Bu ay kesinti tavan yapmış.neden???

Kodla Büyü
Sendika toplu sözleşme ikramiyesi 60 TL aldınız temmuzda. Buna ilave olarak %lik dilimden dolayı 30-35 Tl kadar vergi Ağustos ayında daha fazla verdiğinizi düşünürsek normaldir. Benimde benzer şekilde. Şöyleki : TEmmuz maaşı =2442 TL, Ağustos =2353 TL :+1:

Sayın Hocam sanırım siz temmuz ayında değil de Ağustos ayında vergi dilimine girmişsiniz. E- bordroda son 3 ayın gelir vergisi miktarını incelerseniz durum ortaya çıkacaktır.

jandarma' Alıntı:
Arkadaşlar Temmuz'da zamlı maaşım 2405 lira idi. Bu ay maaşıma 41 lira çocuk parası da eklendi ve ona rağmen 2349 lira gözüküyor bordroda. Yani çocuk olmasa 100 liraya yakın bir kesinti söz konusu olacak. Acaba yanlışlık mı var. Sizde durum nasıl, bilgilendirirseniz sevinirim[/quot

Hocam çocuk parasını nasıl alabiliriz. Benim eşim çalışıyor. 300 lira doğum yardımını aldık. Her ay maaşıma yansıması için çocuk parası alabiliyor muyum. Eşim çalışsa dahi?

Alırsın hocam. Siz yada eşiniz çalıştığınız resmi kuruma bakmakla yükümlü olduğunuz aile fertlerine dair evrakla giderseniz işlenir. 40 TL gibi bir fark yapıyor galiba.

Re: Ynt: Bu ay kesinti tavan yapmış.neden???

Bir çocuk 6 yaş altı 40 tl mı?
Zannetmiyorum, ama doğrulayan olursa sevinirim.

COBOL' Alıntı:
COBOL Hocam 6 yaş altındaki çocuk için 40 tl 6 yaşında büyük çocuk içinse 20 tl ödeniyor.

NİKA09' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
COBOL Hocam 6 yaş altındaki çocuk için 40 tl 6 yaşında büyük çocuk içinse 20 tl ödeniyor.
Teşekkür ederim sn hocam
Üniversiteden diplomasını almış bir çocuk için bu 20 tl kesilirmi?
Yani
En son nereye kadar?

Bu dönem haziran sonu itibarı ile sanırım Mezun durumda(henüz diploma yada çıkış vermediler) ve 23 yaşının içinde sayın hocam.
Mutemetimiz 24 yaşını beklememi söyledi.
Mevzuat bulamadım.

haziranda gelir vergim 40
temmuzda 70
agustosta 106

daha önceki yıllarda 1 kere göze değer artış olurdu bu yıl 2 oldu.böyle devam ederse sene sonu çok kesinti olur

Sorsanız zam aldınız derler, %4 zam ver %5 fazladan vergi al 2. 6 ay %1 zarardayız zaten önceki 6 aya göre.

arkadaşlar eylül ayında aldığım maaşla son iki aydır aldığım maaş arasında 100 tl fark var.. Normal mi?? geçen sene ek dersimde yoktu doğru düzgün.. bu sene btr oldum..oda 2 aydır.. eskiden kesinti 40-50 olurdu 100 ne oluyor???

hocam bildiğim kadarıyla yılın son aylarında %15 den %20lik dilime giriyoruz haliyle kesinti miktarı da artıyor. bu her sene olan bir durum.

Eylül ayından itibaren 18 tl civarı herkeste emekli primi arttı. 2015 yılbaşına görede 120tl civarı vergi dilimi % 20 kesiliyor.

Geri