Bu yazı bizim 6. sınıftaki derslerimizi ilgilendiriyor mu?

Kodla Büyü
Buna göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılında ortaokul 5. sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim veren okulların ilgili şubelerinde uygulanmak üzere 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı; 2017-2018 eğitim öğretim yılında ortaokul 5. sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim gerçekleştiren şubelerin bu yıl ortaokul 6. sınıf düzeyinde uygulanmak üzere 5. sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programının devamı niteliğinde hazırlanmış olan 6. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur.

(!)ilot uygulama okulları vardı ya meşhur proje okulları onlarla ilgili.

http://ttkb.meb.gov.tr/www/haftalik-ders-cizelgeleri/kategori/7
İlköğretim Kurumları (İlkokul-Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi

7- Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
dersleri (20 ders saati) ile en az dört (4) ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak kaydıyla, imkân ve
şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak
onsekiz (18) ders saatine kadar yabancı dil dersi
öğretimi yapılabilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyleri
dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve uygulanmakta olan yabancı dil dersi
öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre öğretmenleri kurulunca hazırlanan öğretim
programları uygulanabilir.

Bunun için yeterince yabancı dil öğretmeni olacak, okulların idareleri ve yabancı dil öğretmenleri istieyecek... her on okuldan birinde uygulanma şansı olan bir sistem.

Cevap : 6.sınıflarda yapılamaz. Yapılabiliceğine dair bir ibare yok. Eğer yabancı dil öğretmenleriniz yeterliyse, okul bu konuda karar almışsa 5. sınıfta bizim ders etkileyebilir. 18 saate kadar diye bir ifade olduğu için 7..18 saat arası olabilir..

Bizim müdürümüz seneye 6. Sınıflarda da yabancı dil agirlikli programi yapıyor ve bizim derslerimizi kaldıracakmış. Bunun maddesi var dedi ama tam açıklama yapmadi. Okulumuz pilot okullardan. Eğer yapabiliyorsa geçmiş olsun

Eğer bakanlığın seçtiği pilot okulsa birşey diyemem ama normal şartlarda imkansız. E-okul da veri girişi yapılamaz ve mecburen çizelgedeki sisteme dönerler.
Zamanında da bizim ders saati çizelgede 2 saat olarak değiştiğinde bazı okullar 1 saat olarak uygulamaya çalışmıştı. 1 ay sonra not girişi yapılması için e okula ders programı girmeye kalkıştıklarında farkettiler. BT dersini 2 saate çıkartmak zorunda kalmışlardı.

Geri