çamaşır kurutma makineleri

Kodla Büyü

hagi

Site Gezgini
arkadaşlar evde çamaşır kurutmak bana iyice işkence haline geldi. günlerce askıda kalması beni çok bunaltıyor. kurutma makinesi almak istiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

Biz çamaşır makinesini koyacak yer bile zor buluyoruz, kurutma makinesi zor olmaz mı :) Bizim camlı balkon var, orda kurutuyorum çamaşırları :)

kurutma makineleri için gider gerekmiyor o sebeple banyoya koymak şart değil. bildiğim kadarıyla çamaşır makinesinin üzerinede monte edilebiliyor. bende balkona koymayı planlıyordum.

ben de merak ediyorum kullanan arkadaşlar var mı makinadan çıkarınca doğrudan katlayıp kaldırıyor muyuz?

BEN KENDİM KULLANMADIM AMA KULLANAN ARKADAŞIM ÇOK. Bİ ARKADAŞIM KIŞIN ÇOK MEMNUN. DİREK KURUTMA makinasından al giy diyor. diğer arkadaşım 4 yıldır kullanıyorum ama artık kullanmıyacam dedi. kıyafetleri çok yıptattığını söyledi.

ben kullanıyorum ve çok memnunum. Arçelik 2772 KT Kurutma Makinesi modelini alalı 2 ay oldu.
banyoda yer olmadığı için kapalı balkona koydum ben. çok pamuklu olmayan kumaşlar ütü istemiyor, ama kuruttuklarımın genellini ütülüyorum. evde çamaşır kurutunca camlar çok buhar oluyordu. kurutma makinesinin toz toplama haznesi var her kurutmadan sonra bir avuç dolusu toz çıkıyor. evdeki toz yarıya indi diyebilirim. sırf bu sebepten bile alınabilir :). özellikle evde çocuk varsa bu toz olayı sıkıntı olabiliyor çünkü hele de alerji falan varsa... elektrik faturasunda da bi fark olmadı.

zuhall' Alıntı:
BEN KENDİM KULLANMADIM AMA KULLANAN ARKADAŞIM ÇOK. Bİ ARKADAŞIM KIŞIN ÇOK MEMNUN. DİREK KURUTMA makinasından al giy diyor. diğer arkadaşım 4 yıldır kullanıyorum ama artık kullanmıyacam dedi. kıyafetleri çok yıptattığını söyledi.
hocam onu bende duydum ama 4 yıl giydiğim kıyafeti yıpratırsa memnun olurm :) daha ne kadar giyicem dimi ama

Hocam bizde 1 seneyi geçti kullanıyoruz, çok memnunum, acil ihtiyacım vardı, çok da pahalı bişey almadık, Arçelik benimki... Çekası 1 odaya koyuyorsun, sonra orası kullanılamaz hale geliyor, büyük çamaşırlarda bir odaya sersem ya habersiz misafir gelirse diye düşünürdüm... 1 oda çamaşır işgalinde değil artık :) Yerim olmadığı için kapalı balkonumuz var oraya koydum iyi ki de oraya koymuşuz çünkü dışarı ısı veren bir makine kurutma makinesi, ya geniş bir banyonuz olacak ya da balkon ideal ;)

Çamaşırlara gelince artık kızımın eşyalarının çoğunu ütülemiyorum, sıcakken düzgün katlayınca dolapta kendi kendine ütülenmiş gibi oluyor çoğu, ama gömlek, pantolon tarzı şeylerde ütü gerekiyor muhakkak... Özellikle pantolonlarda çok kırışık oluyor, kırışık kuruyunca da ütülerken açtırmak için çaba sarf ediyorum... Ama ben pantolonları, gömlekleri ayrı ayrı atmıyorum kurutmaya, yoksa onlar için özel programlarda var belki ondandır, öle hepsini ayrı kurutacak vaktim olmuyor çünkü Hocam :( Vaktiniz varsa ütü ayarı var mesela, hafif nemli çıkıyor, kolayca ütüleyebilirsiniz ama ben çalışırken öle hemen çıktığı gibi ütüleyecek vakit bulamıyorum...

Ama kışın çamaşır kurutmak çok zor, bir de evde çocuk olunca, hiç düşünmüyorsun, bugün at makineye, hemen kurut, giysin, rahatlık bence ;)

Yıpranmaya gelince, zaten artık kıyafetlerimizi öle senelerce giymiyoruz ki, giyiyorum diyen bile her sezon illa bişeyler alıyordur bence... Rahatlığına değer yıpranma payı ...

arkadaşlar size bu konuda bir müjde vereyim.
yeni çıkan bir çamaşır makinası varmış hem çam mak hem de kurutma makinası görevi görüyormuş. komşum aldı. 1500 gibi de bir fiyatı varmış. aklınızda olsun..
bende başlarda kurutma makinasını lüks görenlerdendim. ancak zaman geçtikce bunun ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. kıyafetleri çabuk yıprattığı konusu doğru imiş. ama o kadar olsun diyenlerdenim

ben çok ihtiyaç duyuyorum kurutma makinasına yaa. yazın neyse hemen kuruyor ama kışın üç dört gün beklediği oluyor. evin içine sersen heryer deterjan kokuyor. benim alınacaklar listemde var ama tabii ne zaman sıra gelir ona bilmiyorum.. alacağım zaman ayrıntılı bir araştırma yapacağım. hem yıkama hem kurutma olanların pek iyi olmadığını duydum ama kullanan arkadaşlar varsa bilgi verirse sevinirim. çünkü çamaşır makinamı da sevmiyorum. onu da değiştirmek istiyorum.

çalışma mantığı nedir arkadaşlar kurutma makinesinin ayrıca elektriğie ne kadar katkısı var bunlar benim için önemli fikir verirseniz sevinirim

sanırım yoğun bir sıcakla suyu buharlaştırıp haznesine biriktiriyor bilemiyorum mantığını faturaya da farkedilir bir katkısı olmadıaçıkçası ki ben çok kullanıyorum gün aşırı çalışıyor

ablam yeni aldı hoover hem kurutma hem yıkama makinası 1300 lira gibi bir fiyata. begeniyor

bizde aldık arkadaşlar sonunda çamaşır kurutma ve yıkama makinesi. hoover 11 kg yıkama 7 kg kurutma. kurutmasını bir defa denedim iyi gibi. kullandıkça yazarım merak edenler varsa.

ben de almayı düşünüyorum arkadaşlar marka model tavsiyeleriniz mi var mı? bir de hava yoğuşturmalı, bacalı ve solo ne anlama geliyor? ve hangisi daha iyi acaba?

Geri