Cache bellek (önbellek) tamamen silmek istiyorum?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.

Birinci sorum: Tabletin cache belleğinde ne var ne yok her şeyi silmek istiyorum. Çünkü ileride bir gün birisi aldığında benim kişisel dosyalarımı en iyi geri getirme programı ile bile getiremesin istiyorum. Cache bellek(önbellek) silmek için önereceğiniz bir yol var mı? (tabletin önbelleği tertemiz olsun istiyorum)

İkinci sorum: Bilgisayarın harddiskini yenisi ile değiştirdiğimde eski harddiskte sildiğim verilere dair bir veri bilgisayarda kalmaz değil mi?

Üçüncü sorum: Bilgisayarın veya telefonun hafızasındaki verileri yeni bir telefona veya bilgisayara kopyaladığımda eski bilgisayarda, telefonda geçmişte sildiğim veriler de kopyalanmaz değil mi?

Tank paleti altında parçalanan harddiskten bile veri okuyabildiler, gerisini yazmaya gerek yok. Çok özel, başkalarının eline geçtiğinde gerçekten sıkıntı çıkaracak içerik varsa harddiskte, sizde kalsın bence.

1- Önbellek(cache) boyut olarak çok küçüktür ve ram gibi bilgisayar kapatılınca içindeki bilgiler silinir.
2- HDD silinirse bilgilere yalnızca o HDD'den erişilebilir, sorunuza göre kalmaz.
3- Clone(disk kopyası/görüntüsü/imajı) edilmeyip yalnızca klasör kopyalama yapıldıysa kalmaz, fakat clone edildiyse veya sistem klasörleri/dosyaları ile birlikte kopya alındıysa geçmiş verilere ait parçalar da kopyalanabilir diye düşünüyorum.

Geri