bursluluk sınavı başvuru (öğretmen çocugu)

Kodla Büyü

omü_böte

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iki öğretmenin çocugu bursluluk sınavına giremiyor değilmi...Canım sıkıldı,bulunduğumuz yerde ve okulda eşi esnaf ve epey de zengin aileler kendi gelirlerini iş yerini başkasının adına kayıt ettiği için asgari ücretli gösterip başvurabiliyor ki ihtiyac yok bizler alım gücünün düştüğü şu şartlarda hiç bir şeyden faydalanamıyoruz...

Son düzenleme:
Benim iki çocuğum var ikisi de başvuracak dedik. Tamam dediler. İki çocuk başvuramıyor mu? Yanlış mı söylediler?

hocam kesinlikle katılıyorum. Maddi durumu çok iyi tanıdığı birisinin farklı zamanlarda 2 çocuğu da burs aldı. Olan bizim çocuklara oluyor. Tek anne öğretmen olsa baba olmasa yine de alamıyorlar mı bilginiz var mı?

Benim iki çocuğum var ikisi de başvuracak dedik. Tamam dediler. İki çocuk başvuramıyor mu? Yanlış mı söylediler?
Şartları sağlıyorsa 10 kardeş de aynı anda başvurabilir.
Itiraz eden idare olursa yazılı olarak olmama sebebini isteyin. Üstüne CİMER'e yazın.
Kılavuzda böyle birşey yok.
Bizde 3 kardeş birden başvurdu, sistem kabul etti.

Ailenin 2022 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2023 Mali Yılı için tespit edilen 46.000,00 (kırkaltıbin) TL’yi geçmemesi gerekir.
önemli olan bu . kılavuz için https://cdn.eba.gov.tr/yardimcikaynaklar/2023/05/IOKBS_2023.pdf bakabilirsiniz.
İki öğretmen olunca bu tutarı geçiyor.

Ancak Tek esnaf, kazandığı bütün parayı vergilendirmediği için asgari ücretten bile az kazanıyor gibi görünüyor.
Bursluluk sınavına çocuğunu sabah kendisi Volvo ile götürüyor, çıkışta eşi Passat ile alıyor.

İki öğretmen olunca bu tutarı geçiyor.

Ancak Tek esnaf, kazandığı bütün parayı vergilendirmediği için asgari ücretten bile az kazanıyor gibi görünüyor.
Bursluluk sınavına çocuğunu sabah kendisi Volvo ile götürüyor, çıkışta eşi Passat ile alıyor.
😂

tek maaş 2 çocuk varsa bu sene başvuru yapabilir. geçen sene ocak ayında 1000 tl fazla aldım diye başvuramadım, şimdiye kadar zorunlu ekders aldım, e sınav direksiyon falan istemedim. Allahtan 3 öğretmendik, 22 saat verdiler, durumumu izah edip istemiyorum diyince.geçen yıl ki gelirmin kişi başı oranı 30 bin. 46 bini geç 33 bin yoksulluk sınırı altına düştüm. bu sene ocakta da uzmanlık vs geldi ki sittin sene başvuru yapaman artık.
maalesef yukarda yazılanlar gibi adam doktor, esnaf, 10 apt var vs vs kazancı düşük gösterdiği için çocuğu başvurmuş alıyor. pandemiden sonra çok kazanan oldu.
bu sene de deprem bölgesine kontenjan dediler her sınıfta nerden geldiği belli olmayan en az 5 öğrenci. zaten devam zorunluluğu da yok. haziran 9 hala sınf mevcutları artıyor, hani mayısın son haftası nakil bitiyordu; sistem kapanıyordu.
1 png - 1 haziranda gelmiş öğrenci
2 png - 9 haziranda gelmiş öğrenci

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    4 KB · Görüntüleme: 91
  • 2.PNG
    2.PNG
    3.7 KB · Görüntüleme: 89
Moderatör tarafında düzenlendi:
bu sene de deprem bölgesine kontenjan dediler her sınıfta nerden geldiği belli olmayan en az 5 öğrenci. zaten devam zorunluluğu da yok. haziran 9 hala sınf mevcutları artıyor, hani mayısın son haftası nakil bitiyordu; sistem kapanıyordu.
1 png - 1 haziranda gelmiş öğrenci
2 png - 9 haziranda gelmiş öğrenci
Deprem bölgesinde öğretmensiniz, oraya mı öğrenci nakil geliyor?

Geri