Canlı ders bitiminde öğrencinin sistemde kalabilme sorunu

Kodla Büyü

aytduman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar canlı ders süresi dolduğunda sistem öğretmeni otomatik olarak atıyor fakat öğrenciler sistemde bir süre kalıyormuş ve sohbetin dibine vuruyorlarmış tabi olumsuz diyaloglar da oluyormuş( velilerden gelen bildirimler) Bunu nasıl engelleyebiliriz yolu var mıdır? Yani ders süresi dolduğunda öğrenci de devre dışı kalması gerekmez mi

Saınırım bizim yetkimiz dışında, veliler bakanlığa bildirecekler. Eğer siz bildirirseniz kim diye sorarlar, iş uzar..

Ders bitmeden önce güvendiğiniz bir öğrenciyi yönetici yapabiliyorsunuz. Ona talimat verirseniz ya dersi yönetmeye devam eder ya da dersi bitir der.

ilginç bir durum.
Derse girdikten 5 dakika sonra ceptende oturum acin bence. Pc oturumu otomatik kapanınca cepten dersi sonlandirirsiniz.

son bir haftadır, ders bitmesine 5 dakika kala herkesi sistemden atıyor, sonra tekrar girilebiliyor, bakanlıktaki görevliler düzeltmeli eğer öğretmenden sonra öğrencileri sistemden atmıyorsa. Bir de canlı ders başlama süresinden 5 dakika önce ders başlayacak yazıyor hazırlık vs. için ama bu hafta bende zamanında başladı. Bakanlıktan okuyan arkadaşlar varsa bunu da dikkate alırlarsa sevinirim.

Arkadaşlar canlı ders süresi dolduğunda sistem öğretmeni otomatik olarak atıyor fakat öğrenciler sistemde bir süre kalıyormuş ve sohbetin dibine vuruyorlarmış tabi olumsuz diyaloglar da oluyormuş( velilerden gelen bildirimler) Bunu nasıl engelleyebiliriz yolu var mıdır? Yani ders süresi dolduğunda öğrenci de devre dışı kalması gerekmez mi
Ben dersin bitimine 1 dk. kala dersi bitir seçeneği ile dersi bitirip kapatıyorum. Okuldaki diğer öğretmenleri de bilgilendirdim onlarla o şekilde yapıyor.

Geri