Büyük Joomla Siteleri

Kodla Büyü

Muzilla

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Muzilla' Alıntı:
Başlığın sabit olması dileğiyle...

Arkadaşlar joomla ile yapılmış ve günde tıklanma sayısı 100.000'leri aşan siteler mevcut
Bu siteleri paylaşarak joomla ile uğraşan arkadaşlara neler yapılabileceğini göstermek...

http://www.aa.com.tr
http://www.ankaajansi.com.tr
http://www.zone-h.org
http://shiftdelete.net
http://www.turksat.com.tr
http://www.otostart.com
http://www.genbilim.com

umarım devamı gelir :++:
bu sitelerin hiti içeriklerinden kaynaklanıyor, joomla'dan değil :mrgreen:

Bu kadar önemli siteler Joomla kullanıyor işte. Gerçekten Joomla ile harikalar çıkabiliyor ortaya.

KAYIBEY' Alıntı:
Bu kadar önemli siteler Joomla kullanıyor işte. Gerçekten Joomla ile harikalar çıkabiliyor ortaya.
hocam o sitelerin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanıyor, joomla ile alakası yok bunun
weble uğraşanların ısrarla joomla'yı savunmasını, joomla'ya takılıp kalması yanlış bence. sonuçta hazır sistem, kur kullan. işiniz düştüğünde kurup kullanırsınız, sorunla karşılaşınca forumlarda rahatça çözümünü bulursunuz, ama aylarca joomla ile uğraşmak boşa zaman kaybı...

Rüzgara Karşı' Alıntı:
KAYIBEY' Alıntı:
hocam o sitelerin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanıyor, joomla ile alakası yok bunun
weble uğraşanların ısrarla joomla'yı savunmasını, joomla'ya takılıp kalması yanlış bence. sonuçta hazır sistem, kur kullan. işiniz düştüğünde kurup kullanırsınız, sorunla karşılaşınca forumlarda rahatça çözümünü bulursunuz, ama aylarca joomla ile uğraşmak boşa zaman kaybı...

Yanlış yorum eksik bilgi herşey var. Joomlayı tam olarak kullanmadığın belli hocam.

Kolemans' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
KAYIBEY' Alıntı:

Yanlış yorum eksik bilgi herşey var. Joomlayı tam olarak kullanmadığın belli hocam.
şaka yapıyor olmalısın :puhaha: 5 sene önce kullanmaya başlamıştım.
yorumun neresi yanlış? bilginin neresi eksik? söyle de bilelim ;)

Rüzgara Karşı' Alıntı:

bilişimci gözüyle de bana göre hiti(nedentürkçesi kullanılmazki) ne ile kodlandığıdır

Rüzgara Karşı' Alıntı:

Sayın hocam joomla ile 5 sene uğraşmış olabilirsin ama sen sadece kur/kaldır yapmışsın...
siz hiç kendi bir modülünüzü yapmaya çalıştınızmı? yada var olanı kendi hayal güzünüze göre değiştirmeye çalıştınızmı?
bence siz kendinize bu soruyu sorun...

subversaa' Alıntı:
ShiftDelete.net'in joomla ile hazırlandığını nereden anladınız?

aslında linklerinden sitenin joomla ile hazırlandığını anlamak mümkün ama
shiftdelete.net çok güzel SEO uygulamış, ben bilgiyi bu foruma destek veren kişiden almıştım,
shiftdelete.net/administrator yazınca anasayfaya yönlendiriliyor aslında bu da bir güvenlik önlemi,
joomla ile yapılmasa sayfanın hata vermesi gerekiyordu :++:

Muzilla' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:

Sayın hocam joomla ile 5 sene uğraşmış olabilirsin ama sen sadece kur/kaldır yapmışsın...
siz hiç kendi bir modülünüzü yapmaya çalıştınızmı? yada var olanı kendi hayal güzünüze göre değiştirmeye çalıştınızmı?
5 sene uğraştım demedim :D 5 sene önce uğraşmaya başlamıştım....
modülü değiştirmeye çalıştım tabi, hocam neyin ne olduğunun farkındayım, sadece kurup kaldırmadım, birçok bileşen/modül denedim, bazı siteleri joomla ile yaptım. joomla kurup kullanmada bir marifet var sanki. ve bunların ne ilgisi var konumuzla?
hala anlamak istemiyorsunuz, o sitelerin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanıyor, joomladan değil.

joomla büyük bir cms sistemi marifet kurmasında değil ama müdahale etmesinde merifet var. Php kullanarak sıfırdan bir site tasarlanabilir ama mevcut sistem üzerinden de sıfırdan kodlar yazılabilir önemli olan burda kişinin yetenekleridir. Yaratıcılık,hayalgücü ve programcılık bir araya geldimi kimse sizi tutamaz.
Sanırım @Muzilla hocam joomla tabanlı bir sitenin nekadar değiştirilebileceği örneğini vermiş hitinin yüksek olması yada olmaması farklı bir durum. @Rüzgara Karşı hocam ise sistemle ilgili olmadığı içeriğinin zengin olduğunu söylüyor. @Rüzgara Karşı hocam da bu konuda haklı.
O zaman varacağımız sonuç:
joomla tabanlı zengin içerikli bir site. :)

Rüzgara Karşı' Alıntı:
Muzilla' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:

modülü değiştirmeye çalıştım tabi, hocam neyin ne olduğunun farkındayım, sadece kurup kaldırmadım, birçok bileşen/modül denedim, bazı siteleri joomla ile yaptım. joomla kurup kullanmada bir marifet var sanki. ve bunların ne ilgisi var konumuzla?
hala anlamak istemiyorsunuz, o sitelerin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanıyor, joomladan değil.

Hocam "sitelerin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanıyor joomladan değil" demişsiniz. Hangi sitenin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanmıyorki? Yani siteleri ziyaret edenler kodlamalarına göremi giriyor sitelere. Yani kimse "bu site .net le hazırlanmış hergün ziyaret edelim" demiyorki. Konuyu açan arkadaş joomla kullananlara bir vizyon belirlemek istemiş sadece. Yani joomlayı küçümsemeyin joomla ile bunlarda yapılabiliyor demek istemişki bence joomla ile uğraşanlar için gayet güzel bir başlık. Herkes istediğini kullanmakta özgür. "Sizin kullandığınız bu cms bir işe yaramaz, uğraşmayın bunla" demek garip.

Joomla kullandığımı duyanların ilk tepkileri madem php biliyorsun neden joomla kullanıyorsun. Kendin yaz oluyor. Çoğumuz programlama biliyor niye kendi işletim sistemimizi yazmıyoruz o zaman. Joomla milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan ve katkı sağlanan açık kaynak kodlu bir sistem. Kimse kendi yazdığı kodların binlerce hatta milyonlarca insanın katkı sağlayıp açık kapattığı bir sistemden güvenli olduğunu söyleyemez. Söylersede abeste iştigal etmiş olur. Arkadaşlarımız joomla ile yapılan çok güzel site örnekleri vermişler. Ellerine sağlık.
Sonuç joomla güzel bir sistemdir kullanın kullandırın. :)

akin79' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
Muzilla' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:

Hocam "sitelerin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanıyor joomladan değil" demişsiniz. Hangi sitenin büyüklüğü içeriğinden kaynaklanmıyorki? Yani siteleri ziyaret edenler kodlamalarına göremi giriyor sitelere. Yani kimse "bu site .net le hazırlanmış hergün ziyaret edelim" demiyorki. Konuyu açan arkadaş joomla kullananlara bir vizyon belirlemek istemiş sadece. Yani joomlayı küçümsemeyin joomla ile bunlarda yapılabiliyor demek istemişki bence joomla ile uğraşanlar için gayet güzel bir başlık. Herkes istediğini kullanmakta özgür. "Sizin kullandığınız bu cms bir işe yaramaz, uğraşmayın bunla" demek garip.
joomla kullanmayın demedim, joomlaya çok takılmayın, gerektiği yerde kullanın diye tavsiyede bulundum.
"Yani siteleri ziyaret edenler kodlamalarına göremi giriyor sitelere. Yani kimse "bu site .net le hazırlanmış hergün ziyaret edelim" demiyorki." demişsiniz. pek bilinçli bir yorum olmamış bence, ziyaretçilerin isteklerini programlamayla karşılayabilirsiniz. facebook internethaber memurlar.net gibi siteler boş yere ziyaret edilmiyor.

Bir sitenin büyüklüğü tabii ki herşeyi kapsar. Ben şunu diyorum "Joomla kullanılarak dev siteler yapılabilir ve yapılıyor zaten"

Bir de bu Joomla karşıtlığını da anlayamıyorum. Joomlayı geliştirmek için çok sayıda insan çalışıyor. Kolay kuruluyormuş, ee bunda ne kötülük var. Basit bir sistemmiş. Tamam işte ne güzel.
Ben de Joomla tasrımları yapıyorum ve klasik Joomla görüntüsünün dışında da siteler tasarlıyorum. Bir sitemin hiti mesela 10.000. Ne seo açısından ne de içerik ekleme açısından hiç bir sıkıntı yok.

hasari' Alıntı:
joomla büyük bir cms sistemi marifet kurmasında değil ama müdahale etmesinde merifet var. Php kullanarak sıfırdan bir site tasarlanabilir ama mevcut sistem üzerinden de sıfırdan kodlar yazılabilir önemli olan burda kişinin yetenekleridir. Yaratıcılık,hayalgücü ve programcılık bir araya geldimi kimse sizi tutamaz.
Sanırım @Muzilla hocam joomla tabanlı bir sitenin nekadar değiştirilebileceği örneğini vermiş hitinin yüksek olması yada olmaması farklı bir durum. @Rüzgara Karşı hocam ise sistemle ilgili olmadığı içeriğinin zengin olduğunu söylüyor. @Rüzgara Karşı hocam da bu konuda haklı.

Hocam çok yapıcısınız :)

ogrtmnnnn' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Hocam çok yapıcısınız :)
:+1:

KAYIBEY' Alıntı:
Bir sitenin büyüklüğü tabii ki herşeyi kapsar. Ben şunu diyorum "Joomla kullanılarak dev siteler yapılabilir ve yapılıyor zaten"
Bir de bu Joomla karşıtlığını da anlayamıyorum. Joomlayı geliştirmek için çok sayıda insan çalışıyor. Kolay kuruluyormuş, ee bunda ne kötülük var. Basit bir sistemmiş. Tamam işte ne güzel.
Ben de Joomla tasrımları yapıyorum ve klasik Joomla görüntüsünün dışında da siteler tasarlıyorum. Bir sitemin hiti mesela 10.000. Ne seo açısından ne de içerik ekleme açısından hiç bir sıkıntı yok.
Hocam siz yaptığınız sitelerden aldığınız paralarla devlete vergi veriyor musunuz? Site yaptıranlara fatura kesiyor musunuz? Bir şirket misiniz siz? İnşallah cevabınız evettir. Yoksa bu ayıba bilgisayarbilisim.net'i alet etmeyin, imzanızı silin. Bu işten ekmek yiyen, devlete vergi veren birçok şirket var. Cevabınız evetse sözlerimi geri alıyorum...

Rüzgara Karşı' Alıntı:
Muzilla' Alıntı:
Başlığın sabit olması dileğiyle...

Arkadaşlar joomla ile yapılmış ve günde tıklanma sayısı 100.000'leri aşan siteler mevcut
Bu siteleri paylaşarak joomla ile uğraşan arkadaşlara neler yapılabileceğini göstermek...

http://www.aa.com.tr
http://www.ankaajansi.com.tr
http://www.zone-h.org
http://shiftdelete.net
http://www.turksat.com.tr
http://www.otostart.com
http://www.genbilim.com

umarım devamı gelir :++:

Hocam Konu açılmış ve siz alakasız bir şekilde bu sitelerin hiti içeriklerinden kaynaklanıyor gibi komik bir yorum yapmışsınız. Sonra bir arkadaş yine kendince aşağıdaki yorumu yapmış sonra siz yine garip bir şekilde savunmaya geçmişsiniz.

Rüzgara Karşı' Alıntı:
KAYIBEY' Alıntı:

Yani siz joomlayı bu kadar "bilinçli" olmanıza rağmen kullanamamış olabilirsiniz ama kullananlar var bu durumda sizi olumsuzluğa sevketmesin. Bana bilinçsiz demişsiniz. Yazdıklarımı anlayabileceğinizi tahmin ederek yazmıştım, yanılmışım galiba.

okyanus41' Alıntı:
KAYIBEY' Alıntı:
Hocam siz yaptığınız sitelerden aldığınız paralarla devlete vergi veriyor musunuz? Site yaptıranlara fatura kesiyor musunuz? Bir şirket misiniz siz? İnşallah cevabınız evettir. Yoksa bu ayıba bilgisayarbilisim.net'i alet etmeyin, imzanızı silin. Bu işten ekmek yiyen, devlete vergi veren birçok şirket var. Cevabınız evetse sözlerimi geri alıyorum...

Siz neden kendinize böyle bir misyon edindiniz anlayamadım ama emin olduğum birşey var, pcnizdeki tüm programlar yasaldır. bir tane bile cracklenmiş program yoktur. bütün oyunlara para verip aldınız, izlediğiniz tüm filmler ve dinlediğiniz tüm şarkılar gidip satın aldıklarınızdır. Emeğimizle, çalmadan çırpmadan oturup tasarladığımız siteler sorun oluyor, çok ilginç.

Geri