BTR'nin istiklal Marşı Töreni Durumu?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar... Özel bir durum olmasa bunu yazmazdım ama zorunluluk olduğu için size bir danışayım dedim.
Ben ulaşımı sıkıntı olan bir ilçede görev yapıyorum. Bir iki ay önce tayin oldum. Akşam saat beşten sonra araba yok. Bu arabayı kaçırdın mı kalıyosun ilçede.. Taksi bile yok hiç görmedim. Öğretmenevi bile yok.. Son arabayı kaçıran okulda sabahlamayı göze alır.. İlçe değil bence ama ilçe demişler bi kere..

Cuma dersler saat 16:10 gibi bitiyor. Öğretmen servisi var ama bütün okullara bakıyor. Servis de doldu mu diğer servisi çağırıyorlar ama bu servislerin hareket etmesi saat beşten sonra olur çünkü daha öğrencileri köylere koyup bizi almaya geliyorlar. Saat beşten sonra da diğer minibüs hattı bitiyor. Karışık bir durum vesselam...

BTR olduğum için eğitim öğretim boyunca okulda durmam şart ancak servisleri beklemeden saat 16:00 arabasına binebilirim. Hem öğretmen servisi bekleyen diğer arkadaşlara da bir yer açılır. Bildiğim kadarıyla Cuma günü son dersi olanlar istiklal marşı törenine katılmak zorunda... Benim dersim olmadığı için katılmayabilir miyim ?

Son düzenleme:
Hocam BTR olarak günde 6 ders saati çalışıp ona göre ek ders alıyoruz. İdare ile görüşüp İlk saat dersinde gelin son saatin arasında okuldan ayrılın.

Hocam BTR olarak günde 6 ders saati çalışıp ona göre ek ders alıyoruz. İdare ile görüşüp İlk saat dersinde gelin son saatin arasında okuldan ayrılın.

İlk saat dersinde geliyorum zaten hocam. Saat dokuzda başlıyor dersler... ben de zaten saat dokuzda okulda oluyorum. 6 saat okulda dursak yetiyorsa 6. ders saatimiz 14:30da bitiyor. O saatten sonra okuldan ayrılabilir miyim hocam ?

Diğer hocalar bu sıkıntıyı yaşıyorsa sen de katlanacaksın diyebilme ihtimali var idarenin. Aranız iyiyse bir sor bakalım. Bizim müdür İstiklal Marşı konusunda hassas. Toplantıda, iki hafta üst üste pazartesi İstiklal Marşına katılmayan ya da geç gelen olursa uyarırım falan diyordu. Yoksa bu durumun BTR olmak ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

İlk saat dersinde geliyorum zaten hocam. Saat dokuzda başlıyor dersler... ben de zaten saat dokuzda okulda oluyorum. 6 saat okulda dursak yetiyorsa 6. ders saatimiz 14:30da bitiyor. O saatten sonra okuldan ayrılabilir miyim hocam ?
Hocam 6 saat ifadesini ben yazılarda görmedim. Dayanak yazının linki var mı?

6 saat diye bir ibare bende görmedim. Ekdersi 18 saat aldığımız için bazı arkadaşlar; günlük 6 saatten okulda derse giren bir öğretmen 18 saat ek ders alıyor. 18 saat ek ders aldığım için bende günlük 6 saat dururum şeklinde düşünüyor, olabilirler.
Bence bu yanlış çünkü btr yazısında “eğitim öğretim süresi boyunca” yazıyor. Bunun sebebi ise öğretmenin ders işlemesi esnasında etkileşimli tahtanın arıza yapması durumunda hemen müdahale ederek öğretmenin ders işlemesinin kısıtlanmaması için, olduğunu düşünenlerdenim.

Konu açan hocamın sorusuna gelirsek; istiklal marşına cuma günü son saat dersi olanlar katılır denir ve son saat dersiniz yoksa katılmak zorunda değilsinizdir diye yorumlayanlardanım. Ama ders bitene kadar orada durmakla yükümlü olduğumuzu düşünüyorum. Sizin durumunuzda ise idare o 10-15 dakikayı sorun ediyor ise bunda bir art niyet aramak gerekir.
Not: cümleler biraz devrik oldu. Affınıza sığınırım.

Hocam 6 saat ifadesini ben yazılarda görmedim. Dayanak yazının linki var mı?
Yok hocam maalesef öyle bir durum. Olsa olsa bu kadar ekmeğe bu kadar köfte yorumu ve okul idaresi ile arasi iyi olanların uygulamasıdır. Tam aksine eğitim-ögretim saatleri ifadesi var. Yıllardır forumda dile getiriliyor bu. "Lisede görev olan btr ler ile diğerleri arasında uygulama adaletsizliği var diye. " Çünkü lisede eğitim-ögretim haftalık 40 saat. Dediğiniz gibi yorum haricinde varsa resmi dayanak yazılsın. Liselerde görevli arkadaşlarda faydalansın.

Biz ne desek boş. Aynı yazıyı farklı yorumlayıp farklı uygulamalara imza atan okullar olduğunu görüyoruz. O yüzden en güzeli kendi okul idarenizle bu durumu görüşmeniz.

BT Formatörlük dönemlerinde mesai saatleri eğitim-öğretim saatleri değil okul idari personelin mesai saatleriyle aynıydı. İkili öğretim yapan okullarda 7.45- 17.45 olabiliyordu mesela...
Çoğu BT Formatörü olan öğretmenler bu mesai saatlerine uyuyordu. Bazı illerde valiliklere BT Formatörleri mesai saatlerine uymuyor diye dilekçeler yazıldığını duyuyorduk. (Genelde farklı branşlardan BT Formatörlüğü ile daha fazla ek ders ücreti almak isteyen öğretmenler tarafından sanırım) . O günlerde bile farklı illerdeki BT öğretmeni arkadaşlarla konuştuğumuzda, haftada 3 gün okula gidenler, idare ile arası iyi olan veya evi yakın olanların belli saatlerde ve ek teknik sorun olduğunda telefon edildiğinde okula gelmesi vb... pek çok şey duyuyorduk.

BT Rehber Öğretmenliği görevlendirmeleri yapılmaya başlandıktan sonra, resmi yazılarda yukarıda da belirtildiği gibi okulun eğitim-öğretim saatleri ifadesi yazsa bile, günlük 6 ders saati çalışıyoruz denilmesi beni pek şaşırtmadı.

BT Formatörlük dönemlerinde mesai saatleri eğitim-öğretim saatleri değil okul idari personelin mesai saatleriyle aynıydı. İkili öğretim yapan okullarda 7.45- 17.45 olabiliyordu mesela...
Çoğu BT Formatörü olan öğretmenler bu mesai saatlerine uyuyordu. Bazı illerde valiliklere BT Formatörleri mesai saatlerine uymuyor diye dilekçeler yazıldığını duyuyorduk. (Genelde farklı branşlardan BT Formatörlüğü ile daha fazla ek ders ücreti almak isteyen öğretmenler tarafından sanırım) . O günlerde bile farklı illerdeki BT öğretmeni arkadaşlarla konuştuğumuzda, haftada 3 gün okula gidenler, idare ile arası iyi olan veya evi yakın olanların belli saatlerde ve ek teknik sorun olduğunda telefon edildiğinde okula gelmesi vb... pek çok şey duyuyorduk.

BT Rehber Öğretmenliği görevlendirmeleri yapılmaya başlandıktan sonra, resmi yazılarda yukarıda da belirtildiği gibi okulun eğitim-öğretim saatleri ifadesi yazsa bile, günlük 6 ders saati çalışıyoruz denilmesi beni pek şaşırtmadı.
Hocam idare bile bu şekilde yapıyor,siz hala şaşırmadım diyorsunuz.30 saat giren arkadaş haftada bir gün boş istiyor.siz 6 saat mantıksız diyorsunuz.egirim öğretim saatleri içerisinde boa gün verilmemesi olabilir.

Hocam idare bile bu şekilde yapıyor,siz hala şaşırmadım diyorsunuz.30 saat giren arkadaş haftada bir gün boş istiyor.siz 6 saat mantıksız diyorsunuz.egirim öğretim saatleri içerisinde boa gün verilmemesi olabilir.
Mesele mantık ya da mantıksızlık değil. Resmi yazılarda dayanak varsa paylaşın herkes faydalansın. Ama başka okulda şöyle yapılıyormuş ifadesi özelliklede çatıştığınız idarecilerle aranızda resmi yazılar uçuşurken maalesef geçerli değil.

ilkokulda 30 saat, ortaokulda 35 saat, lise de 40 saat ders var.aldığın ücret aynıysa ve 18 saat alıyorsak bunun karşılığı 30 saat çalışmadır.Diğer öğretmenlerde veya rehberlik öğretmeninde de olduğu gibi.eşit işe eşit ücret.

kendi okulu dışında bir ilkokulda veya ortaokulda btr olan ve ders programı dağıtımı sebebiyle 30 saati dolduramayan veya giremeyen öğretmen şimdi yönetmeliğe aykırımı davranıyor o zaman.yukarıda conem hocama katılıyorum.eğitim-öğretim saatlerinde bu iş yapılır derken o an btr ye ihtiyaç duyulduğu için bu ibare var. belirleyici faktör 30 saate göre ücret alması tüm btr lerin.

hocam evet saydıgınız durumlar sizin durumunuzu zorlaştırıyor olabilir lakin okulda kalmak durumundasınız. okul idaresiyle ilişkilerinize bağlı birazda. keşke formatör olmayıp dersinize girseymişsiniz sıkıntı yaşamazdınız.

Benim anlamadığım kendi içimizde bu durumu neden bu kadar zorlaştırıyoruz, hocamın anlattığı şartlarda bir ders saati erken çıkması ne gibi bir sorun teşkil edebilir hiç mi köyde çalışmadık bunu da tolere edecek idareciler yok mu? Gerçekten mevzuat örneği verip, durmanız gerekiyor keşke btr olmasaydınız deme mantığını anlayamıyorum. Yerinizde olsam idareyle konuşurdum durumu izah ederdim gerçekten olumsuz cevap alırsanız iptal dilekçesi verip herhangi en ufak bir soruna el atmazdım hocam.

Bugün için idareye söyledim izin verdiler ama her hafta izin vermezler bence çünkü kendi aramızda bile kesin sonuca ulaşamadık hele hele idare her hafta tolere etmez.
Hayırlısı arkadaşlar teşekkürler cevaplar için

• Beğen
Tepkiler: omd
BTR'nin mantığı çoğu yerde pratikte teknisyeni ve idareye yardımcı olma şeklinde olsa da, aslında derste akıllı tahta, eba vb. eğitim öğretim ile ilgili teknoloji araçlarının kullanımına yardımcı olmaktır, yani bir nevi eğitim teknoloğu olmaktır. Dolayısıyla ders olan her saatte okulda hazırda bulunması gerekir.

Ha bana göre mantıksız ve haksızlık, çünkü ortaokulda 35 saat meslek liselerinin bazılarında 50 saat ders var. Resmi olarak mantığı budur.

6x5 = 30 mantığı yanlış, il ya da ilçede görevi 8-5 çalışan ve 18 saat ek ders alan öğretmenler de var çünkü.

Kendimizi elit tabaka psikolojik danışman ve rehber öğretmenler ile karıştırmayalım. Biz ameleyiz ve işin kötüsü bunu biz seçtik.

Son düzenleme:
Bana da önceki mesajda samsunlu-17 hocamız söyledi hocam belgesi var mı bilmiyorum
Okul müdürünüzle resmi yazılarda olmamasına rağmen, günlük 6 ders saati okulda bulunmak konusunda anlaşsanız bile boş saatleriniz neden 4. ders saatleri olmasın?
O durumda,ilk haftalardan sonra, BTR olarak çoğunlukla 1 ders saati beklemeyi 1 saat derse girmekle aynı tutacağınıza göre 3 saat çalışmadan sonra 1 saat dinlenip 3 saat daha çalışmanız, verimli çalışmanız açısından daha iyi olabilir diye düşünülebilir.
Sadece bir gün için ders başlangıç saatlerinin 30 dakika kadar erkene çekilme imkanı olabilir mi acaba

Okul müdürünüzle resmi yazılarda olmamasına rağmen, günlük 6 ders saati okulda bulunmak konusunda anlaşsanız bile boş saatleriniz neden 4. ders saatleri olmasın?
O durumda,ilk haftalardan sonra, BTR olarak çoğunlukla 1 ders saati beklemeyi 1 saat derse girmekle aynı tutacağınıza göre 3 saat çalışmadan sonra 1 saat dinlenip 3 saat daha çalışmanız, verimli çalışmanız açısından daha iyi olabilir diye düşünülebilir.
Sadece bir gün için ders başlangıç saatlerinin 30 dakika kadar erkene çekilme imkanı olabilir mi acaba

Burası için bayağı lüx bir istek olur hocam :) Servisler bize değil de biz servislere bağlıyız hocam. Servis saatleri ne derse o ;)

Hocam şimdi diğer arkadaşlar yönetmeliğe aykirimi davranıyorlar?
Öncelikle yönetmelik diye bir şey yok. Valiliğin bakanlığımızın ilgili yazısına istinaden il müdürlüklerinin teklifiyle görevlendirmesi var.

9. Kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirildiği okula ulaşım süresi de dikkate alınarak ders dışında kalan zamanlar(dikkat 30 saate kadar, toplam 30 saat olacak şekilde filan demiyor.) haftalık ders çizelgesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği” görevi olarak belirtilecek ve ilgili öğretmenin bu saatler içinde görevlendirildiği okulda çalışması sağlanacaktır. Haftalık ders çizelgeleri Fatih Projesi BT Rehberliği görevine engel olmayacak şekilde hazırlanacaktır.

11. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi valilik onayı ile her yıl I. ve II. öğretim dönemi olmak üzere yılda iki kez yapılacaktır. Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilebilecektir. İki öğretmen görevlendirilememesi durumunda görevlendirme tek bir devreye yapılacaktır. Normal eğitim yapan okullarda 1 (bir), ikili eğitim yapan okullarda en fazla 2 (iki) öğretmen görevlendirilecektir. 2 (iki) öğretmen görevlendirilen okullarda, haftalık ders çizelgesi aynı ders saatinde birden fazla öğretmene Fatih Projesi BT Rehberliği görevi verilmeyecek şekilde hazırlanacaktır.

Ve evet, yukarıda resmi yazıdan alıntılarda görüldüğü gibi 35-40 saat eğitim öğretim saati olan okullarda ne kadar ekmek o kadar köfte diyen 30 saati tamamladığımda BTR biter diyen arkadaşlar ve idareleri görevlendirme yazısına aykırı kafalarına göre iş yapıyorlar. Denemesi bedava idareleri ile aralarını bozsunlar neler oluyor görelim, mantık mı işliyor resmi yazı mı?

NOT: 35 saat, 40 saat eğitim-öğretim saatleri olan okullarda alınan ücrete göre fahri görev icra edilen saatler mantıksız mı? Evet. Değişmeli mi? Evet. Yıllardır aynı şeyi ifade ediyoruz zaten. Lisede çalışan adamın suçu günahı ne? Maalesef yazı ortada değişene kadar eğer idareniz isterse eğitim öğretim saatleri 30 sa 30, 40 sa 40, 45 ise 45 saat okuldasınız. İki farklı okuldaki durumu soran arkadaşımız içinde yine ilgili yazının 9. maddesine bakmasını tavsiye ediyorum. Toplam görev icra edilecek saat açısından değişkenlik mevcut olabilir ama nihai durumda sınırlar net, eğitim-öğretim saatleri.

BTR olduğum için eğitim öğretim boyunca okulda durmam şart ancak servisleri beklemeden saat 16:00 arabasına binebilirim. Hem öğretmen servisi bekleyen diğer arkadaşlara da bir yer açılır. Bildiğim kadarıyla Cuma günü son dersi olanlar istiklal marşı törenine katılmak zorunda... Benim dersim olmadığı için katılmayabilir miyim ?
Hocam, ders programında değişiklik yapılamaz mı?
BTR görevinizi Cuma günü dışındaki günlere aldırsanız? Cuma da son ders boş olursa sıkıntı kalmaz gibi?

Öncelikle yönetmelik diye bir şey yok. Valiliğin bakanlığımızın ilgili yazısına istinaden il müdürlüklerinin teklifiyle görevlendirmesi var.

9. Kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirildiği okula ulaşım süresi de dikkate alınarak ders dışında kalan zamanlar(dikkat 30 saate kadar, toplam 30 saat olacak şekilde filan demiyor.) haftalık ders çizelgesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği” görevi olarak belirtilecek ve ilgili öğretmenin bu saatler içinde görevlendirildiği okulda çalışması sağlanacaktır. Haftalık ders çizelgeleri Fatih Projesi BT Rehberliği görevine engel olmayacak şekilde hazırlanacaktır.

11. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi valilik onayı ile her yıl I. ve II. öğretim dönemi olmak üzere yılda iki kez yapılacaktır. Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilebilecektir. İki öğretmen görevlendirilememesi durumunda görevlendirme tek bir devreye yapılacaktır. Normal eğitim yapan okullarda 1 (bir), ikili eğitim yapan okullarda en fazla 2 (iki) öğretmen görevlendirilecektir. 2 (iki) öğretmen görevlendirilen okullarda, haftalık ders çizelgesi aynı ders saatinde birden fazla öğretmene Fatih Projesi BT Rehberliği görevi verilmeyecek şekilde hazırlanacaktır.

Ve evet, yukarıda resmi yazıdan alıntılarda görüldüğü gibi 35-40 saat eğitim öğretim saati olan okullarda ne kadar ekmek o kadar köfte diyen 30 saati tamamladığımda BTR biter diyen arkadaşlar ve idareleri görevlendirme yazısına aykırı kafalarına göre iş yapıyorlar. Denemesi bedava idareleri ile aralarını bozsunlar neler oluyor görelim, mantık mı işliyor resmi yazı mı?

NOT: 35 saat, 40 saat eğitim-öğretim saatleri olan okullarda alınan ücrete göre fahri görev icra edilen saatler mantıksız mı? Evet. Değişmeli mi? Evet. Yıllardır aynı şeyi ifade ediyoruz zaten. Lisede çalışan adamın suçu günahı ne? Maalesef yazı ortada değişene kadar eğer idareniz isterse eğitim öğretim saatleri 30 sa 30, 40 sa 40, 45 ise 45 saat okuldasınız. İki farklı okuldaki durumu soran arkadaşımız içinde yine ilgili yazının 9. maddesine bakmasını tavsiye ediyorum. Toplam görev icra edilecek saat açısından değişkenlik mevcut olabilir ama nihai durumda sınırlar net, eğitim-öğretim saatleri.
Hocam dediginizin hükmü yok,örnek vermek gerekirse dyk kursları hafta için yapılıyor bazı okullarda o zaman BTR eğitim öğretim saatleri içinde dediği için kalmak zorunda mı?

Hocam, ders programında değişiklik yapılamaz mı?
BTR görevinizi Cuma günü dışındaki günlere aldırsanız? Cuma da son ders boş olursa sıkıntı kalmaz gibi?

Hocam Cuma son ders boş zaten.. Hatta Cuma neredeyse bomboş :) sadece ilk ders dolu... Bütün günler kadromun olduğu okulda BTRyim hocam.. Kadromun bulunduğu okulda 8 saat dersim var. Diğer zamanlar iş olursa yapıyorum olmazsa bekliyorum.
Bu kadar dikkatli davranmamın nedeni bazı idareler törenlere (haklı olarak) çok önem veriyorlar. Mazeret olduğu için yönetmelik açısından benden yana bir şey var mı diye sormak istedim. Yokmuş zaten.. Yönetmelikte anladığım kadarıyla son derste okulda bulunan bütün öğretmenler görevi ne olursa olsun törene katılmak zorunda..

Son düzenleme:
Hocam dediginizin hükmü yok,örnek vermek gerekirse dyk kursları hafta için yapılıyor bazı okullarda o zaman BTR eğitim öğretim saatleri içinde dediği için kalmak zorunda mı?
Hocam, ben sana resmi yazıdan madde sunuyorum. Sen hala mantıksal çıkarımlarda bulunmaya, demagojiye çevirmeye çalışıyorsun. İşin ilginç yanı hükmü yok dediğin bakanlığın resmi yazısı. Dolayısıyla anlamak istemeyene anlatmaya çalışmanın hükmü yok, vakit kaybına hiç gerek yok. Kesinlikle haklısın. Madem ki biz anlatamıyoruz ilgili resmi yazı maddelerini ekleyerek bakanlığımız bilgi edinmeye yaz cevabını al hocam. Burada da paylaşırsın. En azından insanları yanlış yönlendirmek yerine onlara resmi yazı, dayanak sunmuş olursun.

Hadi kıyamadım yine. Belki anlaşılır. İlgili sorunuzun cevabı aşağıda var.
"Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler için eğitim öğretim saatleri içinde Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir."

Hocam, ben sana resmi yazıdan madde sunuyorum. Sen hala mantıksal çıkarımlarda bulunmaya, demagojiye çevirmeye çalışıyorsun. İşin ilginç yanı hükmü yok dediğin bakanlığın resmi yazısı. Dolayısıyla anlamak istemeyene anlatmaya çalışmanın hükmü yok, vakit kaybına hiç gerek yok. Kesinlikle haklısın. Madem ki biz anlatamıyoruz ilgili resmi yazı maddelerini ekleyerek bakanlığımız bilgi edinmeye yaz cevabını al hocam. Burada da paylaşırsın. En azından insanları yanlış yönlendirmek yerine onlara resmi yazı, dayanak sunmuş olursun.

Hadi kıyamadım yine. Belki anlaşılır. İlgili sorunuzun cevabı aşağıda var.
"Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler için eğitim öğretim saatleri içinde Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir."
Hocam demek istediğinizi anladım.Yonetmelik olarak hakliysaniz uygulama olarak nasıl bu kadar farklılıklar var demek istedim.demekki bazı idareci arkadaşlar sizin gibi düşünmüyor herkesin idare ile arası iyi değil.Yeni gittiğim bir okulda 30 saat üzerinden yaptılar.mantiksal çıkarına gelince yeni gelen bir yazıyı 30 kişi farklı anlıyor ilçede,ben tekrar söyleyim.sizin gibi düşünmyrum.umarim sizde buna göre gidiyorsunuzdur.

örneğin okul dersleri 9:00 da başlıyor 16:00 da bitiyor ve sizin haftada farklı gün ve saatlerde 6 ya da 16 saat dersiniz var. ders saati fark etmeksizin.
pazartesi 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
salı 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
çarşamba 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
perşembe 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.
cuma 9:00-16:00 arası okulda bulunmalısınız.

NOT: Bu bir mantık düzenlemesi değil BTR yönetmeliğine dayanarak hesaplanmıştır.
NOT: Cuma günü haklı sebeplerden dolayı 1 saat erken çıkmanıza içinde vicdan ve insanlık olan bir idare izin verecektir.

Hocam demek istediğinizi anladım.Yonetmelik olarak hakliysaniz uygulama olarak nasıl bu kadar farklılıklar var demek istedim.demekki bazı idareci arkadaşlar sizin gibi düşünmüyor herkesin idare ile arası iyi değil.Yeni gittiğim bir okulda 30 saat üzerinden yaptılar.mantiksal çıkarına gelince yeni gelen bir yazıyı 30 kişi farklı anlıyor ilçede,ben tekrar söyleyim.sizin gibi düşünmyrum.umarim sizde buna göre gidiyorsunuzdur.
Benim gibi ister düşünün ister düşünmeyin, resmi yazı bu hocam. İddalı şekilde tekrar yazıyorum. İlgili resmi yazı maddelerini de ekleyerek tereddüde düştüğünüzü belirterek yazın meb bilgi edinmeye cevabınızı temizce alın. Sonra bakanlığa da aslında siz burada bunu kastetmemişsiniz, ben böyle düşünmüyorum ya da benim idarem böyle yorumlamıyor, komşu okul böyle uygulamıyor dersiniz.

Geri