BTR SINIF REHBERLİĞİ

Kodla Büyü
YEĞİTEK'e yönlendirilmek üzere deseydiniz hocam.
Bizim BTR Öğretmenliği YEĞİTEK'in ilgi alanı.
Biliyorum hocam, işlemi hızlandırmak için kurum seçebiliyorsunuz, MEB'i seçtim.
Soru içeriğinde Yeğitek'in yazısına atıfta bulundum.
Bakalım ne zamana nasıl bir dönüş yapılacak.

Biliyorum hocam, işlemi hızlandırmak için kurum seçebiliyorsunuz, MEB'i seçtim.
Soru içeriğinde Yeğitek'in yazısına atıfta bulundum.
Bakalım ne zamana nasıl bir dönüş yapılacak.
Cevap YEGITEK tarafından değil de
MEB tarafından verilirse
red gelecektir yüksek ihtimal :)

Liselerde "Rehberlik" adında, sınıf rehber öğretmenin girdiği bir ders olması lazım.

Arkadaşlar en sonunda nöbet gibi bu görevi de üzerimize zorunlu olarak verilebilir hale getireceksiniz, böyle görüş yazısı sorarsanız Yegitek bütün illere yazı gönderip verilebilir diyecek, istemesek bile, bu da ek iş, ek sorumluluk, ek külfet demektir, daha önceki mesajımda da dediğim gibi bazı şeyleri fazla kurcalamamak lazım sonrası hep aleyhimize işliyor.

Arkadaşlar en sonunda nöbet gibi bu görevi de üzerimize zorunlu olarak verilebilir hale getireceksiniz, böyle görüş yazısı sorarsanız Yegitek bütün illere yazı gönderip verilebilir diyecek, istemesek bile, bu da ek iş, ek sorumluluk, ek külfet demektir, daha önceki mesajımda da dediğim gibi bazı şeyleri fazla kurcalamamak lazım sonrası hep aleyhimize işliyor.
Zorunlu olarak sınıf rehberliği verilen hocalar varsa emeklerinin karşılığını alabilir en azından.

Doğrusu neyse o gelecektir. Yegitek Jupitere bağlı değil.
Ondan sonra isteyen uyar isteyen gemisini kafasına göre yüzdürmeye devam eder isteyen AHIM'e başvurur :D
Yok hocam öyle olmuyor.
YEGITEK olmasaydı MEB diğer ek derslerin hiçbirini vermeyecekti neredeyse.
Kurumlar arasında bile görüş ayrılığı olabiliyor.
O yüzden YEGITEK demistim.

Dönüş yapılmadı mı hocam :D
Hocam benden (CİMER'den) MEB'e oradan İl Mem'e oradan Fatih Projesi İl Koordinatörü'ne gitti o mesaj. Nihayetinde resmi yazı elde edememiş, yorum dinlemiş olduk.
Geçmiş zaman yalan olmasın ama koordinatör de görevini yapan ücretini alır dedi diye hatırlıyorum. Ama destekleyecek yazı, yönetmelik, madde yok maalesef.
BTR olduğumdan beri sınıf almıyorum, alana bi katkımız olsun dedik ama görev başarısız :D

arkadaşlar maaş karşılığının üzerinde girilen ders saati için bir btr ekders alabilir mi
yoksa kaç saat girerse girsin sabit ekders mi alır???

Ayrıca BTR nin sınıf rehberliği karşılığında haftalık 2 saat nöbet karşılığında da 3 saat ekders alabileceğini düşünüyorum...

arkadaşlar maaş karşılığının üzerinde girilen ders saati için bir btr ekders alabilir mi
yoksa kaç saat girerse girsin sabit ekders mi alır???

Ayrıca BTRnin sınıf rehberliği karşılığında haftalık 2 saat nöbet karşılığında da 3 saat ekders alabileceğini düşünüyorum...

Hocam BTR öğretmen kaç saat derse girerse girsin (21den fazla ders yükü olan öğretmeni BTR yapmıyorlar) ek dersi sabit ve ortaokullarda tamdır. (Liseleri bilmiyorum, ben ortaokuldayım) Haftalık 18 saat ekders yazılır ve sabittir. Hafta bütünlüğü aranmaz, günlere 4 3 4 3 4 diye bölünür. Sadece gitmediğiniz günün ekdersi kesilir.

Ayrıca 10.02.2020 tarih 2969663 sayılı yazının md. 2'ye göre eğitim öğretim saatleri dışında DYK, kulüp, belletmenlik vb görev yapabilir. md. 3'e göre BTR olmadığı ve ders görevi olduğu günlerde (o gün hiç boş saati olmayacak) nöbet tutabilir ve ekdersini alabilir.

Bilişim öğretmeni kadrosuyla BTR olduğum okulda öğretmen sayısı azlığından dolayı mecburiyetten sınıf rehber öğretmenliği verildi 1 yıl bana hocam (2018-2019), ama ekdersi ödenmedi.

Yazıyı ekledim, bu tarihten sonra da bu konu ile ilgili yazı gelmedi diye biliyorum. (Covid 19 ile ilgili BTR ekders yazıları hariç)

Ekli dosyalar

• BTR_Ara_Tatil_Kulup_Nobet_Öğrenci-Sayısı_10.02.2020.pdf
    661.6 KB · Görüntüleme: 29
katılıyorum. fazla kurcalamayin.

Hocam BTR öğretmen kaç saat derse girerse girsin (21den fazla ders yükü olan öğretmeni BTR yapmıyorlar) ek dersi sabit ve ortaokullarda tamdır. (Liseleri bilmiyorum, ben ortaokuldayım) Haftalık 18 saat ekders yazılır ve sabittir. Hafta bütünlüğü aranmaz, günlere 4 3 4 3 4 diye bölünür. Sadece gitmediğiniz günün ekdersi kesilir.

Ayrıca 10.02.2020 tarih 2969663 sayılı yazının md. 2'ye göre eğitim öğretim saatleri dışında DYK, kulüp, belletmenlik vb görev yapabilir. md. 3'e göre BTR olmadığı ve ders görevi olduğu günlerde (o gün hiç boş saati olmayacak) nöbet tutabilir ve ekdersini alabilir.

Bilişim öğretmeni kadrosuyla BTR olduğum okulda öğretmen sayısı azlığından dolayı mecburiyetten sınıf rehber öğretmenliği verildi 1 yıl bana hocam (2018-2019), ama ekdersi ödenmedi.

Yazıyı ekledim, bu tarihten sonra da bu konu ile ilgili yazı gelmedi diye biliyorum. (Covid 19 ile ilgili BTR ekders yazıları hariç)
hocam bahsettiğiniz yazıda hiç boş saati olmayacak gibi bir ifade yok, ben idaremden verimlilik açısından hiç dersimin olmadığı gün istedim, ama onlar dersimin az olduğu güne verdiler, günlük 4 saat olduğu için idare ederim, yönetmelikte nöbet için öğretmenin en az dersinin olduğu güne verilir diyor, ama dersin hiç olmadığı günü en az ders diye yorumlamak da (çünkü btrsin, o gün hiç dersin yok) zorlama bir yorum olacak sanki. Ama mesela benim perşembe cuma günleri dersim olacak, bu günlerde btrlikle ilgili bir iş çıkınca hayır ben bugün btr değilim diğer günler bakabilirim mi diyeceğim sanki. Uzun bir iş değilse yapacağım, ama uzun bir işse diğer günlere kalacak.

hocam bahsettiğiniz yazıda hiç boş saati olmayacak gibi bir ifade yok, ben idaremden verimlilik açısından hiç dersimin olmadığı gün istedim, ama onlar dersimin az olduğu güne verdiler, günlük 4 saat olduğu için idare ederim, yönetmelikte nöbet için öğretmenin en az dersinin olduğu güne verilir diyor, ama dersin hiç olmadığı günü en az ders diye yorumlamak da (çünkü btrsin, o gün hiç dersin yok) zorlama bir yorum olacak sanki. Ama mesela benim perşembe cuma günleri dersim olacak, bu günlerde btrlikle ilgili bir iş çıkınca hayır ben bugün btr değilim diğer günler bakabilirim mi diyeceğim sanki. Uzun bir iş değilse yapacağım, ama uzun bir işse diğer günlere kalacak.

Şöyleki hocam: BTR görevi ders saatlerinin dışında yapılır diyor, nöbeti de BTR görevinin olmadığı saatler dışında diyor, buradan da ancak boş dersinin olmadığı güne nöbet yazılır anlamı çıkıyor. çok da önemli mi, bence değil. Dersten nöbetçi öğrenci ile çok defa çağrılıp acil şu işi hallet denilmiştir illaki herkese :) idareniz iyi ayarlamış aslında sizin programı, hayırlı seneler iyi dersler olsun hocam

Geri