Bu resimde düzeltme yapmam lazım

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşım bu resmi yolladı 35.yıl yazan yer 42.yıl olcakmış bi de siyah olan üst alt bölüm kırmızı olucak dedi ama ben yapamadım, özellikle o sayının olduğu yeri bozmadan nasıl 42 yapabilirim yardımcı olabilecek var mı :(

Ekli dosyalar

• universal.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 195
PSD varsa göndersin. Yoksada şununla idare etsin.

Ekli dosyalar

• universal.rar
    15.5 MB · Görüntüleme: 58
  • universal.jpg
    universal.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 1,242
hocam harikasın ya ne diyim..ama bana balık vermeyin balık tutmayı öğretin :) hangi programda yaptınız, o 42yi nasıl yazdınız yani öyle kenar çizgisi olan yazı fontu hangisi merak ediyorum..

Şaka yaptım hocam lütfen!

Ekli dosyalar

• TZCN.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 73
Hocam photoshopta açtım. 35 yazan kısmı yama aracı ve damga aracı ile temizledim daha sonra burada renk tonlamasının uyması için gene yama aracı ile tonunu ayarlamaya çalıştım. Ardından text aracını seçtim fontu arial kalın 22 punto yaptım yazıyı yazdım ardından bu text katmanını seçtim kenarlık ekledim yazı rengini de damlalık ile diğer yıl tonundan aldım. Aynı şekilde kenarlık ekleyip tonu gene yıldan aldım. Daha sonra seçim araçlarından üstteki siyah kısımları seçtim seçtikten sonra sağ tıkladım kopyala yoluyla yeni katman dedim ardından ctrl+U yaptım renk menüsünü açtım buradan renklendiri seçtikten sonra çubukları hareket ettirerek kırmızı ton yapmaya çalıştım. Kısaca böyle. :)

Demhar' Alıntı:
Şaka yaptım hocam lütfen!

teşekkür ederim emeğiniz için bunu da yolliyim arkadaşıma..
hasari' Alıntı:
Hocam photoshopta açtım. 35 yazan kısmı yama aracı ve damga aracı ile temizledim daha sonra burada renk tonlamasının uyması için gene yama aracı ile tonunu ayarlamaya çalıştım. Ardından text aracını seçtim fontu arial kalın 22 punto yaptım yazıyı yazdım ardından bu text katmanını seçtim kenarlık ekledim yazı rengini de damlalık ile diğer yıl tonundan aldım. Aynı şekilde kenarlık ekleyip tonu gene yıldan aldım. Daha sonra seçim araçlarından üstteki siyah kısımları seçtim seçtikten sonra sağ tıkladım kopyala yoluyla yeni katman dedim ardından ctrl+U yaptım renk menüsünü açtım buradan renklendiri seçtikten sonra çubukları hareket ettirerek kırmızı ton yapmaya çalıştım. Kısaca böyle. :)

deneyeceğim hocam teşekkürler;)

Hocam selamlar; resim üzerindeki değişiklikleri photoshop üzerinden yapabiliyoruz..
*üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz resmi photoshop ile açınız.
*renk değişikliği yapmak istediğiniz yeri dörtgen işaretleme aracı ile seçiniz.
*seçim yaptığınız yeri görüntü/ ayarlamalar / renk dengesi ( ben kırmızıyı sona diğerlerini de en başa getirerek elde ettim)
* sayısal olarak yapmak istediğiniz değişiklik için de klonlama damga aracı ile zemini elde edip ( netten daha fazla örnek ile pekiştirilebilir) daha sonra yatay yazım aracını uygun renk ve boyutu seçerek sayıyı yazabilirsiniz.. daha sonra katmanlar menüsünde sayı çalışması yaptığınız katmanı seçip alt taraftaki fx ten yada sayı katmanına sağ tıklayarak karıştırma seçeneklerinden de kontur özelliği ile uygun dış ışımayı yapabilirsiniz...

Ekli dosyalar

• universal.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
BayTerapi' Alıntı:
Hocam selamlar; resim üzerindeki değişiklikleri photoshop üzerinden yapabiliyoruz..
*üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz resmi photoshop ile açınız.
*renk değişikliği yapmak istediğiniz yeri dörtgen işaretleme aracı ile seçiniz.
*seçim yaptığınız yeri görüntü/ ayarlamalar / renk dengesi ( ben kırmızıyı sona diğerlerini de en başa getirerek elde ettim)
* sayısal olarak yapmak istediğiniz değişiklik için de klonlama damga aracı ile zemini elde edip ( netten daha fazla örnek ile pekiştirilebilir) daha sonra yatay yazım aracını uygun renk ve boyutu seçerek sayıyı yazabilirsiniz.. daha sonra katmanlar menüsünde sayı çalışması yaptığınız katmanı seçip alt taraftaki fx ten yada sayı katmanına sağ tıklayarak karıştırma seçeneklerinden de kontur özelliği ile uygun dış ışımayı yapabilirsiniz...

:++: :alkis:

fireworks programında da çok basit yapabilirsiniz hocam bu değişiklikleri

fireworkste basit şeyleri yapabiliyorum ama arkaplanı karışık renkte olan şeyleri düzeltemiyorum malesef..çok çalışmam lazım çooook :)

asacan' Alıntı:
hasari' Alıntı:
PSD varsa göndersin. Yoksada şununla idare etsin.
hocam yazıyı becerememişsin... :)) sanırım bir font o arial ile olması çok zor gibi geldi bana
Hocam kısa sürede anca bu kadar olur uğraşılırsa istendiği gibi ayarlanabilir. Farkındayım yazının toplamda üç rengi var iki tane dış çizgi şeklinde görünmekte. Ama dikkat edersen bunu fark edersin öyle bir bakışta anlaşılacak şey değil. :)

Geri