Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BTR'nin istiklal Marşı Töreni Durumu?

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında cinefil tarafından paylaşıldı.

1. cinefil

cinefil Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Burası için bayağı lüx bir istek olur hocam :) Servisler bize değil de biz servislere bağlıyız hocam. Servis saatleri ne derse o ;)

2. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Öncelikle yönetmelik diye bir şey yok. Valiliğin bakanlığımızın ilgili yazısına istinaden il müdürlüklerinin teklifiyle görevlendirmesi var.

9. Kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirildiği okula ulaşım süresi de dikkate alınarak ders dışında kalan zamanlar(dikkat 30 saate kadar, toplam 30 saat olacak şekilde filan demiyor.) haftalık ders çizelgesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği” görevi olarak belirtilecek ve ilgili öğretmenin bu saatler içinde görevlendirildiği okulda çalışması sağlanacaktır. Haftalık ders çizelgeleri Fatih Projesi BT Rehberliği görevine engel olmayacak şekilde hazırlanacaktır.

11. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi valilik onayı ile her yıl I. ve II. öğretim dönemi olmak üzere yılda iki kez yapılacaktır. Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilebilecektir. İki öğretmen görevlendirilememesi durumunda görevlendirme tek bir devreye yapılacaktır. Normal eğitim yapan okullarda 1 (bir), ikili eğitim yapan okullarda en fazla 2 (iki) öğretmen görevlendirilecektir. 2 (iki) öğretmen görevlendirilen okullarda, haftalık ders çizelgesi aynı ders saatinde birden fazla öğretmene Fatih Projesi BT Rehberliği görevi verilmeyecek şekilde hazırlanacaktır.

Ve evet, yukarıda resmi yazıdan alıntılarda görüldüğü gibi 35-40 saat eğitim öğretim saati olan okullarda ne kadar ekmek o kadar köfte diyen 30 saati tamamladığımda BTR biter diyen arkadaşlar ve idareleri görevlendirme yazısına aykırı kafalarına göre iş yapıyorlar. Denemesi bedava idareleri ile aralarını bozsunlar neler oluyor görelim, mantık mı işliyor resmi yazı mı?

NOT: 35 saat, 40 saat eğitim-öğretim saatleri olan okullarda alınan ücrete göre fahri görev icra edilen saatler mantıksız mı? Evet. Değişmeli mi? Evet. Yıllardır aynı şeyi ifade ediyoruz zaten. Lisede çalışan adamın suçu günahı ne? Maalesef yazı ortada değişene kadar eğer idareniz isterse eğitim öğretim saatleri 30 sa 30, 40 sa 40, 45 ise 45 saat okuldasınız. İki farklı okuldaki durumu soran arkadaşımız içinde yine ilgili yazının 9. maddesine bakmasını tavsiye ediyorum. Toplam görev icra edilecek saat açısından değişkenlik mevcut olabilir ama nihai durumda sınırlar net, eğitim-öğretim saatleri.

katafalk ve yuci81 bunu beğendi.
  3. btybilişim

btybilişim Aktif Üye

Hocam, ders programında değişiklik yapılamaz mı?
    BTR görevinizi Cuma günü dışındaki günlere aldırsanız? Cuma da son ders boş olursa sıkıntı kalmaz gibi?

4. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam dediginizin hükmü yok,örnek vermek gerekirse dyk kursları hafta için yapılıyor bazı okullarda o zaman BTR eğitim öğretim saatleri içinde dediği için kalmak zorunda mı?

5. cinefil

cinefil Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam Cuma son ders boş zaten.. Hatta Cuma neredeyse bomboş :) sadece ilk ders dolu... Bütün günler kadromun olduğu okulda BTRyim hocam.. Kadromun bulunduğu okulda 8 saat dersim var. Diğer zamanlar iş olursa yapıyorum olmazsa bekliyorum.
    Bu kadar dikkatli davranmamın nedeni bazı idareler törenlere (haklı olarak) çok önem veriyorlar. Mazeret olduğu için yönetmelik açısından benden yana bir şey var mı diye sormak istedim. Yokmuş zaten.. Yönetmelikte anladığım kadarıyla son derste okulda bulunan bütün öğretmenler görevi ne olursa olsun törene katılmak zorunda..

Son düzenleme: 17 Eylül 2021
    btybilişim bunu beğendi.
  6. zulfikar1985

Hocam, ben sana resmi yazıdan madde sunuyorum. Sen hala mantıksal çıkarımlarda bulunmaya, demagojiye çevirmeye çalışıyorsun. İşin ilginç yanı hükmü yok dediğin bakanlığın resmi yazısı. Dolayısıyla anlamak istemeyene anlatmaya çalışmanın hükmü yok, vakit kaybına hiç gerek yok. Kesinlikle haklısın. Madem ki biz anlatamıyoruz ilgili resmi yazı maddelerini ekleyerek bakanlığımız bilgi edinmeye yaz cevabını al hocam. Burada da paylaşırsın. En azından insanları yanlış yönlendirmek yerine onlara resmi yazı, dayanak sunmuş olursun.

Hadi kıyamadım yine. Belki anlaşılır. İlgili sorunuzun cevabı aşağıda var.
    "Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler için eğitim öğretim saatleri içinde Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir."

7. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam demek istediğinizi anladım.Yonetmelik olarak hakliysaniz uygulama olarak nasıl bu kadar farklılıklar var demek istedim.demekki bazı idareci arkadaşlar sizin gibi düşünmüyor herkesin idare ile arası iyi değil.Yeni gittiğim bir okulda 30 saat üzerinden yaptılar.mantiksal çıkarına gelince yeni gelen bir yazıyı 30 kişi farklı anlıyor ilçede,ben tekrar söyleyim.sizin gibi düşünmyrum.umarim sizde buna göre gidiyorsunuzdur.

8. pin_eses

pin_eses Aktif Üye

İdareyle görüşün hocam, törenden kaçıyor gibi olmasın sonra.

9. braveheart06mg

braveheart06mg Seçkin Üye Seçkin Üye

örneğin okul dersleri 9:00 da başlıyor 16:00 da bitiyor ve sizin haftada farklı gün ve saatlerde 6 ya da 16 saat dersiniz var. ders saati fark etmeksizin.
    pazartesi 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
    salı 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
    çarşamba 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
    perşembe 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
    cuma 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.

NOT: Bu bir mantık düzenlemesi değil BTR yönetmeliğine dayanarak hesaplanmıştır.
    NOT: Cuma günü haklı sebeplerden dolayı 1 saat erken çıkmanıza içinde vicdan ve insanlık olan bir idare izin verecektir.

yuci81 bunu beğendi.
  10. zulfikar1985

Benim gibi ister düşünün ister düşünmeyin, resmi yazı bu hocam. İddalı şekilde tekrar yazıyorum. İlgili resmi yazı maddelerini de ekleyerek tereddüde düştüğünüzü belirterek yazın meb bilgi edinmeye cevabınızı temizce alın. Sonra bakanlığa da aslında siz burada bunu kastetmemişsiniz, ben böyle düşünmüyorum ya da benim idarem böyle yorumlamıyor, komşu okul böyle uygulamıyor dersiniz.

11. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Güncel...

12. sadoo_

sadoo_ Seçkin Üye Seçkin Üye

Ders saatiniz 15 i buluyorsa btr olmamanızı tavsiye ederim. Bir dönem btr olmadığınızda ve btr olmama sebebinizi açıkladığınızda emin olun sonraki dönem btr olduğunuz zaman cuma günü için esneklik sağlayacaklardır.

kumsal540 bunu beğendi.
  13. kumsal540

kumsal540 Seçkin Üye Seçkin Üye

6 saat diye bir şey yok hocam ben bi meslek lisesine btr oldum saat 5 e kadar devam ediyordu itiraz ettim kabul edilmedi çünkü ders saatleri arasında dediği için

14. nermin_böte

nermin_böte Seçkin Üye Seçkin Üye

tamamen idare insiyatifinde bir durum,ya durumu anlatacaksınız ya da sormadan binip araca gideceksiniz.Tabi okuldaki diğer arkadaşlar sizi gözetliyor ne zaman geldi ne zaman gitti diyorlarsa müdür de buna izin vermez,yaşadım biliyorum:)

Bu arada gidip müdürümün ellerini öpesim geldi.Pazartesi persembem boş ,işlerini yaparsın dedi ,işim olursa gitmedim,işim yoksa okula gittim.14 yılın sonunda ilk defa stressiz relax bir btr dönemi gecirdim.

serkan42 bunu beğendi.
  15. nermin_böte

nermin_böte Seçkin Üye Seçkin Üye

konu hortlamış mı:)

16. bbneet02

bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

diğer hocalarla eşit şartlara sahip değil ki, artı onlar derslerini mutlaka günlere sıkıştırtmışlardır belli günlerdede ilçeye bile uğramıyorlardır buradaki hoca mecburen her gün işi olsun olmasın gidip duruyorsa bence madalya verilmeli.

17. bbneet02

bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

gözetleyenlerin gözü çıksın, elleri kırılsın, kulakları sağır olsun, dilleri tutulsun, beyinleri su toplasın olur mu?

18. HBV

HBV Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam ben başta dediğimi tekrar ediyorum. Benim müdürler ile aram genelde iyidir. Kendi müdürüme sorsam tamam der. Ulaşım sorunu olduğu için hayır demez. Buna rağmen öğretmenler ile de aram iyidir ve böyle gidip müdüre şu bunu yapmıyor bu bunu yapmıyor diyen tipler varsa onlarıda bilirim. Ben şahsen böyle şeyleri sormuyorum hocam. Katılıyor musun dersen katılıyorum özel araç ile gidip geldiğim için. İdare demek idare edeceksin işte. Akıllı bir müdür zaten izin verir. Dediğim dedik bir idare ise törene zorla sokar ama bir iş yaptıramaz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal