bu resimler hangi programda yapılıyor

Kodla Büyü
Bunları çizen bir karikatürist. Çizimleri artık bilgisayarda yapıyormuş. Tabi büyük payı çizim yeteneğindendir.
illustrator ile veya eskiz programlarından biriyle çiziyor olabilir. Grafik tablet kullanarak çizim yapıyordur diye düşünüyorum. Eskiz çalışması sonrası renklendiriyordur tahminim. Eskiz programları şeklinde arama yapabilirsiniz.

Hocam ben de bir ara heveslenmiştim. Grafik tablet kullanıyorlar. Sen bir süre elde kağıda çizip, ardından tarayıcı ve photoshopta yeniden çizip renklendirebilirsin. Benim o şekilde yaptığım bir iki resim oldu. Hiç de fena olmamıştı. Çizim dersleri içinse youtube da jazza diye bir adam vardı, iyiydi. Animasyon da yapıyor o. Flashta çiziyor. Şimdiden iyi çalışmalar

ebolukcu' Alıntı:
Hocam ben de bir ara heveslenmiştim. Grafik tablet kullanıyorlar. Sen bir süre elde kağıda çizip, ardından tarayıcı ve photoshopta yeniden çizip renklendirebilirsin. Benim o şekilde yaptığım bir iki resim oldu. Hiç de fena olmamıştı. Çizim dersleri içinse youtube da jazza diye bir adam vardı, iyiydi. Animasyon da yapıyor o. Flashta çiziyor. Şimdiden iyi çalışmalar

hocam dediklerinizi paylaşabilir misinz?

https://www.youtube.com/user/DrawWithJazza
Youtube kanalı bu, "tutorial" oynatma listelerinde, orada anlatmış çizim derslerini. Ben çok faydalı bulmuştum. Jazza grafik tablet kullanıyor. Ben kurşun kalem ile kağıda çiziyordum. Ardından güzel pilot kalemlerle üzerinden geçiyordum. Sonra siliyordum kurşun kalemi. Akabinde tarayıcı ile photoshop'a atıp pen tool ile baştan çizip boya dolduruyordum. Hayatımda resim çizmemiş birisi olarak 10 15 günlük bir çaba ile inanamayacağım şeyler çizdim. Geçenlerde aklıma başka bir çözüm yöntemi de geldi. Eğer win 8 yüklü bir tablet varsa, direk graphic tablet olarak kullanılabilir diye düşünüyorum. Denenebilir.

Yaptığım örnekleri kastediyorsanız o örnekler durmuyor hocam. Ben karikatür yapmamıştım ama. Örnek çizgi karakterler, uçan balon, helikopter falan yapmıştım. Android oyun yapımı ile uğraşan biriyim. Oradaki karakterleri, nesneleri kendim çizeyim diye çalışmıştım. Sonradan bıraktım.

Geri