bu kasalarla ne yapacağım

Kodla Büyü

cupcake

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar hepinize günaydın, elimde 3 adet kasa var , power çalışıyor ama bunların hiçbirinden açılışta bip sesleri gelmiyor ve ekrana görüntü vermiyor, her birini tek tek nasıl sorun tespit edebilirim, ramları değiştirip azalttım vs ama işe yaramıyor, bu durumda kesin anakart yanmıştır diyebilir miyim? anakart değişimi dışında bana ne önerirsiniz, sınıfta hurda şeklinde durunca canım sıkılıyor

arkadaşlar hepinize günaydın, elimde 3 adet kasa var , power çalışıyor ama bunların hiçbirinden açılışta bip sesleri gelmiyor ve ekrana görüntü vermiyor, her birini tek tek nasıl sorun tespit edebilirim, ramları değiştirip azalttım vs ama işe yaramıyor, bu durumda kesin anakart yanmıştır diyebilir miyim? anakart değişimi dışında bana ne önerirsiniz, sınıfta hurda şeklinde durunca canım sıkılıyor
hocam ram, işlemci ve hdd değişimiyle, anakartı değişmeden kontrol ederek sorunun hangisinde olduğunu tespit edebilirsiniz. eğer ekran kartı onboard değilse onuda değiştirerek sorunu tespit edersiniz. yani deneme yanılma yöntemi :)

Güç kaynaklarının 12v çıkışını kontrol edin. Özellikle işlemci 12v girişi düşük olursa sistem açılmıyor.

uzun süredir yatıyorsa kasalar, ram ve ram slotlarının tozlarını temizleyip bir deneyin. eğer olmaz ise @hayalcisuat hocamın dediği gibi tüm bileşenleri tek tek bir deneyin. Ama önce güzel bir toz temizliği ile işe başlayın.

Geri