Burger King Skandalı

Kodla Büyü

aslan0706

Süper Üye
Süper Üye
MALUM ARTIK BİLİNDİK FİRMALARDA BİZİ ZEHİRLEMEYE BAŞLADI.BİLİNÇLİ OLMAK LAZIM.SONUÇ OLARAK YABANCI BİR ŞİRKET.BİZİ ZEHİRLEMEK İÇİN HARIL HARIL ÇALIŞIYORLAR.ÖNCE GIDA İLE SONRA BİLGİLERLE.

Gıda skandallarına her gün bir yenisi eklenirken, vatandaşlar artık ne yiyeceğini, kime güveneceğini şaşırmış durumda.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın geçen yıl yaptığı denetimlerde Burger King'in hamburger etlerinde ortaya çıkardığı sağlığı tehdit eden Salmonella ve Listeria virüslerine, şimdi de salam, sosis ve sucukta rastlandı.

ŞOK SONUÇLAR

Gıda üreticilerinin tüm ürünlerini bahçeden sofraya kadar her aşamasında denetleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ekipleri, 2011'den 2012 Mart ayına kadar et ürünlerinde yaptıkları incelemelerde, kanserojen maddeden ölümcül virüslere kadar çok sayıda sorunlu ürün tespit etti. Etiket bilgisinde dev puntolarla 'yüzde 100 dana eti' yazan bazı et ürünlerini inceleyen bakanlık, bu ürünlerden aldığı numunelerde şok sonuçlara ulaştı.

NİTRAT ÇIKTI

Bu numunelerde, salam, sosis ve sucuk gibi ürünlerde kesinlikle bulunması yasak olan akciğer, işkembe, böbrek ve dalak gibi sakatat tespit edildi. Ürünleri birçok açıdan teste tabi tutan bakanlık, gıdaların bozulmasını önlemek amacıyla et ürünlerinde kullanılan nitratın da yüksek oranda bulunduğunu belirledi. Bakanlık tarafından yapılan incelemelerde, bazı et ürünlerinde kullanılan nitrat oranının kanserojen madde içeren düzeye çıktığı tespit edildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, denetimlerin devam edeceğini belirtti.

PARA VE UYARI CEZASI KESİLDİ

Bakanlık, sağlıksız ürünleri piyasadan toplattırdı. Sorunlu ürünleri toplatma ve imha ettirme maliyeti üretici firmalara fatura edilirken, ayrıca para ve uyarı cezası da verildi. Bakanlık, bu firmaların aynı şekilde ürününün tespiti halinde firmanın kapatılması, suç duyurusunda bulunma ve firmanın kamuoyuna ifşa edilmesi gibi cezalar da uygulayacak.

Kaynak: Takvim
Kaynak:http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/04/07/salam-ve-sosisten-neler-neler-cikti

McDonaldsında geri kalır yanı yok. Hamburger 1 yıl bozulmamış içinde ne kadar nasıl koruyucu var artık siz düşünün. Hatta sinek bile konmamış üzerine...

http://www.ntvmsnbc.com/id/25071475/

Ekli dosyalar

• mc-donalds-iirenc.hlarge.jpg
    mc-donalds-iirenc.hlarge.jpg
    23.6 KB · Görüntüleme: 3,829
İnterneti bilinçli kullanırsak aslında çoğu haber kanalında manşet oluyo böyle şeyler.Sadece TV lerde çıkmıyo.Hem bu şirketlerin çoğu israil kaynaklı.Devlet hesap soramıyo.Vatandaş ancak oralara gitmeyerek tepki verebilir.Ama görüyoruz ki bizim bilinçsiz Türk milleti adeta kuyruk oluyor böyle yerlerde.Resmen zehirleniyoruz.

Burger King deki Big King XXL ın verdiği hazzı bu dünyada başka hi bişeyden henüz almadım. Sonuç normal. Sağlıklı olmaması yani.

mfk' Alıntı:
Burger King deki Big King XXL ın verdiği hazzı bu dünyada başka hi bişeyden henüz almadım. Sonuç normal. Sağlıklı olmaması yani.

ben de dabıl king çikın hasatasıyım yaaa. haberi görünce bile azııım sulandı :D

bizim milletimizde mcdonalds, burgerkinge gidip yemek yiyerek hava atma hastalığı olduğu müdddetçe bunlar atlarını koşturmaya devam eder. döner, adana kebap, köfte v.b ürünlerimiz bazılarına yetmiyor.

share_' Alıntı:
bizim milletimizde mcdonalds, burgerkinge gidip yemek yiyerek hava atma hastalığı olduğu müdddetçe bunlar atlarını koşturmaya devam eder. döner, adana kebap, köfte v.b ürünlerimiz bazılarına yetmiyor.

hocam zamanında bu yerlere gitmişliğimiz var ama dediğnz gibi hava atmak değil vazgeçilmez tatdı fakat etlerinde büyük baş hayvanların ve atların nasıl köfte haline geldiği ile ilgili video izlediğimden beri ne zaman mc donalds yada burger king görsem hep o hayvanların bütün halinde (tırnak, kafa, deri, tüy vs.) bir öğütme möakinasına atıldıkları geliyor gözümün önüne ve çok şükür yıllardır gitmiyorum çünkü midem bulanıyor..

bu arada kaldıki ülkemizde döner, kebap ve köftelerinde akibeti pek parlak değil... tavsiyem kendiniz yapın dicem ama etler bile arızalı nerden et alıp yicez hadi bundan geçtim çocuklarımıza en temizini nerden bulup yedircez ben onun deridndeyim ben yemesmde olur :? yani kısacası bu devirde sağlıklı et ve et ürünü bulmak hayaldan öte değil

kebabın, lahmacunun, mangalın(et, köfte, balık) hastasıyım. kahvaltıda çıksa yine yerim.

share_' Alıntı:

Boş konuşmayın ne hava atmasından bahsediyorsunuz? Bu zevk meselesidir ben gün gelir kokoreşçiye giderim, gün gelir balıkçıya gün gelir Burger Kinge. Hepsinin ayrı tadı var. Bu haberden sonra yine gitmeye devam edeceğim zararı varsa bana var başkasına ne oluyor. Bu kadar büyük işletmelerde 1 2 ürün bozuk çıktı çıkacak diye vazgeçecek değilim.

Dip Not: En çok wooper menü hoşuma gidiyor benimde :)

Hep mi sağlıklı besleniyorsunuz arkadaşlar? Vucutun buna da ihtiyacı var. Oo şimdi bir Big Mac double double olsa da yesek :)
Birde 1 lt Cola Turka olacak yanında. Oooo Ooooo :)
saygılar

Hep mi sağlıklı besleniyorsunuz arkadaşlar? Vucutun buna da ihtiyacı var. Oo şimdi bir Big Mac double double olsa da yesek :)
Birde 1 lt Cola Turka olacak yanında. Oooo Ooooo :)
saygılar

imkan olacak hayvanı kendin alacan kestirip dondurucuya koyacan. en azından için rahat olur. mesela biz kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz artık

hiç işim olmaz burger mış king miş yerim dönerimi kebabımı,kavurmamı keyfime bakarım :puhaha: :puhaha:

böyle bir hastalık olduğunu da şimdi öğrendim. bu keyif ve lezzet meselesi kişiye göre değişir, bazılarına yetmiyor demek olaya dar görüşle bakmaktır. ha bende fastfooddan hazzetmiyorum o ayrı ama yiyen adamım kendi bileceği iş. kimse bunların sağlıklı olduğunu savunmuyor. sonuçta tavuk dönerde gaga çıkıyor, adanada eşek at eti vs olmuyor mu?

Hep mi sağlıklı besleniyorsunuz arkadaşlar? Vucutun buna da ihtiyacı var.

buna vücudun ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.

benim gibi bekar bir erkeğin ilçeye 40 km uzaklıktaki bir köyde haftanın 6 günü mahrumiyet içinde yaşayınca ve 1 gün ilçeye inince insanın gözü hiç bir şey görmüyor ne bulursam yerim buger king de bunlara dahil

hatta stok bile yapıyorum :)

ama tavsiyem nefsimize hakim olmamız ve burgerking ve benzerlerinden uzak durmamız

Bazen düşünüyorum da insanları uyarmanın faydası var mı diye? Zehirli, bayat, bakterili vs.. şunu bunu katıyorlar... HEM DE BAKANLIK TARAFINDAN TESPİT EDİLMİŞ... tık yok.... firmaların müşteri sayısı %5 bile düşmüyor.

Firma, çekinmeden milletimizi, ırkımızı, dinimizi, kültürel hassasiyetlerimizi, sağlığımızı hiçe sayıyor... ama yine tık yok. İnkar bile etmiyor..

Neden inkar etmiyor biliyormusunuz? "Kimsiniz be !!!" diyorlar bize. İnsan yerine koymuyorlar. Muhattap bile almıyorlar. Biraz da haketiyoruz galiba.

Ama sonra en azından dikkate alanlara faydası oluyor diye düşünüyor kendimi avutuyorum.

Haberi neresinden okuyorsunuz bilmiyorum.
Burger King'in hamburger etlerinde ortaya çıkardığı sağlığı tehdit eden Salmonella ve Listeria virüslerine, şimdi de salam, sosis ve sucukta rastlandı.

şimdi de salam, sosis ve sucukta rastlandı. haberde diyorki burger king de vardı. artık salam sucuk sosiste de var. yani skandal burger king skandalı değil işlenmiş et ürünü üreten firmaların sıkandalı...

yani sucuk ekmekte var
sosli, goralı vb... ürünlerde var
ayvalık tostunda, kömürde sandviçte var

senin alyacağın her şeyde var...

Kimse demiyor bu adamlar sağlıklı ürün satıyor diye, her maddesi sağlıklı olsa yağda hazırlandığı için sağlıksız bir kere. ama bu haksız yere markayı karalama hakkını da kimseye vermez....

beyazgolge' Alıntı:
imkan olacak hayvanı kendin alacan kestirip dondurucuya koyacan. en azından için rahat olur. mesela biz kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz artık

hocam hangi marka kullanıyorsunuz. Yapımdan azıcıkta olsa bahsedebilir misiniz?

Bugüne kadar iki markanın da bir ürününü yemedim. En sevdiğim fastfood tavuk dürüm (acılı).

Geri