Bu yıl ekdersler nasıl hesaplanacak?

Kodla Büyü

mesafeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar süreç hepimizin malumu. Geçen dönem ortası okullar kapalı olduğu için mağdur olmamamız adına ekders ücretleri yatırıldı. Ancak bu sene ekders ücretlerinin nasıl olacağına(verileceğine) dair herhangi bir yerde bir habere rastlamadım. Bu yıl sizce ekdersler neye göre verilecek?
1)verdiğin uzaktan eğitim dersi kadar mı?
2) normal zamanda olması gereken saat üzerinden mi?
Yeni btr çalışma şartlarını kendi adıma hiç beğenmedim. Resmen bütün okulun uzaktan eğitim yükünü bizim sırtımıza yüklüyor. Eğer 2. Maddede ifade ettiğim gibi ekdersler yine normal zamanda olması gerektiği gibi olacaksa ben bu dönem btr olmayı kesinlikle düşünmüyorum. Sizlerin görüşleri nedir acaba

Arkadaşlar süreç hepimizin malumu. Geçen dönem ortası okullar kapalı olduğu için mağdur olmamamız adına ekders ücretleri yatırıldı. Ancak bu sene ekders ücretlerinin nasıl olacağına(verileceğine) dair herhangi bir yerde bir habere rastlamadım. Bu yıl sizce ekdersler neye göre verilecek?
Yeni btr çalışma şartlarını kendi adıma hiç beğenmedim. Resmen bütün okulun uzaktan eğitim yükünü bizim sırtımıza yüklüyor. Eğer 2. Maddede ifade ettiğim gibi ekdersler yine normal zamanda olması gerektiği gibi olacaksa ben bu dönem btr olmayı kesinlikle düşünmüyorum. Sizlerin görüşleri nedir acaba
2. Madde dediğiniz uzaktan eğitim ile ilgili görev sanırım.

Peki bu madde ile beraber ek ders ne kadar olmalıydı sizce? Çok baskı olursa 18 olmaz 20 olur en fazla :)

İkili öğretim ya da pansiyonlu okulçin bile devlet 2 saat mi ne fazladan veriyor. Öyle aman aman bir iyileştirme beklemeyin bence.

Hocam yanlış anladınız. 2. Maddeden kastım benim bu yıl herşey normal olsa 28 saat bt dersin olacaktı. Ekders i 28 saat üzerinden mi alacağım yoksa online verdiğim ders saatine göre mi alacağım bunu sormuştum aslında

Bu durumu herkes merak ediyor. Bence okullar acilmadan bir genelge yayinlanir. Bu sorularin cevabini orada buluruz. Simdi ne dersek sadece kendi kanaatimiz olur

BTR için ekders vereceklerdir ancak diğer öğretmenler için sadece 8ler ve 12 gelir ise maaş karşılığı dolana kadar ekderssiz, diger kisma ekders verirler. Telafide uzaktan egitim icin ekders vermeyeceklerdir cunku gecen donem ucretsiz telafi verilecek vermeyenlerin ekdersi kesilecek deniyordu.

Hocam yanlış anladınız. 2. Maddeden kastım benim bu yıl herşey normal olsa 28 saat bt dersin olacaktı. Ekders i 28 saat üzerinden mi alacağım yoksa online verdiğim ders saatine göre mi alacağım bunu sormuştum aslında
Hocam uzaktan eğitimde aynı anda birden fazla sınıfa ders tanımlanmıştı geçen sene. Eğer böyle bir yol izlenirse ancak maaş karşılığını doldururuz.

Bu sene idare ve btr harici kimsenin ek ders alacağını sanmıyorum.
Okullar da 21 Eylül'e 4 gün kala 1 ay daha ertelenir. 29 Ekim'de açılacak denir.
29 Ekim'e 3 gün kala da 10 Aralık....
Böyle gider.
Okulların açılacağını sanmıyorum, en iyimser 8 ve 12 ler için açılabilir diye düşünüyorum.

Haftalık ders programı olması için okulun açılması lazım hocam. Ben açılmaz diye düşünüyorum. Açılırsa elbette ki ders programına göre ödenir.
Ben de öyle düşünüyorum.okul açılır normal ders dağılımı yapılırsa 20 saat dersiniz varsa ekdersinizi alırsınız . Ama okul hiç açılmaz direk uzaktan eğitimle başlarla size hiç ders bile verilmez . Bu durumda sınıf öğretmenine bile ekders verilmez . Toplam 3-5 saat yapılan canlı derse 15-18 saat ekders verilmesi de çok anlamlı değil zaten

Ben de öyle düşünüyorum.okul açılır normal ders dağılımı yapılırsa 20 saat dersiniz varsa ekdersinizi alırsınız . Ama okul hiç açılmaz direk uzaktan eğitimle başlarla size hiç ders bile verilmez . Bu durumda sınıf öğretmenine bile ekders verilmez . Toplam 3-5 saat yapılan canlı derse 15-18 saat ekders verilmesi de çok anlamlı değil zaten
Haftalik canli dersim 5-8 saatti. Evde yaptigim calismalari da hesaplayinca gunluk calisma surem 3-5 saatti.(cumartesi dahil)

Son düzenleme:
31 Ağustos-18 Eylül arası için ayrı telafi ders programı yapılacak mı acaba? Öğretmenler neye göre okulda duracaklar.

Hocam ne dersi olacak ki verecekler ki olsa bile adamlar 2 gün cagiracaklar çocukları. 2 gün içinde de ana ders dışında bir dersi koymazlar yuzyuze eğitime. Kolay kolay kimse maaş karşılığını dolduramaz. Bir arkadaş yazmıştı BTR veidareciler dışında kimse ekders alamaz kanımca.

Kronik rahatsızlığı olanları btr başvuruları, fiili yapılması gerekmektedir diyerek kabul edilmemiş bazı yerlerde. Kimsenin bişey bildiği yok bence, kervan yine yolda

Geçen yarım dönem btr yaptım branşçıyım.bu sene 18 20 saat arası dersi var.btr mı brans dersmı sizce?
bide btr il koordınaatörü aradı bana fazladan 2 okul daha verecekmiş bölge bazında istmemem dedim bununla da kafam ağrısın istemiyorum.

Geri