C# İle Mega Hafıza Oyunu

Kodla Büyü

MuratAKAR

Aktif Üye
Nesne Tabanlı Programlama dersinde yazdığımız hafıza oyunu. Amaç ekrana 0-99 arasında rastgele değere sahip butonları sırasıyla en hızlı şekilde bularak tıklamak. 10 saniye içinde sıradaki butonu bulamazsanız program size butonu gösteriyor. Butonu gösterdikten sonra ne kadar beklerseniz o kadar puanınız eksiliyor. Ben bir iki denemede 50.000 civarında puan aldım. Teorik olarak maksimum 100.000 e kadar puan alınabilir (ışık hızında görüp tıklarsanız) fakat normal bir insanın 70.000 üzerinde puan alacağını sanmıyorum :) sizde deneyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• MegaHafıza.png
    MegaHafıza.png
    56.6 KB · Görüntüleme: 3,396
  • MegaHafıza.rar
    273.8 KB · Görüntüleme: 424
hocam güzelmiş ilk olarak direkt yükledim ne yapacağımı anlayamadım oyuna bakarken 52000 civarı aldım tekrar deneyeceğim ama keşke sayılar biraz daha büyük olsa idi daha iyi olurd ya da ayarlardan ayarlanabilseydi. hatta ayarlardan mayın tarlası gibi seviye seviye de yapılabilir (kolay orta zor hatta ve hatta karışık da gelse sayılar belki daha da zorlaşabilir) ilk izlenim bu kadar.

ferdison' Alıntı:
hocam güzelmiş ilk olarak direkt yükledim ne yapacağımı anlayamadım oyuna bakarken 52000 civarı aldım tekrar deneyeceğim ama keşke sayılar biraz daha büyük olsa idi daha iyi olurd ya da ayarlardan ayarlanabilseydi. hatta ayarlardan mayın tarlası gibi seviye seviye de yapılabilir (kolay orta zor hatta ve hatta karışık da gelse sayılar belki daha da zorlaşabilir) ilk izlenim bu kadar.

Hocam bizim öğrenciler 80.000 üzerine çıktılar. Söylediklerinizin hepsi eklenebilir fakat bu sadece bir uygulama çalışması idi. O yüzden çok fazla uğraşmadık.

İlk oyunumda 340 saniye ile 60.965 puan aldım. Mobilde olsa daha düzel olurdu. Dokunarak hızlıca yapılabilir.

ahmetfx' Alıntı:
İlk oyunumda 340 saniye ile 60.965 puan aldım. Mobilde olsa daha düzel olurdu. Dokunarak hızlıca yapılabilir.

Hocam öğrenciler 80 küsür bin aldı da yanlız üç kişi birden aradı sayıları. Sizin gayet başarılı skor.

mobil olsa tutar ama 100 sayı küçük ekranlarda zor olur. Daha ufak sayılar için düşünülebilir.

tamam bende var vusial studio 2010 ama açılmıyor işte kodlar ... Sorun değil bütün site kodları açılmıyor size özel değil yani ... Ve program güzel olmuş emeğinize sağlık

Ben de biraz önce sınav için özellikle nesne oluşturma, timer ve dizileri kullanmaları gereken bir sınav sorusu düşünüyordum, sanırım şu anda buldum. Güzel bir uygulama olmuş.

Geri