.Bu bölümün ismi ne olmalı ???

Kodla Büyü

beyaz24kartal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
El insaf arkadaşlar dost meclisi değilmi bu forum.
Yazamadan edemedim... Aldı başını gidiyor çünkü...
Bu bölümde otomobillerini satmak isteyen %90 ı öğretmen arkadaşlar ilanlar veriyorlar.
Bir başka öğretmen arkadaşı bu aracı alsın piyasadaki çakallar insanları kandırmasın, ailecek alan arkadaşlar otomobilleri kullansın ve arkalarından dua etsin diye...
:verymad: Ama arkadaş biz o çakalları geçtik. Olurda bu kadar olmaz 3-5 galeriye sorarsın biraz piyasa araştırırsın az bişe karıyla buraya yazarsın.
yav aracın sıfır fiyatından bile 200-300tl fazla isteyen var. El insaf bi öğretmen arkadaşın arasa gelse anlamasa çakacaksın yani sıfırdan pahalı öğlemi...

Bu bölümün isim önerilerini size bırakıyorum... Bu bölümün ismi ne olmalııııı???

kime sorsan arabasını över ama hep aklında aracın eksileri kafasını kurcalar. Söylemeye cesaret edemez bu özellik en fazlada vw cilerde vardır. İsteyen istediği fiyatı söyleyebilir ama satabilecekmi bakalım sonra ilanı 6 ay bekler durur...

hocam malesef şu an böyle bi durum var. Satan bazı arkadaşlar dosta gitsin diyerek şişiriyo. Kimse ona niye o fiyata satıyosun demiyo ama bu formdaki iyi niyeti suistimal edip yabancıya gitmesin edebiyatıda yapmasın.
Adamın arabasını galeri 31 e alıyo adam burdaki ilana 32750 yazıyo dosta gitsin diyo şaka gibi :verymad:

Hayır arkadaş galerinin 10.000 verdiğini 10-10,5 arasına ver insanlar arasın alsın.
Sonra sıkışınca aynı galeriye dönüyor. O hocam hoş geldin kucağa senin araca en fazla 9.5 veririm diyor ve alıyor....
Ama yooook bbnette araç 12.250 dosta pazarlık var sünnet misalinden... :verymad:

İsteyen 5 bin fazla ister isteyen 2 bin az ister.
Kimi para dosttan kazanılır der kimi 3-5 demez satar gider.
Kimi de 50 liranın hesabını yapar.
Herkes istediği fiyatı istemekte özgür siz neyin hesabını yapıyorsunuz?
Zorla araba satıldığını ben hiç görmedim boşuna yormayın kendinizi, işinize gelirse alırsınız gelmezse almazsınız.
Karşı tarafa etik masallar veya ticaret kuralları öğretmeye çalışmayın lütfen.

Anladığım araç almak istediniz buradaki üyelerden birinden ve alamadınız, şimdi de buraya yazıp tepkini gösteriyorsun.
Ben arabama 200.000 $ istiyorum, Gelen alır. Olursa önümüzde ki ekime kadar, olmazsa satmam

Hayırlı işler.

galerinin aldığı fiyata satmak mı doğru olan? isteyen istediği fiyatı biçebilir aracına, alanda alır...her alıcı illa bir pazarlık yapılacağını düşündüğü için her satıcıda fiyatı ona göre şişiriyor olabilir, normal şeyler bunlar, hayırlı alış&verişler...
ben ilan koydum burada (yüksek yazdım evet, ama ciddi alıcı zaten ilgilenirdi, fiyatta zaten her zaman pazarlıklıdır (ve araç başında zaten baya indirim yaptık), isterdim buradan birisi alsın, çünkü yüzüm aktı aracı biliyordum, neyse) takılmayın hocam, yüksek yazsa pahalı deniyor, düşük yazsa sorunlu, iletişim şart :)

tok satıcı öyle olur arkadaşım işine gelene tabiki, en iyisi galeriden almak en az 2 bin pazarlıkta inerler, heleki şu sıralar sinek avlıyorlar :D

kafkas sen neden sinirleniyorsun ki. belkide arkadaşlar söyledikleri tipten 8-10 adet olaya şahit olmuşlardır ve bu durumu eleştirmek anlamında konuşmuşlardır.

sanada katılıyorum serbest piyasa ekonomisi var. isteyen istediği fiyata satabilir, alabilir fakat madem bbnet te herkes meslektaş ve hile yok(dışarıdakine göre)
o zaman ufak tefek şeylerde görmezden gelinmeli araba satışında.

Ben mesela 1 aydır araba arıyorum, forumda 1-2 adet ilan gördüm bakmadım bana uygun değildi.

designbote' Alıntı:
kafkas sen neden sinirleniyorsun ki. belkide arkadaşlar söyledikleri tipten 8-10 adet olaya şahit olmuşlardır ve bu durumu eleştirmek anlamında konuşmuşlardır.

sanada katılıyorum serbest piyasa ekonomisi var. isteyen istediği fiyata satabilir, alabilir fakat madem bbnet te herkes meslektaş ve hile yok(dışarıdakine göre)

Ben mesela 1 aydır araba arıyorum, forumda 1-2 adet ilan gördüm bakmadım bana uygun değildi.

Yok sn. Hocam. Ben sinirlenmedim. Arkadaşın eleştirmesine anlam veremedim.
BBnet ten veya öğretmen olmak bir şey değiştirmez ticarette.
Anlamadığım herkesi kendi gibi düşünmek, bir de yarın belki de o arkadaş satarken aynısını yapacak ?
Serbest piyasa ekonomisini anlamak bu kadar mı zor.

Saygılar

Mal benim istediğim fiyatı isterim diyerek sıfırından fazla para isteyenlerin ya ruhsal veya beyinsel özürleri vardır ya da dolandırıcıdır. Bundan dolayı ben :x olurum. Bu tip kişileri fazla takmamak gerekir. Böyle kişilere genellikle yarı fiyatını teklif ederek pazarlığa girerim. böylece;
Ben :mrgreen:
O ise :verymad:

olur..

:puhaha:

Gel hocam pazarlığa benim araba 200.000 $ ama ekime kadar, alabileceksen al yoksa satmayı kesinlikle düşünmüyorum. :mrgreen:

burası genelde öğretmenlerin olduğu bir forum diye insanları kandırmak isteyenler olmayacak mı?ya da burdan birisinden araba alırken sadece sözüne güvenip arabaya hiç baktırmadan mı alacaksınız?yaşadığımız dönemi düşünürsek arabayı kimden alırsanız alın baktırmak, servise ya da performans testine sokmak zorundasınız.sonra takla atmış, şasesi kırık arabayı hatasız diye satabilirler.fiyata gelince herkes istediği fiyatı yazmakta elbette özgür.bu anlamda kazık atma olduğunu düşünmüyorum.eğer bu işten anlamıyorsa bir bilenle bakacak ya da alacak.o kişinin kendi hatası olur...

yav arkadaşın kızdığı forumda "dosta gitsin" , "başkasına gitmesin" , "yabancıya gitmesin" , "branşdaşlarım alsın" deyip 3-5 bin fazla fiyat yazanlar. bende gıcık oluyorum böyle yapanlara. düşünce özgürlüğü arkadaşım gıcık olurum olmam kime ne.

saçmalık saçma fiyat isteyen öğretmenlerde.....araba araba değil lüx cip sanki.. .hadi istedin savunma nette cepte kendini.. iyiki de internet var yoksa ellerine düşsek birikimlerimiz gidecek....

Burda kimin kaça sattığı kimseyi ilgilendirmez fakat tepki çeken şey yabancıya gitmesin dosta gitsin türünden laf salatası yapıp burdakilere arabasını dışarıya satacağından daha fahiş fiyata kakalamaya çalışmaları. Görmeden geçin demiş bazı arkadaşlar ama insan kendini enayi yerine koymaya çalışanlara da tepki vermeden duramıyo haliyle

kafkas' Alıntı:
designbote' Alıntı:

Yok sn. Hocam. Ben sinirlenmedim. Arkadaşın eleştirmesine anlam veremedim.
BBnet ten veya öğretmen olmak bir şey değiştirmez ticarette.
Anlamadığım herkesi kendi gibi düşünmek, bir de yarın belki de o arkadaş satarken aynısını yapacak ?
Serbest piyasa ekonomisini anlamak bu kadar mı zor.

Saygılar

Anlam verememeniz normal hocam. Çünkü öğretmen deyince benim aklıma gelen birçok onurlu vasıf sizin aklınıza gelmiyor demekki.
Sıfırından bile pahalı fiyat yazıyor insanlar. 200.000$ gibi hani gelse verse o fiyatı satacaksınız yani.
Biz uçuk rakam isteyen galericilere veya simsarlara bişe diyomuyuz. Adamın işi o
Ozaman öğretmenim dostum meslektaşım demeyeceksin sorarlarsa mesleğini "sebest meslek çok serbest diyeceksin(organize işler Yılmaz Erdoğan)
Saygılar bizden... Yanlışmıyım ???

beyaz24kartal' Alıntı:
Anlam verememeniz normal hocam. Çünkü öğretmen deyince benim aklıma gelen birçok onurlu vasıf sizin aklınıza gelmiyor demekki.
Sıfırından bile pahalı fiyat yazıyor insanlar. 200.000$ gibi hani gelse verse o fiyatı satacaksınız yani.
Biz uçuk rakam isteyen galericilere veya simsarlara bişe diyomuyuz. Adamın işi o
Ozaman öğretmenim dostum meslektaşım demeyeceksin sorarlarsa mesleğini "sebest meslek çok serbest diyeceksin(organize işler Yılmaz Erdoğan)
Saygılar bizden... Yanlışmıyım ???

Doğrusun, zaten ben Serbest dalış uzmanıyım diyorum soranlara. Arabayı 1000 lira fazladan satarsan öğretmenlik gidiyor galiba. Ne alaka? onur gurur vasıf ne varsa yazmışsın.

Sıfırından 100-200 veya 1000-2000 fazla isteyebilir insan. Sende alma o zaman, sen niye karşıdaki insanlardan bir şey bekliyorsun ki, pazarlıkta sözünü söylersin olur biter, burada konu açıp bu tarz arkadaşlara sitem edince eline ne geçecek? Sana zorla biri bir şey mi satabilir?

Hayırlı alışverişler.

Geri