c# asp.net Hakkında bilgisi olan bakabilir mi?

Kodla Büyü

iambilisimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar.visual studio 2015 kurulu bende login ,membership gibi konulara bakıyorum intenetten.Fakat bendeki visual studio da "asp.net webadmin tool" kısmına erişecek bir menü yok.Sql server üzerinde hazır kullanıcı Veraitabanları oluşturabiliyorsunuz(aspnet_regsql komutu ile) ve asp.net webadmin tool ile kulanıcı yetki ve rollerini ayarlayabiliyorsunuz ama sonraki visual stdio versiyonlarında bu araç kaldırılmış acaba sebebini bilen var mı?
aspnet_website_admin_tool.gif

Hocam o dediğin işi Mvc ile yapıyorsun. Phpde MyAdmin le yaptığın gibi yapmak istiyorsan dediğim gibi Asp.Net MVC konusunu araştır. Ben direk AccessDb ile sql anlattım zamanında öğrenciye.

Arkadaşlar veraitabanından çektiğim bir değeri koşul ile kullanamadım yardımcı olabilecek var mı?Sorunu ben de anlamadım.Veritabanından çektiğim değer ile "admin" değeri aynı ama aşağıda if yapısında eşitlik sağlamıyor.

public partial class Login : System.Web.UI.Page
{
MyDatasetTableAdapters.tablo_loginTableAdapter adp = new MyDatasetTableAdapters.tablo_loginTableAdapter();
MyDataset.tablo_loginDataTable dt = new MyDataset.tablo_loginDataTable();

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
dt.Clear();
}

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
adp.GetData(TextBox1.Text, TextBox2.Text);
adp.Fill(dt, TextBox1.Text, TextBox2.Text);
if(dt.Rows[0][2].toString()=="admin"){ //Bu koşul doğrulanamıyor bir türlü çekine değer admin olsa bile.
----------------
}

}

Geri