Bu kadar içeriğe Adsense Kabul Etmiyor.

Kodla Büyü

erolkamil

Site Gezgini
http://www.potamanya.com adlı web sitemde, yaklaşık 6 aydır düzenli olarak özgün ve güncel basketbol haberleri giriyorum. Şu ana kadar sitemde 400 adet özgün haber mevcut. Fakat adsense başvurum 3.kez reddedildi. Google politikalarıyla bir türlü uyum sağlayamıyormuşum. Yardımcı olacak arkadaşlardan destek bekliyorum.

hocam içerikler özgün dedin ama
bu fotoların kullanım haklarından sıkıntı çıkarıyor olabilirler

Hocam çok uzman olmayan biri olarak;
Bildiğim kadarıyla çok yüksek hiti yoksa sitenin 6 aydan önce adsense başvuruları genelde reddediyor zaten.
İlk başvuruyu reddettikten sonra zaten köklü değişikliklere gitmediyseniz yine diğer başvurularınız da olumsuz dönecektir.
Arkadaşın dediği gibi iletişime geçip durumu izah ederek deneyebilirsiniz şansınızı.

Son olarak özgünlük durumu çok problemli bir durum. Makaleleri sizin yazıyor olmanız o makaleyi özgün yapmıyor maalesef.
Makalelerinizi yayınlamadan önce özgünlük kontrolünden geçirmeniz sorunu çözmenizi sağlayabilir(Belkide yapmışsınızdır kontrol etmedim.)

İyi çalışmalar

hocam bilgi teşekkürler. Fotoların hepsini editliyorum. Maç yorumlarını maçları bizzat izleyerek yapıyorum. Kaan Kuralla yarışırım o derece:)

Hocam tekil ziyaretçi sayınız da adsense için yetersiz gibi. Bu sayıyı arttırabilirseniz ve belli ölçüde özgün içeriğinize devam ederseniz adsense için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

İletişim sayfanızı wp eklentileri ile yaparsanız daha iyi olur.
İçerik iyi sabırla beklemek gerek.

ÜSt üste birkaç red geldiyse başvurulara biraz ara verin. Zaten sitenin çok yüksek hiti yoksa bir getirisi şu aşamada olmayacak. Onun yerine Google news, yandex news gibi haber akışlarına kaydettirmeyi deneyin. Bir şekilde siteye ziyaretçi gelmeye başladıktan sonra zaten adsense de kabul edecek başvurunuzu.

erolkamil' Alıntı:
Günlük ortalama 200 hitim var. İçerikler orjinal ama yine tık yok :)
tık kullanıcı profiliyle de alakalı birşey. Örneğin bayanlara gitap eden moda vb. bir siteniz varsa reklamlar da bayanlara hitap eden ürünler çıkıyor. Bu sebeple daha kolay tık alıyorsunuz. Bilişimcilere hitap eden bir siteyse zaten çoğu adblock kullanıyor reklamı gören sayısı bile otomatik olarak azalıyor.

200 ziyaretçi kabul olsa bile bişey kazandırmaz. Olsa olsa Günlük 30 - 40 Kr. Siz öncelikle orijinal yazılar ile ziyaretçinizi artırın

Bugüne kadar hiçbir adsense başvurum reddedilmedi. Sitelerimin içinde tamamen botlarla çalışan,sürekli başka sitelerden çekilen haberlerden oluşan sitelerimde bile sorun yaşamadım. Siz de gördüğüm kadarıyla maç özetlerinin videosu var. Belki bu onay almanıza engel oluyordur. Sonuçta LİG Tv den görüntü alıp lig maçlarının özetini yayınlayan siteler de adsense'de onay alamazlar. Onun dışında içeriğiniz çok güzel, zaten bu alanda çok fazla ziyaretçi beklemeniz doğru olmaz. Bu konuda kaliteli içerik arayan sporsever çok azdır. Bence adsense yerine, biraz sabırlı olup, belli bir kemik kitleye ulaşarak daha farklı yerlerden direk reklamlar da alabilirsiniz. Yine de böyle tek başınıza çok özgün de olsa içerik geliştirerek çok fazla gelir beklemeniz doğru olmaz.

isimden ya da adresten kaynaklanıyor olailir, daha önce red yemiş biriyle aynı ise isminiz ya da adres daha önce kullanılmışsa onaylamıyordu eskiden

soouuk' Alıntı:
Bugüne kadar hiçbir adsense başvurum reddedilmedi. Sitelerimin içinde tamamen botlarla çalışan,sürekli başka sitelerden çekilen haberlerden oluşan sitelerimde bile sorun yaşamadım. Siz de gördüğüm kadarıyla maç özetlerinin videosu var. Belki bu onay almanıza engel oluyordur. Sonuçta LİG Tv den görüntü alıp lig maçlarının özetini yayınlayan siteler de adsense'de onay alamazlar. Onun dışında içeriğiniz çok güzel, zaten bu alanda çok fazla ziyaretçi beklemeniz doğru olmaz. Bu konuda kaliteli içerik arayan sporsever çok azdır. Bence adsense yerine, biraz sabırlı olup, belli bir kemik kitleye ulaşarak daha farklı yerlerden direk reklamlar da alabilirsiniz. Yine de böyle tek başınıza çok özgün de olsa içerik geliştirerek çok fazla gelir beklemeniz doğru olmaz.
Değerli hocam, basketbol dünyasını küçümseme :) Bu tarz siteler çok fazla yok. En son Kaan Kural el attı bu işe.

site olmadan kayıt olamıyormuyuz adsense ye? youtube kanalımdan bir miktar kaznaıyorum ama kanalı doğurdan adsenseye bağlayamıyorum
eski sitemle kaydolmuşum değiştiremiyorum

Değerli arkadaşlar web sitesini Google News'e kabul ettirebilen var mı aranızda. Bunun için gerekli kriterler hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi

Geri