Bu tablet herhangi bir öğretmen/öğrenci ile eşleşmemiş! UYAR

Kodla Büyü

siyanur86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARkadaşlar güvenlik sekmesini binbir deneme il açtım ve eba dan indirdiğim uygulamaları artık kurabiliyorum ama bu kez de Bu tablet herhangi bir öğretmen/öğrenci ile eşleşmemiş! diye uyarı geliyor. Fikri olan var mı?

güvenlik sekmesini açmanız yeterli degil, cihaz içerisindeki MDM yi kardırmanız lazım :)

tab4 öğretmen tabletini sıfırladım yeniden v sınıf kurdum ama bu hatayı aldım, eba markette eba hesap uygulaması vardı, şimdi baktım ama göremedim???

Biz de iki öğretmen tabletini sıfırladık ve sonuç olarak cihaz yönetimi ortadan kalktı. BTT MDM var, infoline olanlarda böyle bir sorunla karşılaşmadık. Ben de v sınıfı apk dan kurdum ama Eba Hesap olmadan açılmıyor onu da kuramıyorum.

yes_im' Alıntı:
tab4 öğretmen tabletini sıfırladım yeniden v sınıf kurdum ama bu hatayı aldım, eba markette eba hesap uygulaması vardı, şimdi baktım ama göremedim???
hocam merhaba, eba hesap yok ama sanırım bu eski uygulamada eba mobil. Onu yükleyin, açın ve giriş yapın, sonrasında oluyor. Ben de bulamamıştım ama onu bir deneyeyim dedim, vsınıf çalışıyor şimdi.

hocam eba sso kurunca çalıştı. Fakat konu anlatımını tablete indirdikten sonra tablette açmıyor siyah ekran geliyor, görüntüyü tahtaya gönder dediğimde beyaz ekran çıkıyor tahtada, ama öğrenci tabletine gönderdiğinde sorunsuz çalışıyor. onun dışında sınav gönderebiliyorum, oylama yaptırabiliyorum, uzaktan yönetim ve ekran yönetimi normal çalışıyor, sorun ne olabilir acaba??

birkaç formattan sonra tablet kendine geldi, tab4 ler için yazıyorum eba hesap yok artık, eba mobil yükleyince sorun çözüldü.

Ben de dün aynı sorunu yaşamıştım. Eba SSO güncelleyip sorunu çözdüm.

yes_im' Alıntı:
hocam eba sso kurunca çalıştı. Fakat konu anlatımını tablete indirdikten sonra tablette açmıyor siyah ekran geliyor, görüntüyü tahtaya gönder dediğimde beyaz ekran çıkıyor tahtada, ama öğrenci tabletine gönderdiğinde sorunsuz çalışıyor. onun dışında sınav gönderebiliyorum, oylama yaptırabiliyorum, uzaktan yönetim ve ekran yönetimi normal çalışıyor, sorun ne olabilir acaba??
Bazı tabletlerde o siyah ekran sorununu yaşıyoruz biz de , sorunu çözebilmiş değilim hala. Bu sorun genellikle öğrenci tabletlerinde oluyor. Eba Mobili de yazmıştım onunla tab-4lerde Vsınıfa bağlanma problemi çözülüyor diye farketmediniz sanırım.

Geri