Bu da benim Yıllık Planım(5-BTY) Lab.yok

Kodla Büyü

mehday33

Site Gezgini
Diğer planların müfredatı biraz fazla geldiği için ben de kendi planımı yaptım. Planda sadece 1. yeterlilik düzeyi var öğretim programında bütün yeterlilik düzeyleri olacak diye bir ibare göremedim.Değiştirilebileceği yazıyordu bende değiştirdim. 5. sınıfta bu yeterlilik düzeyini uygulamayı düşünüyorum. Bunun gerekçelerini de zümreye yazmayı düşünüyorum. Evinde bilgisayar olmayan öğrencilerim var. Bununla ilgili düşüncelerim:
http://www.bilgisayarbilisim.net/il...-sinif-bt-ve-yazilim-dersi-plani-t117002.html

Geçen sene 5. sınıf öğrencilerine e-posta aldırmıştım( o zaman lab. vardı) bu bile benim minimum 2 haftamı almıştı. Yani demem o ki müfredatı zorluyoruz. 40 dan fazla başlık bir sene de işlenebilir mi? Bana, klavyede @ işaretini yazamayan bir öğrenciye 2 dönemde program yazdırtmak zor geliyor. Hele bir de lab yoksa. 5. sınıfta bunları verdik diyelim. 8. sınıfta aynı çocuk aynı dersleri tekrar tekrar mı görecek?

5. sınıfta bu yeterlilikleri bazı konular erken biterse de temel bilgisayar kullanımını vermeyi düşünüyorum. Projeksiyon ile de onları anlatırım. Çocuklara uygulamayı kendi bilgisayarımda yaptırırım.(tabiki birkaç kiişiye :) :) ) 2. yeterlilik düzeyinden de eklemeler yapabilirim. Bunu da 2. dönem zümresinde belirtirim.

Forumdaki bir hocamızın sitesini ben de paylaşmak istiyorum. http://egitimbilisim.com
Bu plana eklemeler, düzenlemeler yapan olursa çok güzel olur.

Ekli dosyalar

• 2013-2014_5.sınıf_BTY_YILLIK PLAN.rar
    13.3 KB · Görüntüleme: 2,378
teşekkürler hocam elinize sağlık. bilgisayar sınıfı dağıtılmış biri olarak yaptığınız planı çok beğendim. hemen alıp kullanmayı düşünüyorum.

Hocam çok güzel plan olmuş.Az ve öz.Ben 5 ve 6 lara aynı planı uygulamayı düşünüyorum.Lab yok çocukların dersine ilk defa giriyorum.Geçen sene ne öğrendikleri belli değil.Müfredatta oturmamıştı.Verilmiş olsada tekar etmek mantıklı geldi.

:+1:
Çok güzel olmuş hocam ellerine sağlık bende yeni geldiğim köy okulunda anca bunu uygulayabilirim.

bizim 5. sınıflar hazırlık sınıfı yapıldı. bilişim, beden eğitimi , müzik, görsel sanatlar dersi yok onun yerine 11 saat ingilizce var. sadece 6 larda dersim var. lab geçen sene dağıtıldı. ben bu planı 6 larda uygulamayı düşünüyorum.

umus1979' Alıntı:
bizim 5. sınıflar hazırlık sınıfı yapıldı. bilişim, beden eğitimi , müzik, görsel sanatlar dersi yok onun yerine 11 saat ingilizce var. sadece 6 larda dersim var. lab geçen sene dağıtıldı. ben bu planı 6 larda uygulamayı düşünüyorum.

zorunlu olan bilişim teknolojileri ve yazılım dersi nasıl olmuyormuş 5.sınıflarda sayın hocam?

osbitos' Alıntı:
umus1979' Alıntı:

zorunlu olan bilişim teknolojileri ve yazılım dersi nasıl olmuyormuş 5.sınıflarda sayın hocam?
valla bende anlamadım. müdür ben yaptım oldu diyo. yönetmelikte açık bir madde var. ne yapalım uyduk.

alakasız olacak belki ama 2 saat dersi blok mu yaptınız. yoksa günlere mi dağıttınız

kdoksan' Alıntı:
Hocam çok güzel plan olmuş.Az ve öz.Ben 5 ve 6 lara aynı planı uygulamayı düşünüyorum.Lab yok çocukların dersine ilk defa giriyorum.Geçen sene ne öğrendikleri belli değil.Müfredatta oturmamıştı.Verilmiş olsada tekar etmek mantıklı geldi.

Ben de 5 ve 6 lara aynı planı uygulayacağım.

Teşekkür ederiz. :+1:

Geri