Bu kedi ne yapıyor?

Kodla Büyü

herotürk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2015-04-10-82630600.jpg

İniyor mu çıkıyor mu?

Kullanıcı yorumları:

@havva(admin) Kedi bence iniyor çünkü çıkıntının iniş kısmında kalması gerekli. Eğer üst kısımda kalırsa merdivenden inen kişiler takılıp düşebilir.

@mine Baştan iniyor gibi düşündüm ama burada fotoğrafı çeken kişininde bulunduğu çekim açısı önemli. İniyor gibi görünebilir belki ama çeken kişi çıkıyorken çekmiş perspektif birşey olmuş :)

http://trendyasam.com/kedi-iniyor-mu-cikiyor-mu/

Yukarıdan aşağı doğru iniyor bence. Merdivenlerin basamak fazlalıklarından öyle gibi geldi

kedi iniyor yoksa çıkarken kedi böyle adım atarak çıkamaz. umarım trafoya girmez.

İniyor olsa gökyüzü yada başka bir ışık kaynağı yansıması olurdu. Sanki mer divenlerin duvar daki köşeli izleri çıkıyor olduğunun mesajını veriyor.

değişik fotolar da mevcut internette. bu olayı yıllar önce bi bilim-teknik dergisinde okumuştum. karıştırmamızın sebebi, gözümüze gelen ışınların, beyne giderken sinirlerde çarpışması ve bozulması gibi bi gerekçe ile açıklamışlardı o zaman!

Her bir merdivenin kıyısındaki 2 şer santimlik kalıplara bakın. O kalıplar sadece aşağıdan bakıldığında görülür. Yani resim aşıdan çekilmiş.

Re: Ynt: Bu kedi ne yapıyor?

halk' Alıntı:
Her bir merdivenin kıyısındaki 2 şer santimlik kalıplara bakın. O kalıplar sadece aşağıdan bakıldığında görülür. Yani resim aşıdan çekilmiş.
Tersi düşünürsen de aynı cevap
Hatta kalıplar tersinden bakarsanız merdiven zemini hizasına tam oturuyor.
Aşağıdan bakıldığında kalıp yarım kalıyor.
Yani bence kedi yukarıya tırmanıyor.
Sadece merdiven basamak uçları benim bu tezimi çürütür.
Ben merdiven basamak uçlarına göre değil, kalıp izlerine bakarak kedi çıkıyor diyorum.

Hicbir merdivenin çıkılan yerinde çıkıntı olmaz. Kedi iniyor. Nokta.

Ya bu kediler niye bu kadar popüler :D merdivende yürümesi bile olay oluyor...

Noktayı koyuyorum. Merdiven desenlerine bakın hepsi aynı. Photoshop v.s. programda düzenlenmiş.
Cevabı yok. Belki düz yolda yürüyen kedidir...

Geri