Bu sene lise kayıtları nasıl işliyor?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yeğenime 6 okul tercih yapmıştık şimdi tercih sonucuna baktığımda 3 tane okul için kazanamadınız yazıyor diğer okullar ortada yok acaba bu okullar kendileri mi öğrenci seçip sonucu açıklıyor beklersek diğer okullar için sonuç açıklanır mı ne yapmak lazım? :)

Kazanamadınız dediği okullarda yedektedir deyip ve sırasını belirtmemişlermi?

GRİNGO' Alıntı:
Kazanamadınız dediği okullarda yedektedir deyip ve sırasını belirtmemişlermi?
Yok onuda belirtmemişler sadece kaç kişi kayıt yapmamış ve yedek sayısını söylüyor.
Ekran şu:

Ekli dosyalar

• okul.jpg
    okul.jpg
    62.4 KB · Görüntüleme: 546
Sanırım 6 tercih üzerinden 4. tercihine yerleşmiş olmalıki siz ilk üçünü vermişsiniz.
3. tercihine yedek başvurusu yapacak 15 boş var şansı hayli yüksek.Yarın sabah okula gitmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

yedeklerin sıralamasında dahi yok. eğer yedekten kazanmış olsaydı takip edin diye uyarı verecekti. şimdi ağustos 29 a kadar sınavsız diploma notu ile 2013 Sınavsız Öğrenci Alan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Bireysel e-Başvuru Tercih İşlemleri için başvuru yapmalısınız. tercihler için 2013 Sınavsız Öğrenci Alan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Bireysel e-Başvuru Tercih Listeleri kullanın.

hasari' Alıntı:
Yeğenime 6 okul tercih yapmıştık şimdi tercih sonucuna baktığımda 3 tane okul için kazanamadınız yazıyor diğer okullar ortada yok acaba bu okullar kendileri mi öğrenci seçip sonucu açıklıyor beklersek diğer okullar için sonuç açıklanır mı ne yapmak lazım? :)
Hocam yeni gördüm
Sanırım ekranın tamamı bu kadar
Hani 6 tercih vardı. Halbuki ekranda 3 okul var vede yerleşmiş görünmüyor.Vede kayıt yaptırmamış.
Ben bu durumu çözemedim.Cidden sabahtan bu okullardan birine gidip bilgi alın derim.

GRİNGO' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Hocam yeni gördüm
Sanırım ekranın tamamı bu kadar
Hani 6 tercih vardı. Halbuki ekranda 3 okul var vede yerleşmiş görünmüyor.Vede kayıt yaptırmamış.
Ben bu durumu çözemedim.Cidden sabahtan bu okullardan birine gidip bilgi alın derim.
6 tercih yaptık listede 3 tane görünüyor ben bu işin içinden çıkmadım. :?

Yarın internetten tercih yaptığım okullardan birinin numarasını alıp, arayıp olayı çözmeye çalışacağım. :)

Benim yeğen de Sınavsız Öğrenci Alan Meslek Liseleri için 10 tercih yaptı ama onu da kazanamadı diyor. Şimdi ne yapacağız. Hani 12 yıllık zorunlu eğitimdi. Bu çocuk açıkta mı kalacak. Anlamadım bu işten. Arap saçına döndü işler.Bilen bir varsa lütfen bilgi versin.

bir_tas_attim_kuyuya' Alıntı:
Benim yeğen de Sınavsız Öğrenci Alan Meslek Liseleri için 10 tercih yaptı ama onu da kazanamadı diyor. Şimdi ne yapacağız. Hani 12 yıllık zorunlu eğitimdi. Bu çocuk açıkta mı kalacak. Anlamadım bu işten. Arap saçına döndü işler.Bilen bir varsa lütfen bilgi versin.
Muhtemelen açık tan okuyacak. Bu sene lise kayıt ları allak bullak.

Geri