canlı ders online takip formu

Kodla Büyü
Hocam okulda yüz yüze eğitim varken bile bakanlık devamsızlık tan kalan olmayacak demişti. Uzaktan eğitimde bu devamsızlık alma işi çok saçma. Imkani olmayan ve derse giremeyen ögrenciyi nasıl yok yazacaklar anlayamadım.
Mantıksız ama okul idareleri bakanlığın sonradan sürpriz yapabileceğini hesap ederek bunu istiyor. Benim okuldan devamsızlık ile ilgili bir form vs. istemediler ama ben yine de girdiğim sınıfların devamsızlık takip çizelgesini excelde hazırladım, çıktısını da aldım, ona işliyorum. Bence en uygunu da bu. Formlarda geçen sene ders defteri gibi aynen yukarıdaki hocamın paylaştığımın benzerini yaptım, sonra kim doldurmuş, kim doldurmamış diye excelden takibi zor oldu. Resmi işleri evrak üstünde yapmak lazım bir de.

E tablolara listeleri yükledikten sonra o listenin sınıf seçildikten sonra formda çıkmasını nasıl sağladınız hocam? Ve öğretmen gelen öğrencinin karşısına nasıl artı koyuyor. Artı koyduğunda yanıtlar aktarılırken nasıl gözüküyor acaba? Açıklayabilir misiniz acaba. Ben formu oluşturdum hocalar uzun yanıt şeklinde gelen öğrencileri kendileri elle yazıp formu öyle gönderiyorlar. Sizin dediğiniz daha mantıklı
Hocam listeler için bölüm ekledim. Örnek 9a sınıfı için bir bölüm 9b için başka bir bölüm. Sınıf listesini açılır liste yaptım. o listeleri bu bölümlere bağladım.

Hocam listeler için bölüm ekledim. Örnek 9a sınıfı için bir bölüm 9b için başka bir bölüm. Sınıf listesini açılır liste yaptım. o listeleri bu bölümlere bağladım.
Anladım hocam teşekkür ederim açıklamanız için. Ama bunu her dersten sonra yapmak hocalar için zor sizin içinde takibini yapmak zahmetli olsa gerek. Bunu haftalık olarak yapsak nasıl bir yol izlenebilir diye düşünüyorum ben de

Anladım hocam teşekkür ederim açıklamanız için. Ama bunu her dersten sonra yapmak hocalar için zor sizin içinde takibini yapmak zahmetli olsa gerek. Bunu haftalık olarak yapsak nasıl bir yol izlenebilir diye düşünüyorum ben de
Hocam örnek sabahtan 3 dersi varsa aynı sınıf ve aynı ders ise 1 kere doldurması yetiyor. Zaten okul buna benzer birşeyi word ortamında haftalık istiyordu. öğretmenlerin işine geldi. 1-2 dakika sürüyor ne fazla.

sınıf listesini açılır menü yaptım demişsiniz. elle mi girdiniz yoksa hesap tablosundan mı çektiniz verileri

**** soruyu sorduktan sonra bir deneme yapayım dedim. excelden sütun halinde birkaç hücre kopyaladım ve formlarda açılır menü ve onay kutuları kısımlarında ctrl+v yaptım otomatik olarak forma ekledi. bilginiz olsun

başka bir metodu var ise yazın lütfen...

Son düzenleme:
Geri