BTR'ye Sınıf Rehberliği ve BTR Çalışma Saatleri

Kodla Büyü

ylmn7

Üye
Merhaba hocalarım. Bu dönem ilk defa BTR görevi aldım ve müdürüm şu an bana sınıf rehber öğretmenliği görevi vereceğini söyledi. İtirazıma karşı da kulüp verilebiliyorsa sınıf da verilebilir deyip kabul etmedi. Ben de öncelikle bu konuda müdür haklı mı? onu öğrenmek istiyorum eğer haksızsa da ne yapılabilir? bunu öğrenmek istiyorum.
Müdürümüz kesinlikle diyaloğa açık değil, konuşarak çözemiyorum çünkü dinlemiyor. Hatta genelde "ben yönetmelik tanımam" cevabını veriyor. Ayrıca sınıfın dersine giren öğretmenlerin yarısının da kulübü bulunmakta yani elindeki tek seçenek ben değilim.Eğer bir dilekçe yazmam gerekirse hangi yazının hangi maddesini dilekçede kaynak olarak sunmalıyım?( Yeğitek'in yazısından bahsettiğimde oradan sınıf rehberliği alamaz anlamı çıkmıyor diyor)

Ayrıca okulumuzda ikili öğretim bulunmakta ve 5-6. sınıflar öğlenci olduğu için ben de öğlenci olarak görev yapmaktayım(12.50-18.30). Müdürüm de her türlü durumda beni 9.00- 15.00 arası çalıştırmakla tehdit ediyor. Çünkü ailevi özel durumumdan dolayı bu saatin bana uymadığını biliyor. Ancak ben kendi devrede görevimi yapmak istiyorum.

Bu durumlar için bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.

Sayın Hocam öncelikle vereceği görevleri resmi yazıyla talep edin, sonra sendikanız ile görüşün.
Hocam resmi bir şekilde vermesini ben de söylüyorum ancak genelde vermiyor. İlçe MEB'e gidecek durumların çoğunu da arayarak tanıdık vasıtasıyla telefon ile çözüyor. Bir de ben bu durumda kesinlikle haklı mıyım? emin olmak istiyorum. Eğer haksız olduğum bir durum varsa daha zor duruma düşmek istemem.
Bir de herhangi bir sendikaya üyeliğim bulunmamakta. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim 🙏

Sayın Hocam beni yanlış anlamayın ama sendikadan başkası size çare olmaz, forumda aratırsanız örnekleri var.

1729535175057.webp

1729535195993.webp

Hocam müdürden size verdiği görevleri resmi yazıyla vermesini söyleyin. Eğer resmi yazıyla size tebliğ ederse gerekli mercilere başvurursunuz. Size sınıf veremez. Okulunuz ikili eğitim olduğu için de ancak tek devrede görev yaparsınız.

Hocam resmi bir şekilde vermesini ben de söylüyorum ancak genelde vermiyor. İlçe MEB'e gidecek durumların çoğunu da arayarak tanıdık vasıtasıyla telefon ile çözüyor. Bir de ben bu durumda kesinlikle haklı mıyım? emin olmak istiyorum. Eğer haksız olduğum bir durum varsa daha zor duruma düşmek istemem.
Bir de herhangi bir sendikaya üyeliğim bulunmamakta. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim 🙏
Resmi yazıyla vermiyorsa siz de bildiğiniz gibi davranın. Sınıf rehberliği görevi yapmayın, tek devre gelip gidin.

Sayın Hocam beni yanlış anlamayın ama sendikadan başkası size çare olmaz, forumda aratırsanız örnekleri var.
Yok hocam estağfurullah, niyetinizin yardımcı olmak olduğunun farkındayım. Hocam okulumuzda bir sendika yetkilisi var. Bana eğer tüm detayları öğrenebilirsen sana yardımcı oluruz dedi. Ayrıca yakın zamanda da bir sendikaya üye olmayı düşünüyorum çünkü bir konu kapansa da diğer bir konuda mobinge uğradığımı düşünüyorum. Ancak sendikaya dahi gitsem öncelikle durumdan bahsetmek için bazı detaylara hâkim olmam gerekir. Bu yüzden en iyi cevapları burada bulabilirim diye düşündüm.

Resmi yazıyla vermiyorsa siz de bildiğiniz gibi davranın. Sınıf rehberliği görevi yapmayın, tek devre gelip gidin.
Peki hocam diyelim ki resmi yazıyı almayı başardım. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. Ben "Yegitek 30.12.2015" tarihli yazısını ek olarak belirtip İlçe MEB'e dilekçe yazmayı düşünüyorum. Sizce bu şekilde mi ilerlemeliyim?

Bunları ispatlarsanız ki kendiniz çok zor yaparsınız bunun için sendika önemli, ben yönetmelik tanımam diyen ve mobbing yapan biri idarecilikte duramaz. Bunun dışında, dilekçe yolu gözlemekten ve dilekçe yazdığınız biriyle aynı ortamda bulunmaktan sinir harbi yaşarsınız.

Bunları ispatlarsanız ki kendiniz çok zor yaparsınız bunun için sendika önemli, ben yönetmelik tanımam diyen ve mobbing yapan biri idarecilikte duramaz. Bunun dışında, dilekçe yolu gözlemekten ve dilekçe yazdığınız biriyle aynı ortamda bulunmaktan sinir harbi yaşarsınız.
Anladım hocam, çok teşekkür ederim

karşı sendikaya geç hemen hocam ve müdürü aynı şeklde tehdit et sendikaya devredeceğim bu konuyu hocam de bu konuya hakkınız yok de gerisini sendikaya bırak

karşı sendikaya geç hemen hocam ve müdürü aynı şeklde tehdit et sendikaya devredeceğim bu konuyu hocam de bu konuya hakkınız yok de gerisini sendikaya bırak
Bu şekilde yapmayı düşünüyorum hocam ben de. Karşıt bir görüş de gelmediğine göre müdürümün haklı olmadığını da anladım. Teşekkür ederim ilginiz için.

Peki hocam diyelim ki resmi yazıyı almayı başardım. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. Ben "Yegitek 30.12.2015" tarihli yazısını ek olarak belirtip İlçe MEB'e dilekçe yazmayı düşünüyorum. Sizce bu şekilde mi ilerlemeliyim?
Sendikaya gidip sendikayla beraber hareket etmeniz en doğrusu. Bazen sendika temsilcilerinin okula gelip müdürle özel olarak konuşması bile sorunu çözebiliyor, herhangi resmi prosedüre başvurmaya gerek kalmadan. O yüzden sendikayla hareket en doğrusu.

Arkadaşlara katılıyorum ve mobbing söz konusu olunca dava açmaktan da çekinmeyin. Size yaptığını başkasına da yapmıştır. Nedir biz bilişim öğretmenlerinin çektiği anlamadım. Okullarda bizim kadar aktif olan çalışan da azdır. Dilerim en kısa sürede huzurlu bir çalışma ortamına kavuşursunuz.

Aynen dediğiniz gibi hocam, başkalarına da yapıyor (yakınları dışında) ancak benim gördüğüme göre en çok bana yapıyor. İyi dileğiniz için de çok teşekkür ederim 🙏

Sınıf verilince ücreti bile ödenmez btr ye. De ki hocam bu sınıf verilirse ücretini nasıl vermeyi düşünüyorsun? Bir sürü düz öğretmen var. Verin onlara faydalansınlar. Yani bu yaziyida al götür hocam. Bak de acik acik sinif verilmez diyor. Ucreti odenmez diyor. Ucret odeyemeyince geri adim atacaktir. Ha iletisime kapaliysa hocam de beni neden dinlemiyorsunuz. Dinletene kadar konus

Sınıf verilince ücreti bile ödenmez btr ye. De ki hocam bu sınıf verilirse ücretini nasıl vermeyi düşünüyorsun? Bir sürü düz öğretmen var. Verin onlara faydalansınlar. Yani bu yaziyida al götür hocam. Bak de acik acik sinif verilmez diyor. Ucreti odenmez diyor. Ucret odeyemeyince geri adim atacaktir. Ha iletisime kapaliysa hocam de beni neden dinlemiyorsunuz. Dinletene kadar konus
Bunu bir şekilde söyledim hocam ama bu noktada da devreye müdür yardımcımız girdi ve dedi ki "ek dersleri ben giriyorum ve biliyorum, ücreti ödeniyor." İlk cümlede bir şeyi söylerseniz ağzınızdan çıkanı belki duyuyorlar eğer sonraki cümleleri söylemek isterseniz dinlemiyorlar bile. Bu benim kaçıncı denemem sayamadım artık.

yeni gelen müdür banada btr dilekçeni imzalamam ki dedi neymiş 5 gün köy okuluna gelecekmişim 3 4 akıllı tahta için kendini vali sanıyor

Geri