Canlı Dersleri Okuldan Vermemi İsteyecekler.

Kodla Büyü
Hocam müdürünüz yanlış yapmış, öncelikle ders, sonra arta kalan zamanda btr. Sizin durumunuzu ben de yaşadım. Hem ders hem de edn gerçekten zor. Derslerinizin olduğu zaman edn'ye bakacak başka birini (idareci, nöbetçi öğretmen, stajyer vb.) okul idaresinin ayarlaması lazım. Ayarlamadılar mı dersinizi o zaman evden yapın, btrnin öncelikli görevi derstir, biz bt öğretmeniyiz değil mi?
Haklısınız hocam, aynı söylediğiniz gibi müdüre söyledim. EDN ye tek başıma bakamayacağımı, benimle birlikte başka öğretmenlerin de nöbet tutması gerektiğini izah ettim. BT İl koordinatörü ile konuştu. EDN için BTR öğretmenini 8-15 görevlendirebileceğini söyledi. Bizim müdür yine insaflı çıktı. Daha ne diyeyim ki. Şunu da söyleyeyim, müfettişler geldiğinde BT dersinde ne işledin demiyor. Sınıftaki tahtalar çalışıyor mu, öğretmen ve velilere EBA bilgilendirmesi yapıyor musun? vb. teknik sorular soruyor. Yani dersimize sahip çıkarak bir şey olmuyor. Her şey genel politikaya bağlı.

Merhaba arkadaşlar,
BTR olarak görevlendirmem yapılmış,
16 saat BTY dersim var, okulum EBA Destek Noktası değil,
16 saat dersim 6 gün içinde(cumartesi dahil) 5 güne yayılmış,
muhtemelen bu hafta müdür bey dersleri okula gelip vermemi ve haftanın bes günü okulda kalmamı isteyecek,

btr ders saatleri dışında yapılan bir görevdir,
tüm öğretmenler evden derslerini verirken ben neden okuldan vereyim,
örnegin yarın 6 saat dersim var sizler okula gidip mi veriryorsunuz bu dersleri.

Dersi nerede vereceğimize müdür mü karar veriyor artık :)
Ben derslerimi evden tamamlayıp öğleden sonra zaman kalıyorsa veya sabahtan dersim yoksa okula geçiyorum hocam.
Dersleriniz gün içerisine dağıtılmışsa, bu art niyet karşısında Allah kolaylık versin diyebilirim sadece.

Katılıyorum, 16 ders 2 güne rahatlıkla uzaktan eğitimden sıkıştırılabilir. diğer 3 günde de gider btr nizi yaparsınız. Hepimiz önce öğretmeniz diğer öğretmenlere tanınan haklar bt öğretmeninden esirgenemez

Geri