Bunu Yapan Virüs Nedir? (Resimli)

Kodla Büyü

wertyu6

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşları usb leri resimdeki hale getiren virüs nedir bilen var mı? ona göre çözüm yolu arıycam.
bütün dosyaları isimsiz sürücü simgeli klasöre atıyor.

Ekli dosyalar

• virus.jpg
    virus.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 853
Re: Ynt: Bunu Yapan Virüs Nedir? (Resimli)

HıMmmmm
Bence durum ciddi gibi.
Bir bilişim güvenliği uzmanından yardım almanızı öneririm.

Hocam kısayol virüsü diye adlandırıyorum ben bunu, hatta forumda kısayol virüsü dediklerinde bunu anlıyorum...

Çözüm için şöyle bir yol izliyorum:
bts-destek-f52/kisayol-virusunden-kurtulmak-mumkun-mu-t141945.html#p1533825

s_kajmeran' Alıntı:
Bilgisayardan silme konusunda Combofix başarılı... Malesef win 8 için çalışan bulamadım. Diğer işletim sistemlerinde etkili...

Sonrasında flashları vs temzilemek için;
USB Disk Security Programını ve 360 Total Security'i kurun.... Flashtan gelen autorun dosyasını engelleyip sileceğiz USB disk security ile...

Ardından

Dosya seçeneklerinde "Gizli Dosyaları göster"i seçin ve aynı kısımda "Korunan İşletim sistemi Dosyalarını gizle (Önerilen)" seçeneğini kaldırın...
Attribute Changer programını kurun....

Flash'ı takın İçinde İsimsiz ve gizli olan dosyamız dışındakileri silin.... (system volume information ve recycle klasörleri sislinmiyor sıkıntı yok...
Ardından o isimsiz ve soluk görünen dosyaya sağ tıklayın "Öznitelikleri değiştir" deyin...
Dosya Seçenekleri ve Klasör seçenekleri seçeneklerindeki tüm tikleri kaldırıp "Alt Klasörleri Dahil Et" kısmını seçip uygula tamam deyin... Klasörler içinde varsa farklı türlerdeki dosyaları silin...

Henüz bulaşmamış bilgisayarlarınıza USB Disk Securtiy ve 360 Total Security'î yükleyin, bulaşmasını önlersiniz...

Kolay gelsin...

wertyu6' Alıntı:
arkadaşları usb leri resimdeki hale getiren virüs nedir bilen var mı? ona göre çözüm yolu arıycam.
bütün dosyaları isimsiz sürücü simgeli klasöre atıyor.
Hocam az önce bir hocamız da aynen böyle bir flash getirdi. Ekran görüntüsü tıpkı sizdeki gibi. Gizli dosya/klasörler bende açık olduğundan kes/yapıştır yaparak ana dizini attım dosyaları verdim hocaya. 2 dakika sonra geldi, tekrar aynı görüntü. Flashı formatlayıp dosyaları tekrar yapıştırınca çözülür diye düşünüyorum ama denemedim henüz :)

Hocam bilgisayarlara bulaştıysa her taktıınızda aynı oluyor. Temiz bilgisayarlara USB disk Security yüklemekle işe başlayın.
Flashları o hale getiren bilgisayarları tespit edip Combofixle tarayın...

bu virüs benim kabusum, çözemedim arkadaşlar, flashı formatlayınca düzeliyor ama bilgisayarlardan tekrar bulaşıyor

Niye herkes saksı muhabbeti yapıyor bana Yukarda çözümü var işte :)

En çok bana soracaksınız, saksı değilim ben :D :puhaha: :puhaha:

Geri