Ne olacak bizim durumumuz?

Kodla Büyü
Geçen sefer diğer öğretmenler gibi haftada bir gün imza atmaya gitmiştik. Açıklama gelir sanırım.

Yeni cikan kararlarda kamu personellerinde 10 yas altı çocukları olanlar kronik rahatsizligi olanlar sut iznindekiler idari izinli sayılıyor öğretmenler de dahil bu gruba. Sadece idareciler muaf deniliyor. Peki biz gelecek miyiz yoksa idari izinli sayılıyor muyuz ?
Öğretmenler dahil? Resmi dayanağı var mı hocam? Çünkü; söz konusu karar ben de eğitim camiası haricindeki kamu çalışanları hissi uyandırdı.

ayrıca eba noktasında btr olan arkadaşların durumu ne olacak? 10-16 arası mi göreve gidecek? yoksa haftada 1 gün mü?

8. sınıflar ve 12. sınıflar okula gidiyorsa bizler de gideriz diye düşünüyorum.

Bu konuda bakanlığın bir yazı yazması gerekir. Her okul farklı uygulama yapıyor.

Yani bana mantıklı gelen bu durumdaki idareci dışındaki öğretmenler idari izinli sayılıyorsa aynı durumda olan btr lerin de idari izinli sayılması. Bakalım bilgisyarcikos okula dicekler mi

Neden öyle bir izlenim uyandırdı. Yazıda dışında kalacak olan kamu sektörlerini yazmışlar ayrı ayrı öyle olsa milli eğitim bakanlığı personeli de derdi
Sakın uzaktan eğitim süreci devam edeceği için böyle bir izlenim uyandırmış olmasın sayın hocam? Malumunuz öğretmenler de dahil(10 yaş altı çocuğu olan) idari izinli denilince bunun içerisine bütün eğitim öğretim faaliyetleri girer. Ki tabiri caizse idari izinin manası görevinizin başında görevinizi yapmış gibi sayılmanızdır. Dolayısıyla uzaktan eğitim devam edecek denildiği için ben mezkur ifadeye öğretmenlerin dahil olmadığı diğer kamu çalışanlarını kapsadığı kanaatine vardım. O nedenle de eşimi ilgilendiren bir durum olduğu için elinizde net bir resmi dayanak var mı? (Hani bakanlığımız tarafından yazılmış bir yazı v.s.) Merak ettim.

Geçen sene ikinci dönem bütün öğretmenler idari izinli sayılmalarına rağmen okula gitmediler ve uzaktan eğitime devam ettiler. Yani idari izinli sayılmak uzaktan eğitim yapmamak anlamına gelmiyor demekki

Geçen sene ikinci dönem bütün öğretmenler idari izinli sayılmalarına rağmen okula gitmediler ve uzaktan eğitime devam ettiler. Yani idari izinli sayılmak uzaktan eğitim yapmamak anlamına gelmiyor demekki
Aynen öyle anlatmak istediğim noktaya geldik sayılır. Şu soruları düşünelim o zaman değerli hocam.
--- Zaten uzaktan eğitim de evden devam edecek olan öğretmenlerin idari izinli sayılmalarına gerek var mı? Ki geçen sene sonradan alınan kararın devam ettiğini düşürsek ben ek dersi de istemiyorum uzaktan eğitim de vermeyeceğim çocuğum küçük onunla ilgilenmem lazım diyebilir mi?
--- Kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır ifadesine karşın bakanlığımızın;
"
-8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebilecek. 8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, cumartesi ve pazar günleri de dahil, devam edilecek.
-Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edecek."
basın açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Hani cumhurbaşkanlığımızın idari izinli saydığı öğretmenler buralarda görev yapacaklar. Özellikle okul öncesi öğretmenlerimizin hatırı sayılır bir yüzdesinin(2018-2019 istatistiği :https://www.dogrulukpayi.com/bulten/milli-egitim-istatistikleri-yayinda) izinli olması gerektiğini düşünerek cevap veriniz lütfen.
Velhâsılı, benim baktığım yer sadece BTR ekseni değil, BTR bu durumda devede kulak kalıyor. Büyük ihtimalle de maalesef BTR için yine ilden ile okuldan okula farklı uygulamalar ile karşılaşacağız.

Maalesef geçmişte te olduğu gibi birkaç il yazı yayınlar diğer illerde de okul müdürleri ne derse o olur gibi. Bizler bi birlik olupta belki en çok ses çıkarabilcek alan iken rehberlikçiler gibi sesimizi duyuramıyoruz. Bazı kişilerin müdürü izin veriyor onlar hiç böyle bir sorun yokmuş gibi davranıyor. Bazı kişilerde çeşitli sebeplerle uğraşmak istemiyor. Bu böyle olduğu müddetçe mağdur olmaya maalesef devam edeceğiz. Yok mu tüm ülkede kurulmuş olan bir Bilişim Teknolojileri öğretmenleri grubu acaba milli eğitim bakanına sesimizi duyurana kadar birlik olalım.

Evet közler yeniden harlanmaya başladı.. Şimdi her ilde hatta her okulda farklı uygulama haberleri gelir. Kimi idareci haftada bir gün gelin hocam der kimi de her gün geleceksin der. Kimi daha ileriye gider EBA destek noktasında haftasonu da geleceksin der.. Görelim bakalım neler olacak..

geçen hafta pazartesiye kadar hafta içi her gün okula gittim, eba destek noktasının lebaleb dolu olduğu zamanlar oldu, hiç sesimi çıkarmadım, verilen ücreti hak etmek için ama rehber öğretmenler 2-3 ay haftada bir gün bir-iki saat imza için (derse girmiyor, neyin imzası olacaksa, hatta benim okulumda farklı bir okulun öğrencisi rehber öğretmene bir şey danışmak istedi, o zaman sadece cumaları bir - iki saatliğine geliyordu, rehberliği bile ben yaptım, yazıklar olsun böyle bakana da bakanlığa da) ta ki geçen hafta eşim pozitif çıkana kadar. 10 gündür karantinadayım, bugün test için geldiler bakalım ne çıkacak, ara ara 2-3 gün kötüydüm, baş ağrısı desen değil, değişik bir şey.

Şimdi idareciler de dönüşümlü gidecek ama sevgili bakanımız ve bakanlığımız dünkü aşı listesinde bizi unuttu, ak parti hükümetlerinin en kötü milli eğitim bakanı bu bakan diyorum, inanmıyorsunuz, siz inanmamaya devam edin. Projelere katılımı protesto edelim dediğimde karşı çıkanlar vardı, siz de karşı çıkmaya devam edin. Böyle her istenileni mevzuata uygunmuş değilmiş soruşturmadan kabul edin, bravo!

Yazı çıktı bakanlıktan. Anladığım kadarıyla genel idari izinliler dışında dönüşümlü çalışacaklar konusunu il-ilçe yönetimlerine bıraktılar. Bakalım ilden-ilçeden nasıl bir yazı gelecek.

Yeni cikan kararlarda kamu personellerinde 10 yas altı çocukları olanlar kronik rahatsizligi olanlar sut iznindekiler idari izinli sayılıyor öğretmenler de dahil bu gruba. Sadece idareciler muaf deniliyor. Peki biz gelecek miyiz yoksa idari izinli sayılıyor muyuz ?

Hocam 10 yaş altı çocuğu olanlar kurumlarına idari izinli olmaları için dilekçeyle başvurabilir buraya kadar çok iyi ama maalesef aynı yazıda 8. madde de diyor ki idari izinli olanlardan hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevlerine dönmek durumundadırlar. Yani dilekçemizi yazacağız vereceğiz ama bu maddeye göre tekrar göreve çağrılabiliriz maalesef

O zaman dilekçe verip izne ayrılacağız, eger bir sorun olur ihtiyaç olursa belki arada sırada çağırırlar hallederiz. Bilemedim

Son düzenleme:
hepsi hepsi de;
Ya bu başlığı her seferinde "bitcoinler idari izinli sayılacak mı?" diye okumayı nasıl başarıyorum ben?

Not: kripto param yoktur. :D

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-04-14 at 21.39.30.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-14 at 21.39.30.jpeg
    71.6 KB · Görüntüleme: 137
tabi ki hayır, çünkü, btr meb in azı dişidir, btr uyumaz, btr covid olmaz, btr kutsaldır, görev kutsaldır, btr görevdir...
bekçiler kralı filmi geldi aklıma
gitmeyin, her gün gitmez btr, 8 ler okuldayken olabilir.

Son düzenleme:
Öğretmenler değil idareciler için var idari izin. Btr haftada bir gün görev icabı okula gider...

Bu arada yazı gayet açık ve net şekilde yazılmış bence. Öğretmenler bu kapsama girer.
Ama bir maddede geri çağrılabilir demiş. Orası biraz ucu açık.

Ekli dosyalar

• MebCuden_Esnek_yOalAmaya_liAkin_Usul_ve_Esaslar_14.04.2021.pdf
    302.4 KB · Görüntüleme: 58
Hocam ya kripto paran var, ya da kripto da gönlün var :)
Valla ikisi de yok. Millet parayı götürüyor ya da kaybedenler de varmış diyoruz arada muhabbette o kadar. Bir tek pi varmış onu eski tablete kurdum kazıyor. Para vermedim verme niyetim de yok şimdilik. Pi piyasaya çıkar mı çıkarsa kaç yılı var kaçtan çıkar bilemem.

o Pi'ye gelene kadar sırada yaklaşık 9000 kadar coin var hocam. Pek bişey bekleme.

o Pi'ye gelene kadar sırada yaklaşık 9000 kadar coin var hocam. Pek bişey bekleme.
olduğu kadar, olmadığı kader. maksat eğlence. beklediğimden değil zaten. öyle takılıyor tablette. beklentim olsa her gün kontrol ederim. aklıma gelirse birkaç günde bir kontrol ediyorum durmuşsa başlatıyorum falan. amaç vakit geçsin. birde şu ana kadar 300 kadar oldu. 3-5 yıla girse bir dolara çıksa ne kaybederim ki diyorum. para vermediğim için. hiç girmezse de zaten benim değildi.

Kısacası "Pi'yi bırak dönerse senindir. Biz lahmacun söyledik.:p" hesabı.

Yetkili sendikadan ilçe temsilcisi 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personelin kesinlikle izinli olduğunu söyledi. Dilekçe vereceğim, ama ne zaman uygulamaya konulur bilemiyorum. Çünkü okul müdürü ısrarla çok saçma olduğunu, bakanlıktan gelecek açıklamayı bekleyeceğini söylüyor.

Geri