BTS sınıfına kanal ve kablo çekimini anlatan video var mıdır?

Kodla Büyü

uyavuz45

Üye
Yeni bir BTS sınıfı kuracağız. Daha önceden kanal ve kablo döşemedim. Sadece kablo uçlarına rj45 taktım.Bununla ilgili kaynak veya video var mıdır?
Ayrıca yeni alacağımız bilgisayarlara(All in One almayı düşünüyoruz) kablo çekmeden kablosuz ağ bağlantısı yapsak(fatih ağından) verim alır mıyız?

Öncelikle hayırlı olsun hocam. Kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz. Ama kablolu bağlantı daha verimli olur. Ödeneği nasıl sağladınız biz hala xp devam :)) all in one hayal gibi

Yeni bir BTS sınıfı kuracağız. Daha önceden kanal ve kablo döşemedim. Sadece kablo uçlarına rj45 taktım.Bununla ilgili kaynak veya video var mıdır?
Ayrıca yeni alacağımız bilgisayarlara(All in One almayı düşünüyoruz) kablo çekmeden kablosuz ağ bağlantısı yapsak(fatih ağından) verim alır mıyız?
Hocam kablosuz sinyal olarak verim alabilirsin ama nss gibi yazılımlarda sıkıntı yaşama ihtimalin var. Kablosuz Fatih değişik bir şekilde tuhaf ipler alıyor aynı havuz olmadığında bağlantı sorunu yaşıyorsun.bende bu aralar sistem kuruyorum 4 5 makinede bağlantı sorunu yaşadım. Yoksa internete girmekte sıkıntı yok. Hayırlı olsun

hocam 2 bilgisayara (all in one) 3 lü priz gelecek şekilde kanal aynı kanaldan cat6 kabloyu çekin 1 metre dışarıda kalacak şekilde bilgisayara bağlantı yapınız kabloların ucunu switch switch de fatih en verimli bu wifi sıkıntılı

Kablosuz bağlantı bilgisayar sayınız arttıkça sıkıntı çıkarabilir. Kablo döşeme işi fatih projesi altyapı eğitimlerinde hafiften bahsedilmiş videoları, arama motoru maharetiyle karşınıza çıkacaktır.

Sağlıklı, verimli ve uzun vadeli düşünüyorsanız kablosuzdan uzak durun..
Birde Fatih ağ yapısında BTS , idare, ET port girişleri farklı, birbirlerini görmüyorlar. Netsuport vs tarzı programlarda sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Paylaşımlarda sorunlar yaşarsınız.
BTS portuna swich takabilirken diğerlerine swich takılmıyor. Kablosuz swichlerde sorun çıkıyormu bilmiyorum ama sınıfınızdaki ve komşu sınıflardaki kablosuz alıcıları kullanmayı düşünüyorsanız verim çok düşer...

Eğer tesisat döşeyecekseniz olukları kullandığınız masadan en az 10-15 cm yukarıdan yada perncere mermerinin 5-10 cm altına gelecek şekilde monte edin. Masanın altına gelenler sonradan perişan ediyor. Elinizden gelmiyorsa ve okulun parası varsa elektrikçi tutarsanız güzel olur. Fazladan 4-5 bilgisayarlık elektrik ve internet prizi bıraktırın/birakın ki yeni bilgisayar bulduğunuzda veya bilgisayarların yerini değiştirince sıkıntı yaşamayın.

Geri