Bu yıl Şanlıurfa'da düzenlenecek robot yarışması için fikir

Kodla Büyü

ugurtire

Üye
Yarışma Kategorileri

• Temalı
  • Çizgi İzleyen
  • Hızlı Çizgi İzleyen
  • Sumo, Mini Sumo
  • Robotino (Hareketli Robotlar)
  • İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)
  • İnsansı Robotlar
  • Endüstriyel Robotik Kol
  • Tasarla-Çalıştır
  • Yumurta Toplama (Caretta Caretta)
  • Serbest Proje
olmak üzere toplam 12 kategoriden oluşmaktadır.
Mblock ile sizce hangi projeleri yapabiliriz.

Teşekkür ederim şimdi inceledim robot.meb sitesini peki Tozkoparan ile ilgili bilgi verebilir misiniz hangi sensörler kullanılacak.

Ben vazgeçtim. Tozkapoaran kategorisi diyor ama belli bir parkuru en kısa sürede tamamlayıp hedefe ok atacak..
Bu yıl için geç kaldık. Bu saatten sonra yetiştiremeyeceğiz..

Hocam geç kalınmış değil bence ok mekanizması dışında diğer kısımlar kolay.
Fatih Hocam maalesef işin öğrenci boyutunda da sıkıntım var. Konuya hakim olan öğrencimiz yok gibi. Okulun yüzde 80'i taşımalı olduğu için çocuklarla okul dışında çalışamıyoruz. Bu yıl izleyici olacağız.. Nasip olursa yeni sene Robotik Kulübü kurup ilk aydan itibaren çalışmaya başlayacağım.

Ben vazgeçtim. Tozkapoaran kategorisi diyor ama belli bir parkuru en kısa sürede tamamlayıp hedefe ok atacak..
Bu yıl için geç kaldık. Bu saatten sonra yetiştiremeyeceğiz..
Hocam süreye puan eşitliğinde bakılıyor sadece. Önemli olan müdahalesiz bi şekilde çizgiyi izleyebilmesi ve hedefi mümkün olabildiğince vurup puan alabilmek. Ben tozkoparanın mbot ile yapılabilceğini düşünmüştüm ama mbot renk sensörünü hiç bir sitede bulamadım. O yüzden arduino mega ile yapacağız. Bizi daha çok uğraştıracak. Yarışmaya katılanlar varsa ne kullanacakları konusunda fikir paylaşabilirler mi?

Hocam süreye puan eşitliğinde bakılıyor sadece. Önemli olan müdahalesiz bi şekilde çizgiyi izleyebilmesi ve hedefi mümkün olabildiğince vurup puan alabilmek. Ben tozkoparanın mbot ile yapılabilceğini düşünmüştüm ama mbot renk sensörünü hiç bir sitede bulamadım. O yüzden arduino mega ile yapacağız. Bizi daha çok uğraştıracak. Yarışmaya katılanlar varsa ne kullanacakları konusunda fikir paylaşabilirler mi?
Yolunuz açık olsun @Eslivya hocam. Başarılar dilerim.

Geri