c# MVC ile adım adım proje geliştirme notlarım

Kodla Büyü
emeğinize sağlık, mesajım bulunsun da bu yoğunlukta olmasa da müsait bir zaman inceleme fırsatım olsun

Teşekkürler arkadaşlar...
Video olarak çekseniz daha faydalı olmaz mıydı.

Hocam elinize sağlık. Paylaştıkça Allah ilminizi artırsın. Teşekkür ederim

hocam genelden de teşekkür etmek istedim.

Sıkıntı anında özelden pc ye bağlanıp destek bile verdiniz. Çok teşekkürler.

Arkadaşlar çalışmayı denediniz mi?

Resim silme kısmında kullanılan JQuery leri çalıştıramadım.

Sizce nasıl bir işlem yapmam gerekiyor? Sil butonuna bastığımda sanki hiç kod yazılmamış gibi herhangi bir işlem yapmıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar bir sorum olacaktı.

@Html.Partial("menu") yerine @{ Html.RenderAction("menu", "Partial");} yazdığımda hata alıyorum.

Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler.

Arkadaşlar Visual studio 2017 kullanıyorum ancak sayfa 12 de "Altı çizili DbSet ifadesinin altındaki mavi çizgiye tıklanıp açılan kutudan Entity kütüphanesi sınıfa dahil edilir" deniliyor ancak bende mavi çizgi yok başka kısayolu varmı acaba?

Arkadaşlar Visual studio 2017 kullanıyorum ancak sayfa 12 de "Altı çizili DbSet ifadesinin altındaki mavi çizgiye tıklanıp açılan kutudan Entity kütüphanesi sınıfa dahil edilir" deniliyor ancak bende mavi çizgi yok başka kısayolu varmı acaba?

hocam üzerinde çıkınca bir açılır menü çıkması lazım ona tıkladığınızda ekleyebilirsiniz.

çözdüm NuGet ten Entityframework yüklemek gerekiyormuş. :) bu seferde Package Manager Consoleden PM> Update-Database çalıştırdığımda şöyle bir hata aldım
Error Number:5170,State:1,Class:16
Cannot create file 'C:\Users\........\Desktop\MVC1\MVC1\MVC1\App_Data\PROJE_VT.mdf' because it already exists. Change the file path or the file name, and retry the operation.
CREATE DATABASE failed. Some file names listed could not be created. Check related errors.
burda dosya yolu ve adını değiştir diyor ....?

Arkadaşlar dökümanı bastırıp derslerde kullanmaya başladık. Öğrenciler adım adım projeyi yapıyorlar. Dersimiz çok faydalı geçmeye başladı.
Başka kullanan arkadaş var mı?

Merhaba hocam konuyu yeni gördüm, MVC konusunu öğrenmek istiyordum hatta bootstrap konusunu da. Çoluk cocuk, iş, ev derken insan nasıl ve nereden başlayacağını bilemiyor, bir türlü başlayamıyor. Umarım bu notlarınız bana bir başlangıç olur. Ayrıca MVC konusunda hizmetiçi açmayı düşünürseniz, gelmeyi çok isterim.

İlginiz için herkese teşekkür ederim. Dökümanı özellikle meslek lisesinde öğrencilere kaynak olarak ulaştırarak, dökümanı hazırlama amacımıza destek vermiş olabilirsiniz.

Projeyi geliştirirken karşılaştığınız sorunları buradan paylaşırsanız elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Bu sayede aynı sorunlarla karşılaşan arkadaşlar da çözüm yolunu öğrenmiş olurlar. Bende özel mesajlara daha az bakmak durumunda kalırım.
Anlayışınız için teşeklürler.

tek kelime muhteşem. Bence kaynağınızı ingilizceye de çevirerek yayınlamalısınız. Çok güzel bir örnek olmuş. Böyle çalışmalar bulmak oldukça zor.

Arkadaşlar dökümanı hazırladığımızda, bootstrap 3 sürümü aktif iken, şimdi bootstrap 4 sürümü aktif.
projenin başında bootstrap kütüphanesi kurulurken özellikle bootstrap 3 ü kurmayı dikkat edin.

bootstrap 4 kuruluyla devam etmek isterseniz, masterpage inizdeki navbar kodlarını ve diğer kodları bootstrap 4 ile oluşturmanız gerekecektir.

Geri