Bu tarz benim

Kodla Büyü

detay_00

Aktif Üye
Toplumun degerlerini lime lime etmek icin yayinlandigini dusundugum bu tarz programlardan sizde rahatsizsaniz alo rtuk: 444 11 78 ucretsizdir vicdaninizi rahatlatir.

detay_00' Alıntı:
Toplumun degerlerini lime lime etmek icin yayinlandigini dusundugum bu tarz programlardan sizde rahatsizsaniz alo rtuk: 444 11 78 ucretsizdir vicdaninizi rahatlatir.

Sağol hocam,haklisin,aklımızda bulunsun.

İzlenme oranlarına bakıldığında vatandaş memnun. Demek ki artık toplumun ahlakı bunu kaldırıyor

RTÜK yetkilileri ve o yetkilileri de görevlendirmekte yetkili kişiler bu tip programların topluma zararlarını çok iyi biliyorlar. insanların oyalanıyor ve uyutuluyor olması hoşlarına gittiği için de kasıtlı olarak müdahale edilmiyor.

Bulduğum çözüm sınırlı sayıdaki bir kaç dizi-belgesel-program haricinde TV izlememek, yakın çevremdekilere de izletmemeye çalışmak.
Bu tip yarışma ve evlilik programlarında bir tiyatro oynandığı, para karşılığı tutulan insanların kendilerine biçilen rolleri yerine getirdiğini göremeyecek kişiler zaten ne derseniz deyin yine de izliyor.

fahrican' Alıntı:
RTÜK yetkilileri ve o yetkilileri de görevlendirmekte yetkili kişiler bu tip programların topluma zararlarını çok iyi biliyorlar. insanların oyalanıyor ve uyutuluyor olması hoşlarına gittiği için de kasıtlı olarak müdahale edilmiyor.

Bulduğum çözüm sınırlı sayıdaki bir kaç dizi-belgesel-program haricinde TV izlememek, yakın çevremdekilere de izletmemeye çalışmak.
Bu tip yarışma ve evlilik programlarında bir tiyatro oynandığı, para karşılığı tutulan insanların kendilerine biçilen rolleri yerine getirdiğini göremeyecek kişiler zaten ne derseniz deyin yine de izliyor.

:alkis: haklısın hocam.Söylediklerine ek olarak şunu da söyleyim. Televizyon sektöründe çalışan bir arkadasim diyor ki; televizyonda izlediğiniz şeylerin %99 u senaryo ürünü

aradım şikayetimi ilettim. ayrıca rtük'ü kınadım böyle programlara müsaade ettikleri için (anlarlarsa tabi) şikayetimi aldılar. en azından elimizden bu geliyordu bunu da yaptık deriz hesaba çekilirken.

Degerli hocalarim gorusleriniz icin tesekkur ederim. Evet toplumsal yozlasma had safhada, gencler ve cocuklar ahlak ve haya sınırını bilmez oldular. Kendi ogrencilerimden gozlemledigimi soyluyorum, bu insanlari ornek aliyorlar. Toplumsal yozlasmanin cezasini hep beraber cekmek istemiyorsak kotu gidisati durdurmak icin bir seyler yapmamiz lazim. Nerede okudugumu hatirlamiyorum 1960 li yillarin Abd savunma bakani soyle bir sey soylemis. Bizi dunyanin hicbir ordusu ve silahi dize getiremez. Bizi yikacak tek sey genclerimizdeki ahlaki cokuntudur.

Re: Ynt: Bu tarz benim

Hocam
İyiki varsınız. Tv. Sadece bu malum 2 kanalda n başkasına çalışmıyor. Bayanların elinde kumanda eş dost nereye gitsek aynı kanallar.
Başlattığınız harekette toplumsal duyarlığınız için teşekkürler saygılar.
GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN.:mrgreen:

Geçen arkadaşlarla tartışıyoduk bu tarz programları. Sevmediğini, nefret ettiğini söyleyen arkadaşım(!) kızların hepsini tanıyor ve biliyordu...
Maalesef bilerek veya bilmeyerek adamlar beynimizi ele geçiriyor.
Ahlaki seviye aşağılara doğru inmekte.
RAbbim yardımcımız olsun.

Maalesef bilerek veya bilmeyerek adamlar beynimizi ele geçiriyor.yoksa neler yapacaz:)
yenimi anladın.nihat hatipoğlu banyada çıplak yıkanmayın dedi. adem kendi bedenine öcü.bence herşey net.seviyemiz olduğu gibi.bu neye benziyor bliyormusun.hocam çocuk çok tembel saygısız sözlü yüksek verinde kurtarsın.şimdiki durum bu.sözlülerimiz yüksek(atmalarımız)gerçek durumumuz bu.eğitimimiz sanayimiz herşeyimizi singeliyor bu.en yüksek izlenenler recep ivedik,buı tarz benim,aşkı memnu seviyemiz bu hocam :++:

COBOL' Alıntı:
Hocam
İyiki varsınız. Tv. Sadece bu malum 2 kanalda n başkasına çalışmıyor. Bayanların elinde kumanda eş dost nereye gitsek aynı kanallar.
Başlattığınız harekette toplumsal duyarlığınız için teşekkürler saygılar.
GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN.:mrgreen:

Hocam desteginiz icin ben tesekkur ederim. Insallah hedefe ulasacagiz programin dikkate alinip gereginin yapilmasi icin 600 sikayet yetiyor. Daha sonra rtuk bu program hakkinda inceleme baslatiyor. Ayni program gecen sene 590 siyaket ile 200000 lira para cezasi almisti.

ha aklıma gelmişken daha önce şikayet ettiğimi yazmıştım. aklıma geldi şimdi. telefondaki bayana bu yarışmadan şikayetçi olduğumu söyleyince sanki bu yarışmayı ilk defa duyuyormuş gibi bir tavrı vardı şaşırttı beni. demek ki fazla şikayet yok insanlar memnun mu ne?

Mr.Spermata' Alıntı:
hayırdır hocam bugün çok mu rüküşler :D
Her gün daha ilginç. Dün kavga ediyorlardı nerede ise.Millet aksiyon istiyor. Medya cevap veriyor.
Bir zapt-ı rapt, bir dur demek gerek.
RTUK buna çözüm olur ancak.

maalesef vatandaşlarımızın çoğunun hal-i pürmelali bu. milletimizin geleceği adına, bu manzaraları görünce endişe ediyorum. ha bir de, geçtiğimiz yıllarda TV'de bi mankenimiz "çobanın oyu ile benim oyum bir tutulur mu?" dediğinde çok eleştirilmişti. söylediğiniz programı izlediğimde manken hanıma bir kez daha hak verdim.

yazık, çok yazık.

adamların hiç suçu yok bence. siz olsanız böyle bir ülkede, iğrençliğin olmadığı, hakaretlerin, iftiraların, tecavüzlerin, hertürlü pisliğin olmadığı bir dizi yada program yapardınız ve maalesef fragmanlar bile izlenmezdi.
halkımızın kim olduğunu, nelerden hoşlandığını, ne tarz şeyler görmek istediğini en iyi medya kuruluşları bilir. nabza göre şerbet veriyorlar yani. onlarda bize kızıyorlar bizi neler yapmak zorunda bırakıyorlar diye.
insanlar değişir, medya bunu farkeder ve sen busun der. sonra biz, medyayı suçlarız. medya aynaya baktığında gördüğün görüntüdür.
o kadar işinin ehli insan turşu isteyen birine sütmü ikram etsin.
bu tür programların kalkması yada seviyeli olması yada insanların ahlakına saldırı yapmadan uygulanmasının tek yolu, eline kırılmaz bir sopa alıp en az 70 milyon kişiye aklı yerine gelene kadar vurmaktır.

Hocam zorla mı izletiyorlar.İzlemezsiniz olur biter.taman bence de saçma bir program ama izleyen de varsa saygı duymak gerek.
not:izlemiyorum :)

yıllardır TV izlemiyorum. çünkü, izlenecek düzeyli çok fazla program yok. bi kaç komedi ve tartışma programı hariç.

_MurAy_' Alıntı:
Hocam zorla mı izletiyorlar.İzlemezsiniz olur biter.taman bence de saçma bir program ama izleyen de varsa saygı duymak gerek.
not:izlemiyorum :)

Hocam alkol alan bir kişi trafiğe çıkamaz neden? Çünkü alkolü kendisi içse de toplum güvenliğini tehlikeye düşürür. Yada intihar etmek isteyen bir kişiyi bırakın ölsün diye bırakamayız değil mi? Yada Uyuşturucu kullanmak isteyenler neden tedavi ediliyor? Diyebiliriz ki herkes özgür, istediğini yapsın. Bu örneklerde kişisel davranışların toplum yapısı üzerine etkisini gözlemleyebiliriz.

Biz insanlar için ; ne yaparsa yapsın, her koyun kendi bacağından asılır gibi söylemlerde bulunuyorsak toplum olma bilincini kaybetmişiz demektir. Bakın yine diyorum bu yarışmalar yayınlanacaksa gece saatlerinde yayınlansın, çocukların gençlerin televizyon başında olduğu saatlerde değil.

Orada yarışanlar cast ajanslarından bulunmuş, toplumla hiç bir ortak paydası olmayan insanlar. Toplumu yozlaştırmak adına her türlü rezilliği göze almış insanlar.

zamanında arkadaşlara sohbet ederken gün gelecek kızartma yemek, terli terli su içmek falan yasaklanacak TOPLUMUN İRADESİ OLUNMAYA çalışılacak diye şakalaşmıştık. bugün sağlık bakanlığı tuzu, şekeri yasaklıyor. bu zihniyetle olmaz arkadaşlar. yasaklayarak engelleyerek değil EĞİTEREK.

YASAKLANDI da ne zaman çözüldü sorunlar. toplumda meclis tvyi yasaklatmak lazım önce yozlaşma ve daha kötüsü için. ne hoşgörü kaldı ne anlayış.ne bilim ne sanat ne erdemlere saygı.

televizyonda şu var bu var diye güzel programların tanıtımını, sohbetini yapmayarak enerjiyi OLUMSUZ PEKİŞTİRMEYE harcamak reklamının iyisi kötüsü olmaza getirtiyor. bu forumda aç tane iyi programın başlığı var acaba?

Okumayan toplumlarda sık sık rastlanan bir durum bizimkisi.

Geri