Bütçe Kontrol Uygulaması Flutter-Python

Kodla Büyü
Alt kısımdan aktif edin. Vs code görecektir telefonu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200324-154230.jpg
    Screenshot_20200324-154230.jpg
    39.7 KB · Görüntüleme: 24
Geliştirici modu yok bende. Tamam ayarladım derleme numarasına birkaç kez tıklamak gerekiyormuş

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200324_162456_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20200324_162456_com.android.settings.jpg
    40.1 KB · Görüntüleme: 10
Şimdi herhangi bir ayar yapmama gerek var mı VS code da. Usb ile telefonu bağlayınca işlem tamam mı?

Hallettim hocam sağolun yine de izleyeyim farklı bişey görürüm. Pythonda çalışmalar yaptım buna ilk defa bakacağım. Dart dili C# ve Java ya benziyor. Mobil bir ürün yapmadım daha önce umarım bişeyler çıkarırım ortaya. Android ve ios projeleri için aynı kodların çalışması çok iyi düşünülmüş.

@emrahsahan hocam, 4 GB ramli bilgisayar ile mobil uygulama geliştirmede çok zorlanırsınız. Ram, en az 8 hatta mümkümse 16 gb olsun. Ayrıca ssd yoksa mutlaka ssd edinmenizi tavsiye ederim.
Programlama geçmişiniz olduğu düşünülürse, çok zorlanacagınızı zannetmiyorum. Başka konsept farklı gelecek ama alıştıktan sonra kolayca ilerleyebilirsiniz.
Şimdiden kolay gelsin.

@BayDogru hocam hangi kısmın kodlarını merak ediyorsunuz. Sadece flutter tarafından 20.000 satırdan fazla kod var. Yaklaşık 100 tane farklı dosya var.
Python tarafında da benzer bir durum var.

Özellikle merak ettiğiniz bir kısım.varsa o kısmın kodlarını paylasabilirim.

Genel olarak nasıl yapıldığı ile ilgili, mobil taraf için flutter, api icin de python bilinmeli.

Udemy' de çok uygun fiyatlı ve kaliteli kurslar var.

Hocam rest api ve django anahtar kelimeleri ile ilerlemeye çalışın.
Django bir webframework. Django yu rest framework olarak kullanıyorum. Kullanıcı flutter ile webteki bir sunucuya veri gönderiyor, benim sunucum digitalocean' da barınıyor ve django kurulu. Gönderilen veri django ile alınıp, işleniyor yeniden kullanıcıya gönderiliyor.

Bu işlemlere back-end deniyor. Arka planda çalışan kodların hazırlanması işlemi diyebiliriz. Kullanıcının gördüğü kısım ise front-end olarak adlandırııyor. Genelde tasarımın yapıldığı kısım.

Anahtar kelimeler: python,django, rest api, rest framework, jwt

hocam firebase kullanamaz mıyız? google clouda bağlanamaz mıyız uygulamadan?

Tabiki olabilir hocam. Hatta çok daha kolay olur. Hatırlattığınız iyi oldu.
Api ile ugraşmak istemeyenler için firebase çok iyi bir alternatif. Ben de firebase ile başlamıştım sonradan kendi serverımı kullanmaya başladım.

Geri