BTY'den de yazılı yapıyoruz sanırım.

Kodla Büyü
Ü

Üye silindi 148019

Misafir
Bu yazının 17 maddesinde ilgi (a) yönetmelik gereği tüm sınavlar yüzyüze yapılacak diyor.

Yanlış mı anladım acaba arkadaşlar?

Yani bizim ders de dahil olmak üzere yazılı yapılacak.

Ekli dosyalar

• 03160452_Yuz_Yuze_EYitim_UygulamalarY_Temel_EYitim_Genel_MudurluYu_BakanlYk_YazYsY_02.03.2021.pdf
    84.4 KB · Görüntüleme: 337
yine bir karmaşa. bizim okuldan sınav olacağına dair bir haber yok idare tarafından. ama bu yazıdan sonra başka bir yazı gelip de farklı bir şey istedi mi bakanlık bilemiyorum.

yine bir karmaşa. bizim okuldan sınav olacağına dair bir haber yok idare tarafından. ama bu yazıdan sonra başka bir yazı gelip de farklı bir şey istedi mi bakanlık bilemiyorum.
Müdür Yardımcısı dün sözlü bir şekilde demişti akşamında da yazılı mesajla gruba atmış. Ben de tedbiren yapmaya başladım hocam. En azından elimizde bir belge olsun.. malum yarın ne olacağını bilmediğimiz için tedbiren :)

Yüz yüze işlenmeyen dersten yüz yüze sınav yapmak nedir? İnsanları sınıflara doldurup sağlığını riske atmak. İlk dönem sınav yapılmamalıydı not verilmemeliydi. Ama sınav yapacaksın, not da vereceksin denip neden sonra sınavlar iptal edildi. Yine neden sınav yapılıyor, iptal etmek için mi? Neden her aldıkları karar yanlış?

benim okulda bu hafta sınavlar yapılıyor bizim ders yok listede kimse de sınav yap demedi

Bizim okulda yüz yüze eğitimi yapılan derslerde sınav yapılacağı belirtildi. Bana şimdilik bizim dersin sınavının olmadığını söylediler.

Hocam yazmayı unutmuşum bizim okul 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime başladı. Yani eski düzen günde 7 saat ve haftada 5 gün olmak üzere eğitime devam ediyoruz.
Yüz yüze işlenmeyen dersten yüz yüze sınav yapmak nedir? İnsanları sınıflara doldurup sağlığını riske atmak. İlk dönem sınav yapılmamalıydı not verilmemeliydi. Ama sınav yapacaksın, not da vereceksin denip neden sonra sınavlar iptal edildi. Yine neden sınav yapılıyor, iptal etmek için mi? Neden her aldıkları karar yanlış?
Hocam yazmayı unutmuşum bizim okul 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime başladı. Yani eski düzen günde 7 saat ve haftada 5 gün olmak üzere eğitime devam ediyoruz.

Hmm tamam hocam

Yazı baz alınırsa bilişim teknolojileri derside yüzyüze sınav olacak. Ama uzaktan eğitim sürecinde online sınav yapmak daha mantıklı. İdaremiz de bu konuda net bir şey söylemedi. Bekliyoruz.

Bizim ki önce yapılmayacak dendi şimdi yapılacak deniyor. Bir özet hazırlayıp içinden sorcam. Test yaparım. Aslında bir yandan iyi oldu giriş sayıları epey azalmıştı. Online eğitimdeyiz yüz yüze değil.

Evet ben de idareye sordum yapacaksın dediler. Sınav programına eklemiş bilişim ve seçmeliyi.

Değerli yönetici arkadaşlar. 02.03.2021 tarih ve 21569446 sayılı Temel Eğitim genel Müdürlüğünün Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları ile ilgili yazısı gereği son verilere göre salgın sürecinin hassasiyeti nedeni oluşabilecek aksaklıkların önlenmesi amacı ile ilköğretim okulları 4-5-6-7-8. Sınıflardaki zorunlu ve seçmeli derslerle ilgili 2020-2021 eğitim Öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin sınav uygulamalarının, Yönetmeliğin ölçme ve değerlendirme hükümleri çerçevesinde tüm tedbirler alınarak ivedilikle uygulanması gerekmektedir. Bilgilerinize. İyi çalışmalar dilerim.,
Herkes sınav yapsın dediler arkadaşlar bize bugün

az önce okulun whatsapp grubuna idarecimiz yazdı, sınav olacak, bakalım katılım nasıl olacak?

BT sınavı yapacağız diyen arkadaslar, okul tipinizi ve hangi sınıfların ne kadar okula geldiklerini de yazar mısınız? Köy okullarında pandemi öncesi gibi galiba. Bazı yerlerde sadece 8'ler iki gün gidiyor. Bunların sınavları da farklı olacaktır.

Bizde 5-6-7-8'ler haftada ikişer gün 6 ders için okula geliyorlar, o derslerden yüzyüze sınava giriyorlar. BT sınavı yapılacak denilmedi henüz.

Biz yüksek riskli il kategorisindeyiz. Sadece 8 ler ana 6 ders için iki gün gidiyor. Diğerleri tamamen uzaktan.

Bütün derslerden yüz yüze sınav yapılacak. Sınav programı oluşturuldu.

Son düzenleme:
Müdür bey benden on tane soru istedi, sınavı uzaktan yapacağız dedi.

... Ama sınav yapacaksın, not da vereceksin denip neden sonra sınavlar iptal edildi. Yine neden sınav yapılıyor, iptal etmek için mi? Neden her aldıkları karar yanlış?
Ama neden, neden, neden?.. Ahahah, herhangi bir sebebe gerek yok hocam. Öyle istiyorlar, oluyor işte.
Bu arada, bizde de haftaya sınav olacak(5,6). İlçe merkezindeyiz. Öğrenciler haftada iki gün okula geliyor. Benim derslerim ise uzaktan, sınav yakından/yüzyüze. :cool:

Turuncu olanlar ne yapıyorlar renginizi de belli edin. Renginizi de yazın arkadaşlar.

17. maddede şu yazıyor :
"2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin puanlar ilgi (a) Yönetmeliğin Ölçme ve Değerlendirme hükümleri esas alınarak verilecektir. Bütün risk gruplarındaki illerde tüm sınavlar yüz yüze gerçekleştirilecektir. "

Tüm sınavlar yüz yüze olacak, uzaktan sınav yapamazsınız. Tüm derslerden sınav olacaktır demiyor.

Son düzenleme:
Herkes kafasına göre takılıyor. Bizim okul yapmıyor. Oğlumun okulu sınavları yapıyor. Kimisi yüzyüze kimisi uzaktan sınav yapıyor. Resmen kaos...

Yüz yüze eğitimde dersimiz yok hafta sonu mu yapacağız sınavı? Bence sadece yüz yüze eğitimde dersi olan branşlar yapmalı...

Renginizi de yazın arkadaşlar. Turuncuyuz idare az önce sınav listesi yayınladı bilişim yok. yüz yüze yapılan 6 ders var. İlk dönemki gibi...

Renginizi de yazın arkadaşlar. Turuncuyuz idare az önce sınav listesi yayınladı bilişim yok. yüz yüze yapılan 6 ders var. İlk dönemki gibi...
Kırmızı olan ilde yüzyüze bilişim sınavı olan var hocam. (Balıkesir - Edremit)

Ben Bursa'dayım kırmızıdan hallice turuncu bilişim sınavı yok.

Geri