Bu ilandaki Fatih tablet mi ?

Kodla Büyü
Daha neler neler var ama okunma ihtimaline karşı yazmamak daha iyi :mrgreen:

Hocam anladığım kadarıyla tablet dağıtımı yavaş yavaş rafa kalkacak gibi duruyor. Baştan göz boyamak için milyonlarca dolar harcanarak ve sahadan görüş alınmadan yapılan bir işten sanırım sessiz sedasız bir geri dönüş yapılacak gibi duruyor. Yoksa 1.5 yıl önce gelmesi gereken tabletler henüz gelmedi...Şuan 11 ve 12lerde tablet var. Böylece kalacak gibi...

Öte yandan tablet öğrencinin kendi malı. İster satar, ister kullanır. Hiçbirşey yapamayız. Öğretmen satarsa sakat ama çünkü emekli olunca geri alınacak yaklaşık 30 yıl sonra :idea: Yalnız 5 yıl sonra kullanım ömrü doluyor. Buradaki çelişki ne yaman bir çelişkidir!

Herkes herşeyi görüyor hocam merak etmeyin. Bakana yada bakanlıktan birine sövün bakalım kayıtsız kalıyor mu? Ama bizim vergilerimizle alınan bu tabletler çar çur edilince sorun yok.

Sen ey ne büyüksün eğitim sistemi. Böyle çarpık düzende dahi güzel insanlar yetiştirebiliyorsun :D

cgg*seco' Alıntı:
Hocam anladığım kadarıyla tablet dağıtımı yavaş yavaş rafa kalkacak gibi duruyor. Baştan göz boyamak için milyonlarca dolar harcanarak ve sahadan görüş alınmadan yapılan bir işten sanırım sessiz sedasız bir geri dönüş yapılacak gibi duruyor. Yoksa 1.5 yıl önce gelmesi gereken tabletler henüz gelmedi...Şuan 11 ve 12lerde tablet var. Böylece kalacak gibi...

Öte yandan tablet öğrencinin kendi malı. İster satar, ister kullanır. Hiçbirşey yapamayız. Öğretmen satarsa sakat ama çünkü emekli olunca geri alınacak yaklaşık 30 yıl sonra :idea: Yalnız 5 yıl sonra kullanım ömrü doluyor. Buradaki çelişki ne yaman bir çelişkidir!

Herkes herşeyi görüyor hocam merak etmeyin. Bakana yada bakanlıktan birine sövün bakalım kayıtsız kalıyor mu? Ama bizim vergilerimizle alınan bu tabletler çar çur edilince sorun yok.

Sen ey ne büyüksün eğitim sistemi. Böyle çarpık düzende dahi güzel insanlar yetiştirebiliyorsun :D
Aynı görüşteyim. 1-2 yıl içinde kesinlikle kimse ağzına tablet dağıtımı diye bişey almayacak. Şu an rölanti de.

bölge zümrelerinde veya btr toplantılarında mutlaka tablet dağıtımının yapılmaması gerektiği konuşulmalı ve öneri olarak sunulmalı

çok gereksiz

en azında alt yapısı tam anlamıyla hazırlanmadan tablet dağıtmak tam bir saçmalık olur bundan sonra

cgg*seco' Alıntı:

Ben çok şey söylemek istiyorum :( ama içime içime atıyorum yaşlanacağım tez vakitte bu yüzden :cry:

yok değil hocam ben baktım... Seçim vaatleriyle dağıtılan, buzdolabı çamaşır makinası, odun kömür gibi promosyonlardan onlar.. :D

mse' Alıntı:
yok değil hocam ben baktım... Seçim vaatleriyle dağıtılan, buzdolabı çamaşır makinası, odun kömür gibi promosyonlardan onlar.. :D

:roll: hm tamma o zaman yaa korktum ben de bir an malum o saydıklarınızdan ben hiç almadığım için ayırt edemiyorum :)

HABER YENİ: http://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2017 ... et-dopingi

2.5 milyon öğrenciye tablet dopingi
Giriş Tarihi:30.05.2017, 23:13 Güncelleme Tarihi:30.05.2017, 23:13

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), FATİH projesi kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim döneminin başında 7 ve 9'uncu sınıf öğrencilerinin tamamına 2.5 milyon adet 4.5G uyumlu tablet bilgisayar dağıtacak.

1.4 milyonu dağıtıldı

MEB, bugüne kadar öğretmenler de dahil toplam 1.4 milyona yakın tablet dağıtımı yaptı. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başlatılan FATİH projesi kapsamında yeni eğitim öğretim döneminde 2.5 milyon öğrenci okula başladığında sıralarının üstünde ücretsiz kitaplarla birlikte tablet bilgisayarlarını da bulacak. 4.5G uyumlu internet bağlantılı yeni tablet bilgisayarlar içerikleriyle de öğrencilerin hem TEOG hem de üniversite sınavına hazırlıklarında büyük kolaylıklar sağlayacak.

EN ÜCRA KÖYE İNTERNET

2012 yılında pilot olarak başlayan FATİH projesi kapsamında bugüne kadar okullara 432 bin 288 etkileşimli tahta kuruldu. Gelecek yıl 298 bin etkileşimli tahtanın daha kurulumu tamamlanarak toplamda 727 bin 288 etkileşimli tahta derslerde kullanılabilecek.

Bugüne kadar öğretmenler dahil toplamda 1.4 milyon tablet dağıtıldı. Halihazırda tüm okullar internet erişimine sahipken 10 bin 535 okula yüksek hızlı internet erişimi sağlandı. Böylelikle Türkiye'nin mevsim şartlarında ulaşımın bile sağlanmadığı en ücra köylere kadar yüksek hızlı internet erişimi sağlandı. FATİH projesiyle, 2018'in sonunda 7'inci sınıftan itibaren tüm 10 milyon öğrencinin tablet sahibi olması bekleniyor.

Tablet dağıtımının ilk başladığı andan itibaren böyle zaten arkadaşlar. Emini ki ilk dağıtılan tablet ile ilk satılan tablet arasında en fazla 1 hafta vardır.

Hangi proje kapsamında bilmiyorum ama (Fatih'ten önceki bir projeydi) yine öğrencilere dağıtılan dizüstü bilgisayalar da gittigidiyor, letgo, sahibinden de satışta zaten.

Letgo da satılık var..
2a0bf821baf07d61f76133c53144d0a6.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri