaş karşılığı bakanlık yazısı BTR_MAAS KARŞILIĞI_21.10.2019.pdf
    • "...aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar" Madde_16 (2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.).pdf
  4. Kulüp, nöbet ücreti ve ara tatil ekdersleri ile ilgili yazılar
  5. Hizmet içi eğitim ve DYK BTR öğretmenleri ekders ücreti ile ilgili yazı 13.12.2012-220087-hizmet içi eğitim ekders ücreti.pdf

Ekli dosyalar

• 30.12.2015-BTR YAZISI.pdf
    451.6 KB · Görüntüleme: 576
  • a--28.09.2012 tarih ve B.08.0.YET.0.10.04.00-903.99-16791.pdf
    168.7 KB · Görüntüleme: 271
  • b--27.12.2012 tarih ve 89692170-903.99-248065.pdf
    168.7 KB · Görüntüleme: 278
  • EK-1 (YENİ) FATİH BTR GÖREVLERİ.pdf
    80.9 KB · Görüntüleme: 367
  • EK-2-BT Rehberliği Görevi Başvuru Formu-(2015 yılı orjinal Word form).rar
    21.6 KB · Görüntüleme: 223
  • 05.06.2018 tarih ve 10943576 sayılı Okul İnternet Siteleri Yönergesi.pdf
    240.5 KB · Görüntüleme: 190
  • BTR_MAAS KARŞILIĞI_21.10.2019.pdf
    188.6 KB · Görüntüleme: 411
  • Ekders_Madde_16-20.pdf
    252.7 KB · Görüntüleme: 305
  • 10.06.2016-Nobet-Ekders--Bakanlık-Yazısı.pdf
    811 KB · Görüntüleme: 644
  • BTR_Ara_Tatil_Kulup_Nobet_Öğrenci-Sayısı_10.02.2020.pdf
    661.6 KB · Görüntüleme: 1,103
Son düzenleme:
7.saat ders olan okulda 6 saat dersimin olduğu gün başka öğretmen olmadığı için nöbet verilip, nöbet ücreti ödenir mi? Normalde yazı ya göre 1 saat boşluğumda btr olduğum için nöbet verilemez anlamı çıkıyor. Zorunlu hallerde acaba esneklik sağlanıyo mu?

7.saat ders olan okulda 6 saat dersimin olduğu gün başka öğretmen olmadığı için nöbet verilip, nöbet ücreti ödenir mi? Normalde yazı ya göre 1 saat boşluğumda btr olduğum için nöbet verilemez anlamı çıkıyor. Zorunlu hallerde acaba esneklik sağlanıyo mu?
bir branş öğretmeni haftada 30 saat ders yükü alabilir ücret karşılığı. Haftalık ders çizelgenizde dersleriniz ve 30 saate tamamlayacak BTR saatleri gösteriliyorsa 5 saat boşluk da olmak zorunda otomatik olarak. Boşluğunuz o günde ise alırsınız.

En fazla 10 dosya yükleniyormuş

Ben aynı şekilde nöbet tutup alıyorum. Başka okulda BTR görevim var. 6 saat derse girdiğim gün 1 saat boşluk oluşuyor. O 1 saat oluşan boşluk haftalık ders çizelgesin de BTR olarak görünür.

O 1 saatlik boşlukta ışınlanarak diğer okula gidip BTR görevi yapacak halimiz yok.

Aynı senaryoda kendi okulumuzda BTR olsak da yine nöbet tutup, ücretini alabilmeliyiz. Tabii gıcık bir idare varsa, resmi yazıyı dayanak gösterip, o boş 1 saati öne sürüp vermeyebilir de. Öyle bir durum olursa siz de yukarıdaki resmi yazıları dayanak gösterip EK-1'deki görevlerimiz dışında kılınızı kıpırdatmayın.

Aslında dersimizin tam dolu olduğu güne nöbet verilebilmesi iyi bir şey. Yoksa haftanın bir gününe 2 saat ders koyup o gün nöbet verebilir. Özellikle sizin ve benim gibi başka okullarda BTR olanlar için kötü olur. Onun için de 30.12.2015 tarihli yazının 9. maddesinde şöyle yazıyor:

"Kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirildiği okula ulaşım süresi de dikkate alınarak ders dışında kalan zamanlar haftalık ders çizelgesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği” görevi olarak belirtilecek ve ilgili öğretmenin bu saatler içinde görevlendirildiği okulda çalışması sağlanacaktır. Haftalık ders çizelgeleri Fatih Projesi BT Rehberliği görevine engel olmayacak şekilde hazırlanacaktır."

Başka okulda BTR olan öğretmenlerin derslerini "toplayın" diyor.

Ekli dosyalar

• 13.12.2012-220087-hizmet içi eğitim ekders ücreti.pdf
    88.9 KB · Görüntüleme: 191
BTR ile ilgili elimdeki resmi yazıları paylaşmak istedim.
  1. 30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı BTR esasları yazısı
  2. Okul İnternet (Web) Yayın Ekibi yazısı 05.06.2018 tarih ve 10943576 sayılı Okul İnternet Siteleri Yönergesi.pdf
  3. BTR maaş karşılığı bakanlık yazısı BTR_MAAS KARŞILIĞI_21.10.2019.pdf
    • "...aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar" Madde_16 (2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.).pdf
  4. Kulüp, nöbet ücreti ve ara tatil ekdersleri ile ilgili yazılar
  5. Hizmet içi eğitim ve DYK BTR öğretmenleri ekders ücreti ile ilgili yazı 13.12.2012-220087-hizmet içi eğitim ekders ücreti.pdf
BTR maaş karşılığı bakanlık yazısı bu yazıda btr 15 saat girmek zorunda değil mi diyor hocam ? okudum okudum ama anlamadım

BTR maaş karşılığı bakanlık yazısı bu yazıda btr 15 saat girmek zorunda değil mi diyor hocam ? okudum okudum ama anlamadım
oradaki ince bir detay var hocam. Eğer varsa zorunlu olarak tüm BT derslerine gireceksin FBTR olarak. Zorunlu derslere girdiğin halde maaş karşılığın dolmuyorsa aradaki fark FBTR saatlerin ile tamamlanıyor. Ek bir ders yaratmaya gerek yok. Bazı müdürler kendilerini fabrikatör bizi de ırgat sandığı için başka uygulamalar çıkmıyor değil tabii.

oradaki ince bir detay var hocam. Eğer varsa zorunlu olarak tüm BT derslerine gireceksin FBTR olarak. Zorunlu derslere girdiğin halde maaş karşılığın dolmuyorsa aradaki fark FBTR saatlerin ile tamamlanıyor. Ek bir ders yaratmaya gerek yok. Bazı müdürler kendilerini fabrikatör bizi de ırgat sandığı için başka uygulamalar çıkmıyor değil tabii.
hocam işte net olarak yazmıyor mesela bir çok il illa 15 e tamamlatiyor orada net yazıyorda ben mi anlamıyorum diye düşündüm

o dediğiniz aradaki fark BTR ile tamamlanıyor kısmı neresi tam olarak

o dediğiniz aradaki fark BTR ile tamamlanıyor kısmı neresi tam olarak
Madde 16'ya 2 olan yazı hocam. Ek ders görevi olup olmadığına bakılmaksızın diye açık açık yazmış. Ek ders görevine bakılmaz ne demek doğal olarak maaş karşılığına da bakılmaz demektir. Ayrıca Manisa valiliğine giden yazıda da paragraf çok açık. Yani bütün bu metinlerden ortada açık olanı görmeyenin gözü kördür. Onu dövmek lazım görene kadar. Bugün zaten müdür yardımcısı da ayar etti beni. Yakında birini dövüp haberlere çıkacağım. Yakındır.

Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği olarak görevlendirilen öğretmenlerin ilgi (b) yazıda belirtilen ders yükünü tamamlayamaması durumunda bu öğretmenlerin görevlendirmelerinin ek ders ücretleri ile ilgi (c) yazının 16. maddesi hükümlerine göre yapıldığı hususu göz önüne alınmalıdır.

@serkan42 hocam, aynen @omd hocamın yazdığı gibi

Madde 16'ya 2 olan yazı hocam. Ek ders görevi olup olmadığına bakılmaksızın diye açık açık yazmış. Ek ders görevine bakılmaz ne demek doğal olarak maaş karşılığına da bakılmaz demektir. Ayrıca Manisa valiliğine giden yazıda da paragraf çok açık. Yani bütün bu metinlerden ortada açık olanı görmeyenin gözü kördür. Onu dövmek lazım görene kadar. Bugün zaten müdür yardımcısı da ayar etti beni. Yakında birini dövüp haberlere çıkacağım. Yakındır.
sizden önce bende iddialıyım o konuda :)

Hocam benim de bir sorum olacaktı, 6 saat dersim var taşımalı köy okulundayım ve bt rehberlik yapıyorum. Ancak 15 saat tamamlamak için başka bir okula görevlendirme yapmayı planlıyorlar. Aynı durumda olan var mı acaba ,net ifade olmayınca her yere çekiliyor yazılar.

Maaş karşılığı doldurmak zorunda değilsiniz. BTR ders yerine geçen görevdir. Mdr. Yrd gibi gibi.

Dersleriniz dışındaki saatler, ders programında "BTR" olarak gösterilir.

Hocam benim de bir sorum olacaktı, 6 saat dersim var taşımalı köy okulundayım ve bt rehberlik yapıyorum. Ancak 15 saat tamamlamak için başka bir okula görevlendirme yapmayı planlıyorlar. Aynı durumda olan var mı acaba ,net ifade olmayınca her yere çekiliyor yazılar.
Hocam maaş karşılığını doldurmak zorunda değilsiniz ama bu başka okulda ders görevi varsa ona sizi gönderemezler anlamına gelmiyor. Bilişim öğretmeni olarak asli görevimiz derstir. Derslerden arda kalan zamanlarda BTR görevi yapılır. Eğitim bölgesi içindeyse verecekleri okul oraya gitmeniz gerekiyor. Eğitim bölgesi dışında ise itiraz edebilirsiniz ama BTR göreviniz olduğu için değil. Eğitim bölgesi dışına ders görevine öğretmenin isteği yoksa verilemiyor.

Geri