Bu sene HEM'de BTR oluyor mu?

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar yazıyı tam olarak okumadım, ancak bilen var mı? Bu seneki yazıda geçen sene olduğu gibi "Görevlendirmeler örgün eğitim kurumlarında olacaktır" şeklinde bir ifade var mı? Yoksa bu sene hem örgün hem yaygın eğitimde görevlendirme olabilir mi?

Teşekkürler hocam, ilk baktığımda hızlıca göz attığım için görmemişim.

O zaman buradan tüm zümrelerime şunu söyleyeyim. Valilik görevlendirmesi (imzası-oluru) bile olsa hiçbir HEM'de BTR görevi verilemez. İldekiler (özellikle il koordinatörleri) bu konuda pek dikkatli olamıyorlar. Hatta valilik oluru olunca herşey olur zannediyorlar. Ama valilik oluru bile Bakanlık yazısından önde değildir.

Zümre arkadaşlarımdan ricam buna dikkat etsinler ne kendileri için ne de başka arkadaşları için buna göz yummasınlar. Eğer birileri HEM'de görevlendirilmeye çalışılıyorsa başka isimlerde ve başka görevlendirmelerle HEM'lerde valilik oluru ile görevlendirme yapılabilir. Ama bu görevlendirmenin adı BTR olmamalı, olamaz.

Yapılırsa ne olur? Herhangi bir şikayette görevlendirmesi yapılan kişinin görevlendirmesi iptal edilir ve bu görevden dolayı aldığı ekders ücretinin iadesi istenir.

Tüm zümrelerimin buna dikkat etmelerini ve bu gibi durumlarda önce sendikalarını uyarmalarını, oradan ses çıkmıyorsa da Bimer'e durumu bildirmelerini rica ediyorum. Örnek dilikçe paylaşımını buradan yapabiliriz.

Ben neden bunu önemsiyorum? İmzamda da yazılı olduğu gibi "Herkes kendi işini yapacak, herkes kendi işini dosdoğru yapacak". Geçen sene ben buna şahit oldum ve 3 büyük sendikaya da durumu bildirdim ve bunun usulsüzlük olduğunu söyledim. 3 sendika da (birisi kendi sendikam) böyle bir şeyin olmadığını, kesinlikle yapılamayacağını, görevlendirmenin iptal olacağını vs. vs. vs. söylemelerine rağmen bir süre sonra hepsi de kapıyı yüzüme kapattı ve bana da fazla ses çıkarmamamı söylediler.

Ancak bir yerde usulsüzlük varsa ben ona ses çıkartırım. Gittiği yere kadar da itirazımı yaparım. Herkes kanuna kurala uyacak, o kadar. :x

Sonradan öğrendim ki görevlendirmeler yandaş sendika tarafından ile rica etmek suretiyle yapılmış. Eyyyce deli oldum.

Zümrelerimden ricam bu sene HAKK'ın yerini bulması, HAKK'ın yere düşmemesi çiğnenmemesi adına birlik olalım. Ve sendikacılardan ve sendikalardan bile ayrı noktada, hak olan doğrultuda güçlü olduğumuzu gösterelim. :alkis:

Geri