büyükşehirlerde iliçi yolluklar verilecek imiş...

Kodla Büyü
kais36' Alıntı:
Dilekçeyi ekledim, gerçi memurumuz çoğu yerini sildirdi, ilçe meb deki memurların kafasını bulandırma dedi. Düz bir 2 metin yazdık gönderdik.

dilekcenin eklerine bakılırsa siz ikemetgah değişikliği hareket dokumu felan vermediniz sanırım değil mi hocam. Bir de eklerde görünen belgeler suan görev yaptıgımız okullarda mevcut oluyor degıl mı..

İkametgahla ilgili herhangi bir şey vermedim hocam, diğer belgeler okulda da ilçe milli eğitimde de oluyor, başlangıç yaparken vermiştik, dosyanızda vardır muhtemelen.

kais36' Alıntı:
İkametgahla ilgili herhangi bir şey vermedim hocam, diğer belgeler okulda da ilçe milli eğitimde de oluyor, başlangıç yaparken vermiştik, dosyanızda vardır muhtemelen.

tesekkurler hocam.

ben de halledenlerdenim...
ilk mesajı yazıpta bilgilendiren arkadaşa çok teşekkür ettim :+1:

EynelMefer' Alıntı:

Hocam hayırlı olsun güle güle harcayın :)

Siz nereden nereye tayin olmuştunuz. Bizim okulda da bu durumda 3 kişiyiz. onlar iliçi ben eş durumundan tayin oldum merkez ilçeler arasında. Dilekçeyi verdik bakalım beklemedeyiz artık.

halk' Alıntı:
Arkadaşlar, akşam üzeri büyükşehirde iliçi tayini çıkan birisi aradı ve yolluğumu yaptırıyorum şu an dedi. Yeni torba kanunun 89. maddesine göre yeni bir tanımlamamı ne gelmiş, ona göre olacakmış. Beni de tekrar haberdar edecek kesinleşince. Onunki olursa ben de yaptıracağım. Büyükşehirde iliçi başka ilçeye tayinim çıktı ve yolluk alamamıştım. Gelişmeleri bu başlık altında yazarım bir kaç gün içinde.
Hocam sağolun BBnet olmasa haberimiz olmayacak. Dilekçeyi verdik yolluklar hesaplandı şükür yatacak inşallah.

Arkadaşlar bu iliçi yolluğu alabilmek için 3 yıldır geldiğim ilçede ikamet ediyor olma şartı var mı ? Ben ilk yıl gidiş geliş yaptım 2 yıl orda kaldım bende alabilirmiyim ?

EynelMefer' Alıntı:
Hocam merhaba... bu ilici yollugunuzu aldiginiza dair resmi bir evrak gonderebilirmisiniz bana.. ilce benden bunu istiyor. Ornek olmadan yapmak istemiyorlar. Simdiden tesekkurler

Büyükşehirdeyiz, aynı mahal diye vermediler..Bende alamadım belirli bölgeler ve güzergahlar varmış o tabloya göre ödeme yapılıp yapılmacağı söyleniyor...

Eklenen dilekçede geçen ifadeye göre değişkilik mart 2014' de yapılmış. Haziranda 2014' de iliçinde yer değiştirdim. Bu durma göre benim de almam lazım değilmi. Mevzuata hakim arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şube müdürü okul müdür yardımcımıza ödeme yapılmaz demiş. Bundan sonra nasılk bir yol izlemeliyim.

btogretmeni34' Alıntı:
Şube müdürü okul müdür yardımcımıza ödeme yapılmaz demiş. Bundan sonra nasılk bir yol izlemeliyim.

Dilekçe vereceksin. 15 gün içinde yazılı bir gerekçeyi sana bildirmek zorundalar. O gerekçeyi al ve sendikan aracılığı ile dava aç.

mahkeme hariç her yolu denedim ama istanbulda vermiyorlar arkadaşlar.. Muhtemelen mahkemeye gidecem. İstanbulda alabilen oldu mu acaba..

Ben de İstanbul' dayım. Sendika aracılığıyla dava açmayı planlıyorum. Diğer illerde alan arkadaşlar yolluk aldıklarına dair belge paylaşırlarsa emsal olarak gösterebiliriz. Ama kimse nedense bununla ilgili belge paylaşmıyor. Buradan paylaşmak doğru olmayabilir ama özelden gönderilirse sorun çıkmaz sanırım.

Hocam belge yayınlamak şöyle dursun arkadaşlar cevap bile vermiyor.

btogretmeni34' Alıntı:
Ben de İstanbul' dayım. Sendika aracılığıyla dava açmayı planlıyorum. Diğer illerde alan arkadaşlar yolluk aldıklarına dair belge paylaşırlarsa emsal olarak gösterebiliriz. Ama kimse nedense bununla ilgili belge paylaşmıyor. Buradan paylaşmak doğru olmayabilir ama özelden gönderilirse sorun çıkmaz sanırım.

Hocam ilce sube mudurune bazi arkadaslar almis dedigimde adam guldu ve aynen sunu soyledi "hocam sen bir bilgisayarci olarak hala forum yalancilarina mi inaniyorsun!"
Kimsenin yolluk felan alabildigi yok, mahkemeye gitmek sart oldu. Haftaya ben de sendikayla gorusup dava acmayi dusunuyorum.

büyükşehirde a ilçesinden b ilçesine tayin oldum hep b ilçesinde ikamet ettim. okula dilekçe ile başvuru yaptım, A ilçesinde ikamet ettiğinin ispatla diye yazı yollamışlar ama ben A ilçesinde ikamet etmedim. Şimdi mahkemeye gitsem alır mıyım bilmiyorum yada uğraşmaya gerek yokmu acaba

Zamanın da diş için özel hastane benden tamamını aldı.
Faturayı ilçe mem kabul etmedi. Şube müdürü
SUT tebliği var.o parayı alırsan sana takım elbise alırım dedi.
8 ay sonra ödemeyi bim kararı ile aldım. Ama takım elbiseyi alamadım.

İstanbulda yollugunu alabilen oldu mu? Mahkemeye vermek icin sendikaya gittim 300tl masraf istediler bende vaz gectim. Alacagim yolluk o kadar zaten ugrasmaya degmez diye dusundum. Haziran sonunda sendikadanda istifa etcem. Bu sendikalar ne is yapar hala anlamis degilim. Yollugu alabilenler belge paylasirsa sevinirim.

Aynı şehirde a ilçesinde çalışıp b ilçesine tayin istediniz ve siz c ilçesinde oturuyorsunuz kesin yolluk alırsınız ben aldım.Bu üçü büyükşehir merkez ilçeleri olsun isterse yine alırsınız.

Buzkırıcı' Alıntı:
Aynı şehirde a ilçesinde çalışıp b ilçesine tayin istediniz ve siz c ilçesinde oturuyorsunuz kesin yolluk alırsınız ben aldım.Bu üçü büyükşehir merkez ilçeleri olsun isterse yine alırsınız.
Yolluk alan kimse nedense bir belge paylaşmıyor.

Geri