C# Windows Forms Application ile 3d slayt gösterisi

Kodla Büyü

kemal_ari

Seçkin Üye
Seçkin Üye
c# ile belli bir klasördeki resimleri 3d şeklinde geçiş efekleri vererek slayt gösterisi yapmak istiyorum. İstediğim zamanda timer tullanarak resimleri değiştirebiliyorum. Ancak bunların arasına geçiş efekti nasıl verebilirim. Basit sağdan sola - yukarıdan aşağıya geçişlerden bahsetmiyorum. Bunun için özel bir kütüphane var mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Timer her tiklediğinde x koordinatını bir birim değiştirerek sağa-sola kayma şeklinde basit bir efekt yapabilirsin. Eğer sayfa çevirme, mozaikleşme gibi efektler kullanmak istiyorsan kendin yapman biraz zor hazır. kütüphaneler vardır bunun için muhtemelen.

Timer her tiklediğinde x koordinatını bir birim değiştirerek sağa-sola kayma şeklinde basit bir efekt yapabilirsin. Eğer sayfa çevirme, mozaikleşme gibi efektler kullanmak istiyorsan kendin yapman biraz zor hazır. kütüphaneler vardır bunun için muhtemelen.
Hocam teşekkürler. sağdan sola, yukarıdan aşağıya gibi basit animasyonlardan ziyade daha gösterişli birşeyler arıyorum. Böyle bir işlem daha önce yapan var mıdır acaba? Hangi kütüphaneleri kullanmam gerektiğini bilemiyorum.

Geri